Beklenen Hamle: Brain/Ikon - 2

Bence de hayırlı olsun. :)

Artık jeti almak için mantıklı " 1 " sebep var en azından. Galiba mantıklı biraz iddialı oldu, " 1 " sebep var desek daha iyi olacak sanki. ;D Bakıp bakıp bulamıyordum neden o parayı veriyoruz diye. :lollol: :lol: :lol:

Arkadaşlar sevenleri kusura bakmasın ama bu jeti kumandalar beni çok eğlendiriyor. Neden bu kadar ön yargılıyım onuda hiç bilmiyorum ama ısınamadım gitti bir türlü.

Teşekkürler Rasim. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Bence de hayırlı olsun. :)

Artık jeti almak için mantıklı " 1 " sebep var en azından. Galiba mantıklı biraz iddialı oldu, " 1 " sebep var desek daha iyi olacak sanki. ;D Bakıp bakıp bulamıyordum neden o parayı veriyoruz diye. :lollol: :lol: :lol:

Arkadaşlar sevenleri kusura bakmasın ama bu jeti kumandalar beni çok eğlendiriyor. Neden bu kadar ön yargılıyım onuda hiç bilmiyorum ama ısınamadım gitti bir türlü.

Teşekkürler Rasim. :thumbup:

+1

:laugh: :laugh: :laugh: :lol:

Amerikalılar çok seviyor... Ben de anlamıyorum. Tipi de kötü...

Emre Kaman' Alıntı:
+1

:laugh: :laugh: :laugh: :lol:

Amerikalılar çok seviyor... Ben de anlamıyorum. Tipi de kötü...

Abi tip olayı değişir ya, ben çok seviyorum mesela :lollol:
Ancak spirit ile de full kontrol sağlıyor, brain ile de. Bence güzel gidiyorlar. Yakında birkaç ünite daha kontrol ederlerse şaşırmam.

Anlamadığım şey spektrum, futaba, jr armut mu topluyor, ne yapıyor ? Yani bunca yıllık kumanda üreticileri neden böyle bir cihaz çıkartmıyorlar. Sonuçta bunlar bir porttan haberleşme yapmıyor mu? Araya ufak bir cihaz, yada alıcıdan gireceğimiz kablo ile neden programlama olmuyor acaba?
Yazılım olayı zaten kolay, güncelleme ile çözerler her türlü. Kafamda deli sorular :lol: :lollol:

Kağan kafamda benim de deli sorular :D

Kağan Kazancı' Alıntı:
...spirit jeti yada vcontrol gibi ünite kumanda combosu olmadan 180$ gibi bir fiyata bize sunduğu için Tomas' ın ellerinden öperiz

Sonra da demişsin ki spektrum futaba jr neden çıkartmıyor... Çıkartırlar ama kaça çıkartırlar acaba :rolleyes: Yanii japon çekten daha salak değil, herhalde yapabilirler isterlerse ilerde bir zaman veya hemen şimdi...

Hepsini barındıran sitelerden biri ERCmarket, belçika... Ordaki fiyatlar;

434 dolar - Spektrum DX9
406 dolar - Graupner MZ24 (alıcı dahil)
471 dolar - Futaba 14SG (alıcı dahil)

1293 dolar - Jeti DS-16 (alıcı dahil)
693 dolar - Jeti DS-14 (alıcısız) - kabul ediyorum bu biraz uygunmuş ;D

Nerden baksan 300 dolara yakın fark var ds-14 ile, o paraya iki tane Brain2 alınır :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kağan kafamda benim de deli sorular :D

Sonra da demişsin ki spektrum futaba jr neden çıkartmıyor... Çıkartırlar ama kaça çıkartırlar acaba :rolleyes: Yanii japon çekten daha salak değil, herhalde yapabilirler isterlerse ilerde bir zaman veya hemen şimdi...

Hepsini barındıran sitelerden biri ERCmarket, belçika... Ordaki fiyatlar;

434 dolar - Spektrum DX9
406 dolar - Graupner MZ24 (alıcı dahil)
471 dolar - Futaba 14SG (alıcı dahil)

1293 dolar - Jeti DS-16 (alıcı dahil)
693 dolar - Jeti DS-14 (alıcısız) - kabul ediyorum bu biraz uygunmuş ;D

Nerden baksan 300 dolara yakın fark var ds-14 ile, o paraya iki tane Brain2 alınır :)

Valla alıcılı ve alıcısız farkı 600$ etmemeli ya, alıcıları bu kadar pahalıysa o iş yaaş :lollol:
Ama yeni kumanda alacak olduğumda o uygun olanı bir inceleyeceğim valla :evil:
Bir de ekranın yukarıda olması biçimsiz gibi görünse de askı kullanan insanlar için süper. Her seferinde timer için bile askıyı yana alıyorum, tam ekrana denk geliyor. Telemetri olayını söylemiyorum bile, askısız kullansam onda da rahat edemiyorum artık, emniyet kemersiz araba sürmek gibi geliyor. Özetle bence fark o kadar azaldıysa her türlü alınır :halay:

Bu arada futabanın ultra mega pahalı kumandası 18mz de de yok bu özellik diye biliyorum, yanlışsam düzeltin. Yani japon pahalı da yapsa koymamış daha :lollol:

İkisi aynı kumanda değil, aradaki 600 dolar sadece alıcı farkı değil. Bayağı bir özellik farkı da var. Tabii ds-16 nın karbon versiyonları var onlar 1400 dolar küsür. Bu arada bunlar kullanıcı girişi yapılıp vergi düşülmüş fiyatlar onu da belirteyim :D

Ekran konusunda katılıyorum, üstte olması bence de daha iyi. Gerçi uçuşta genelde bakmıyorum, timer kafaturu kalan yüzde gibi şeyleri switch ile kumandayı konuşturarak halletmeye çalışıyorum. Ama üstte olsa iyi olurdu.

Japon dediğin gibi o pahalı kumandasında koymamış, ama japon bu... Küçük falan olduklarına bakmamak lazım, istese çok da güzel koyar :)

İstemiyorlar sanırım. Futabanın aslında çok önceden bu şekilde bir çalışması var, cgy750 FBL kontrolcüsü tamamen kumandadan ayarlanabiliyor, ama kullanışlı değil, çok yaygın da değil zaten.

Benim tahminim, haberleşme protokollerini ve diğer sırlarını dışarı açmak istemiyorlar. Firmalar birbirlerine güvenmiyorlar. Brain-Jeti konusunu bir ara takip ediyordum, ilk aşamada full entegrasyon olmayacağı, Jeti'nin Mhs'a tüm kapıları açmadığı gibi birşeyler konuşuluyordu. Son aşamada durum nedir pek bilemiyorum.

Mikado VBC, Jeti ile uygun sistemler, Graupner, bu iş bu şekilde evriliyor gibi gerçekten. Futaba, spektrum, hitec bu işlerin dışında kalmamalılar bence.

Çok iyi bir video çalışması :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol