Başlangıç için yardım

Forumda F22 ile başlamalarına sebep olduğum bir kaç arkadaş var . Umarım model hakkında lehte veya aleyhte birşeyler yazarlar...
Mehmet abi çok teşekkür ederim. Ozaman artık zaman kaybetmeye gerek yok malzemeleri tedarik edip başlıyorum. Yapım aşamalarını resim ve video ile siz değerli üstadlarıma formdan atıcağım herşey için çok teşekkür ederim:saygilar:?

Mehmet abi çok teşekkür ederim. Ozaman artık zaman kaybetmeye gerek yok malzemeleri tedarik edip başlıyorum. Yapım aşamalarını resim ve video ile siz değerli üstadlarıma formdan atıcağım herşey için çok teşekkür ederim:saygilar:?
Forumdaki ilgili konularda kolaya kaçıp iniş takımı yapılmamış F-22 leri paylaşmışız genelde. Yeni başlayanlara iniş takımı tavsiye ederim.
Linkteki farklı boylarda sabit iniş takımlı F22 uyarlamalarıdır. (yeterli büyüklükte bir tane yaparsak "120 cm kanat eni gibi) açılır/kapanır (retract) iniş takımı düzenlenebilir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu gün hem F22 hem de FT Explorer uçurup geldim. İkisi de aynı elektronik aksamla uçtular. Kullandığımız ekipman 2212 turuncu Çin motoru, 6x4 pervane, 30a esc, mavi Towerpro servolar. F22 benimdi Explorer da arkadaşın. Her ikisi de çok iyi uçaklar. Aralarında farklar var ama bence her ikisiyle de yeni başlayan biri uçuş yapabilir. F22 yapısı gereği daha hızlı, FT Explorer da tam planör. Gazı kapattıktan sonra birkaç dakika bekliyoruz ki insin:lol:.FT Explorerdan hemen bir tane kestim bu akşam ben de yapımına başlayacağım. Ama F22'nin kıvraklığı da bir ayrı güzel.

Başlangıç için ben oyumu Explorer'dan yana kullanırım. Burundan pervaneli üstten kanatlı klasik trainer modeli burun tekerli değil de kuyruk tekerli yapılacaksa bol bol pervane kırılır motor mili yamulur ilk başlarda. Bu noktada bu uçağın en büyük avantajı sırtından pervaneli olması. Uçuşu da çok stabil 1.43m kanat açıklığı var kaz gibi süzülüyor havada.:lol:

Biraz ileriki aşamada bu uçağa apm ekleyip otopilotla uçurma düşüncemiz de var. Öyle işlere de çok elverişli. Gövdede bol bol boş alan var ve kanat açıklığına göre bayağı da hafif uçak. Faydalı yük kapasitesi var gibi.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi