Bitirmek Üzere Olduğum Trainer Model Hakkında (İlk Uçuş ve Beklenen Kırım Videosu)

uçağın denge noktasına dikkat edin. onun dışında ilk uçuş denemesinde yanınızda tecrübeli birileri olsun. havada ayarlarına bakıp bir kaç ayardan sonra. siz de gayet güzel uçuşlar yapmaya başlayabilirsiniz. ilk heyecan kendiniz uçurmaya çalışırsanız sıkıntı olabilir.
Anladım önerileriniz için teşekkür ederim. CG noktasını 1/4 ve burun biraz aşağıya salacak şekilde ayarlayacağım. Bu konuda video paylaşacağım. Burada öyle tecrübeli kimse ol

Merhaba, kırımsız bir ucus dilerim. Ne olur ne olmaz yedek pervane bulundurmanizi oneririm. :):saygilar: Ola ki bir kaza yasarsaniz hevesinizi kaybetmeyin, kalkis problemleri yasarsaniz elle firlatmayi deneyin.

Merhaba, kırımsız bir ucus dilerim. Ne olur ne olmaz yedek pervane bulundurmanizi oneririm. :):saygilar: Ola ki bir kaza yasarsaniz hevesinizi kaybetmeyin, kalkis problemleri yasarsaniz elle firlatmayi deneyin.
Bugün bir taksi testi yapayım dedim nasıl olduysa kalktı tabi beklemediğim bir durum olduğu için gazı kesmemle çakılması bir oldu. Kırıldı tamir ettim kanatlarında biraz sağlamlaştırdım. Yarın gerçek bir uçuş testi yapacağım bakalım. Video çekebilirsem paylaşırım.

Uçağın Son Hali
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kalkış anının videosu varsa veya güzelce düşünüp nasıl tepki verdiğini hatırlayabilirsen diğer uçuşta uçağın ne tepki vereceğini kestirebilirsin. Yerinde olsam o anı iyice düşünüp hatırlamaya çalışırım. Oldukça faydalı olur.

Ben kanatta önemli bir çarpıklık görmüyorum. Havalandıktan sonra kanat düz olacak, kanada göre gövde hafif yamuk görünecek belki. Kanada göre oluşacak kuyruktaki yamukluk dehidral sayesinde önemli bir etki yaratmaz. Yatay stab'in dikey stab'a olan açısı daha önemli. Onda da bir sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: İsmail CAN
Motor şaftı biraz eğilmiş sanırım pervane yavaş dönerken yalpa yapıyor. Hızda bir sorun yok . Sorun oluşturur mu acaba?

Beklenen kırım videosu :) . Model kalkınca sağa yatmaya başladı sonrasında gazı kesip toparlamak istedim ama daha kötü oldu. Tamir ettim ama kanat zarar gördü sanırım. İkinci uçuşta iyice sağa yattı. Sürekli bir sağa yatma eğiliminde. Rüzgara doğru kaldırdım ama rüzgar savurmuşta olabilir.

Yeni kanat yapmaya başladım bile :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Beklenen kırım videosu :) . Model kalkınca sağa yatmaya başladı sonrasında gazı kesip toparlamak istedim ama daha kötü oldu. Tamir ettim ama kanat zarar gördü sanırım. İkinci uçuşta iyice sağa yattı. Sürekli bir sağa yatma eğiliminde. Rüzgara doğru kaldırdım ama rüzgar savurmuşta olabilir.

Yeni kanat yapmaya başladım bile :)

Olur başlangıçta öyle şeyler. Bıkmadan devam...
Olacak.