Beklenen Hamle: Brain/Ikon - 2

Emre Kaman' Alıntı:
Geldi, benim düşüncelerim olduğu için olabilir :)

Benim de zamanında yaptığım gibi, BT modül üzerinde takılı kullananlar varmış HF'de, hatta bazıları takım pilotu. Tek söyledikleri programa bağlıyken uçmadıkları, ki ben zamanında onu da yaptım. Ama şu anda BT ister bağlı olsun ister olmasın, açık olduğu halde uçmanın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ben uçmam, uçanın uçtuğu yerde durmam. Ama isteyen istediği gibi takılır.

Abi aslında en güzeli ünite geliştiricilerine sormak, birebir kontağın olan var mı ? Varsa sorabilir misin ?
Ben üzerindeyken uçmak gibi bir setup rahatlığı hayatımda görmedim. Tail gaini bir pilde efsane olacak şekilde ayarlamak mümkün, governor gaini de öyle, ki governor gaini ayarlamak biraz uzun sürecek birşey.

Valla direk iletişimde olduğum kimse yok Brain tayfasından. Ama olsa da net bişey söyleyeceklerini sanmıyorum. Dediğim gibi takımdakiler BT modülünü takılı bırakıyorlarmış, ama programa bağlı halde uçurmuyorlarmış.

Emre Kaman' Alıntı:
Valla direk iletişimde olduğum kimse yok Brain tayfasından. Ama olsa da net bişey söyleyeceklerini sanmıyorum. Dediğim gibi takımdakiler BT modülünü takılı bırakıyorlarmış, ama programa bağlı halde uçurmuyorlarmış.

Abi ben de hep bt modülle uçtum, brain/ikon ile program açmamak en mantıklısı, çünkü programı buna müsait değil. Vbar gibi olsa çok güzel olurdu. Bu konuda Vbar'ın üzerine tanımam.
Bu konuda en sağlıklısı bence programlara bakıp öyle karar vermek. Vbar'ı da telefon değil bilgisayar ile bt üzerinden kullanmak taraftarıyım onu da belirteyim. :hoppa:

Yanlız yeni Vbar yanı Neo'nun BT destegi ne yazık ki yok :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yanlız yeni Vbar yanı Neo'nun BT destegi ne yazık ki yok :(

Eskisinin açığını BT üzerinden bulup kopyalamışlar abi. Hatta Skookum da o yüzden tam BT modülü çıkarmak üzereyken iptal etmiş. Tabi Mikado'nun kullanıcıları VBC'ye doğru iteklemek istemesi de bir başka neden.

Emre Kaman' Alıntı:
Eskisinin açığını BT üzerinden bulup kopyalamışlar abi. Hatta Skookum da o yüzden tam BT modülü çıkarmak üzereyken iptal etmiş. Tabi Mikado'nun kullanıcıları VBC'ye doğru iteklemek istemesi de bir başka neden.

Abi bence en büyük neden vbc,

halen anlamıyorum neden çok kanallı kumandalar ile bazı parametrelerin neden ayarlanamadığını, mesela tail gain'i aldığı gibi tain I gain, yada en basitinden gov gain neden almıyor üniteler?

Diğer kumandalara selam, VBC ye devam :coolxf:

Warp için default ayarlar pek yeterli gelmedi, iki saniyede mainrotor gain, agility falan ayarladım uçtum...

Protosla sahaya çıktığımda model sadece mekanik olarak topluydu, ayar yoktu, kablolama baştan savmaydı, ünite yerine yapışmamıştı bile ama tüm ayarını yapıp uçtum elimden geldiği kadar...

Seviyorum keratayı :laugh:

Ama Protosun ayarı tam 50 dak sürdü :lol: :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ama Protosun ayarı tam 50 dak sürdü :lol: :lollol:

O kısmına tam emin değilim Mehmet abi :) Kahretsin ki kumandam log da tutuyor, ordan gördüğüm kadarıyla ilk uçuşu 11.59 da yapmışım :coolxf: Saat dokuz buçuklarda hala otelde olduğumuzu hatırlıyorum, 10a doğru yola çıktık. Bolca muhabbet, serpme kahvaltı (oldukça güzeldi, öğle yemeğinden daha çok sevdim keşke öğlen de kahvaltı yapsaymışız :D ) Üstüne ayar... Tüm bunların akşamdan kalma olan bana iki saatten kısa sürmesi oldukça iyi bir performanstı :) Saha ile ilgili çalışmalar, elektrik hattı masa sandalye ve boş olan pillerin şarjı da bu arada gerçekleşti yanlış hatırlamıyorsam...

Konumuz olan Brain2 ile ilgili olarak ise, merakla beklemedeyiz. Nisan geçti, mayıs da bitiyor ;D

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi bence en büyük neden vbc,

halen anlamıyorum neden çok kanallı kumandalar ile bazı parametrelerin neden ayarlanamadığını, mesela tail gain'i aldığı gibi tain I gain, yada en basitinden gov gain neden almıyor üniteler?

Sanırım bu firmware ile yada bir sonraki aşamada Jeti ile bir integrasyon olacak. Ancak Jeti o tipiyle ve fiyatıyla sanırım en son tercih edeceğim kumanda olur ;D

Diğer yandan, açık kaynak bir fbl çıksa çıktığı gün alırım! Bu konularda multilerin FC kartları çok çok iyi. İnsanın aklına gelen gelmeyen her türlü özellik, her türlü esneklik var... Hem de çok ucuzlar. Valla aslında bir kobay HK kiti alıp bir naze takmak aklımdan geçmiyor değil. Yapanlar deneyenler var, ancak youtube'da bulduklarım heli uçurmaktan falan anlamayan tipler. Bir hover yapıp tamam oldu diyor adamlar :D

Neyse, sonuçta Brain sbus destekli ve kumandamda 18 tane kanal var. Bunlardan istediğimi istediğim göreve atayabilirim ünite izin verse. Keşke böyle bir esneklik sağlasalar...

Emre Kaman' Alıntı:
Sanırım bu firmware ile yada bir sonraki aşamada Jeti ile bir integrasyon olacak. Ancak Jeti o tipiyle ve fiyatıyla sanırım en son tercih edeceğim kumanda olur ;D

Diğer yandan, açık kaynak bir fbl çıksa çıktığı gün alırım! Bu konularda multilerin FC kartları çok çok iyi. İnsanın aklına gelen gelmeyen her türlü özellik, her türlü esneklik var... Hem de çok ucuzlar. Valla aslında bir kobay HK kiti alıp bir naze takmak aklımdan geçmiyor değil. Yapanlar deneyenler var, ancak youtube'da bulduklarım heli uçurmaktan falan anlamayan tipler. Bir hover yapıp tamam oldu diyor adamlar :D

Neyse, sonuçta Brain sbus destekli ve kumandamda 18 tane kanal var. Bunlardan istediğimi istediğim göreve atayabilirim ünite izin verse. Keşke böyle bir esneklik sağlasalar...

Abi Jeti kumandalar spirit modelleriyle tam uyumlu, aynı vbc gibi kullanılıyor diye biliyorum. brain 'in de uyumlu olacak olması aslında büyük avantaj ama tipinden ziyade fiyatı çok fena :eek:f:

ben 9 kanal için diyordum, 18 kanalla neler yapılmaz :hoppa: Kanala gain olarak atama haricinde bu tip kumandalar tahminimce sinyali gönderip veri yazıyor gibi davranıyorlar. Yani bt modül nasıl çalışıyorsa kumanda da öyle oluyor gibi geliyor bana

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi Jeti kumandalar spirit modelleriyle tam uyumlu, aynı vbc gibi kullanılıyor diye biliyorum. brain 'in de uyumlu olacak olması aslında büyük avantaj ama tipinden ziyade fiyatı çok fena :eek:f:

ben 9 kanal için diyordum, 18 kanalla neler yapılmaz :hoppa: Kanala gain olarak atama haricinde bu tip kumandalar tahminimce sinyali gönderip veri yazıyor gibi davranıyorlar. Yani bt modül nasıl çalışıyorsa kumanda da öyle oluyor gibi geliyor bana

Jeti o şekilde, iki yönlü iletişim içinde. Üniteyi kontrol ediyor. Ben en azından PID gainleri vs kanala atanabilsin isterdim normal kumandalarla da. Aynı kuyruk P gain'de olduğu gibi, programdan veya kanaldan kontrol seçeneği olsa süper olurdu. Full ayar yapmasa da olur.

Emre Kaman' Alıntı:
Jeti o şekilde, iki yönlü iletişim içinde. Üniteyi kontrol ediyor. Ben en azından PID gainleri vs kanala atanabilsin isterdim normal kumandalarla da. Aynı kuyruk P gain'de olduğu gibi, programdan veya kanaldan kontrol seçeneği olsa süper olurdu. Full ayar yapmasa da olur.
Abi onu zaten neden yapmadıklarını inan anlamış değilim, ne kadar kolay birsey aslında, servo setuplar bilgisayarla daha rahat zaten kalsın, ama gainler komple olabilir bence de

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre Kaman' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sağdaki ikisinde Bluetooth logosu dikkatlerden kaçmasın ;D

MSH sitesinde pre-order'lar başlamış. Teslim tarihi 15 haziran. Fiyat konusunda örnek olarak, şimdiki veriyona eşdeğer olan ve V2 özelliklerini barındıran Brain2 fiyatı 150$ civarında. Bu açıdan da MSH'ın hakkını vermek gerek. :thumbup: :bravo: