Baştan sona skyhunter doğuyor :)

lipo ve esc konnektörlerini söküp takarken sert bir hareket ile yapıya zarar vermemek için araya bir switch koymayı düşünüyorum fotoğraftaki iş görür mü?:rolleyes:
You must be registered for see images attach

lipo ve esc konnektörlerini söküp takarken sert bir hareket ile yapıya zarar vermemek için araya bir switch koymayı düşünüyorum fotoğraftaki iş görür mü?:rolleyes:
Yapıya zarar verme derken ?? Hiç bir modelde ana güç sistemi olan Lipo- ESC arasına böyle bir switch kullanmıyoruz. Özellikle model büyüdükçe çekilen akım özellikle pik değerlerde çok yükseldiği için bu tür araya konulan anahtar ileri de extra sıkıntı kaynağı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Havaanını biz tercih etmiyoruz(askeriyeden çıktığından beri tadı tuzu kalmadı, hem ücret alıyorlar, hem akşam 5 te çıkış yapmak zorundasınız, hem güneşlik yok, arabayı otoparkta bırak bir dünya yol yürü VS çekilecek dert değil) onun haricinde uçacak alan çok bursada,

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Yapıya zarar verme derken ??
konnektörler birbirlerine sıkı girdiği için sökerken kuvvet uygulamam gerekiyor birden çıkıpta strafor yapıyı kırmamaktan bahsettim.
uçuş anlarında değilde ilk zamanlar evde denemeler düzeltmeler yaparken sök tak olayı çok olduğu için böyle bir ihtiyaç hissetmiştim.
mehmet bey cevabınız ile konnektörleri dikkatli söküp takarak switchten kaynaklanabilecek belirsiz risklerden kurtulmuş olurum kanatine vardım.teşekkürederim:RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Başka pil ile denedin mi? enerji yetmiyor gibi göründü bana. Daha önce kabloyu değiştirdiğimde gürültü azaldı demişsin. Ya pil yeterli akımı veremiyor ya alıcı yeterli akımı veremiyor ya da yine kablo yeterli akımı iletimi iletemiyor bence.
Alıcı yeterince akım veremiyor olabilir.çünkü ben de mg996r servo motoru çalıştıramadım. Akım yetmedi diye düşunüyorum abinin kumandayla be alıcıyla benim herşey aynı zaten...

Sorun çözüldü zaten. Arkadaş sorunun servo konnektörlerinden olduğunu ve düzelttiğini belirtmişti.

• Beğen
Tepkiler: serhat temelli
"gözümüz aydın skyhunter doğdu ve uçtu"

ilk pilotajımı ve ilk model uçağımın ilk uçuşunu gerçekleştirdiğim ilklerle dolu bir pazar videosunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.
aşamalarda destek olan fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi gözün aydın Serhat, azmettin, araştırdın, okudun ve sordun. Yani kısaca emek sarfettin ve çok şükür sonucu da güzel oldu :bravo: :thumbup:

Video düzenleme de çok şık olmuş, keyifle izledim %p Özellikle modelin ilk kalkış anındaki vucüd dilin zaten olayı özetliyor :D

• Beğen
Tepkiler: serhat temelli
Hadi gözün aydın Serhat, azmettin, araştırdın, okudun ve sordun. Yani kısaca emek sarfettin ve çok şükür sonucu da güzel oldu :bravo::thumbup:

Video düzenleme de çok şık olmuş, keyifle izledim %p Özellikle modelin ilk kalkış anındaki vucüd dilin zaten olayı özetliyor :D
çok teşekkür ederim abi . rckolik ve üyeleri baştan sona baş ucu kaynağım oldu ve olmaya devam edicek. bizlere böylesine güzel bir platform sunduğunuz için çok şanslıyız. duruşa gelince uçaktan önce ben kalkıcaktım neredeyse:lol::RCKolik::halay::yuppi::hoppa: