Black Horse SU-26M Tamir

Black Horse SU-26M Tamir

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yahu ne atıp tutuyonuz arkamdan. :D
Bir kere laser kesime hastayım. Hatırlarsanız Sea Fury burnuna birbuçuk kiloluk ağırlığı da benzer (plazma) bir yöntemle kestirmiş ve hayran kalmıştım. Geçenlerde ise PM Model (Selim Etger Hoca) ziyaretimde canlı canlı izledim. Yanlış anlamayın ama öküz treni nasıl seyrediyorsa ben de 24 saat kesintisiz izleyebilirim o kesimi. Muhteşem birşey.
Bu arada birkaç noktayı saptadım, izninizle paylaşayım.
Arslan hocam karizma bir saç yapmış görmeyeli. (Benim gibi saç özürlü olunca ilk bu dikkat çekiyor).
İkincisi bence Mesut hepinizi yedi! Dikkat ederseniz son fotoğraflardaki kanatlar SIFIR kanat. Hiç onarılmış kanat öyle mi olur? İsterseniz ben size gerçek onarılmış kanatların fotoğraflarını gönderirim. Yamalı yamalı. Bu ne böyle kardeşim... :D

Sümer abi nerdesin kaç gündür :D ortalık bu helicilere kaldı :D :D :D :lol: :lol:

lazer kesim çok iyimiş abi bundan sonra yolum hep lazerciye düşecek gibi :D bu arada bende bi detay paylaşayım bak modelde 26CC CRRC PRO GP 26R motor kullanılacak :D tabi bu sadece maiden için, P47 deki motoru sökmek istemedim şimdilik, maiden başarılı olursa eğer, DLA32 yi söküp buna takıcam :)

DenizSERT' Alıntı:
abi harika olmuş elinize sağlık :)

Teşekkür ederim Deniz :)

Black Horse SU-26M Tamir

P47'ye yazık etme. Ben zırt pırt motor sökülmesini hiç sevmem. Bu uçakta 26'yı kullan. Yetmezse aldığın yere geri verirsin başka bir 30 cc motor alırsın.

Black Horse SU-26M Tamir

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben ameliyathanede bile büyük ekrana forumu açtırıp izliyorum. Ben hep buradayım. Kurtuluş yok! :p
Bize bundan daha güzel bir haber mi olur abi :halay: :yuppi: :halay: :yuppi: :laugh: :D

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
Hakan abi onu biliyorumda forumda phoneix te lisanslı ama kaçımız 300 dolar verdik bi simülatöre ! ! !! bilmem anlatabildimmi :D bi şekilde cracklisi vardır :D

Mesut Bey bende bilimum versiyonları var. Adresinizi bildirin ilk fırsatta kargoya vereyim. Pardon şimdi aklıma geldi bu yıl piyasaya çıkan X7 versiyonu yok sadece :)

Black Horse SU-26M Tamir

İlahi Mesut ustam , herhalde nasıl istediğini biliyorum. :laugh:Biliyorsun biz forum sakinleri , kanunlara ve yönetmeliklere harfiyen riayet ederiz... :halay:
Neyse , Nesimi bey imdada yetişti.....................

Black Horse SU-26M Tamir

Uçak süper olmuş :bravo: Mesut abi önceki rahmetliye yaptığın smoke sistemini buna da yapcan mı ?

Black Horse SU-26M Tamir

Sümer Yamaner' Alıntı:
P47'ye yazık etme. Ben zırt pırt motor sökülmesini hiç sevmem. Bu uçakta 26'yı kullan. Yetmezse aldığın yere geri verirsin başka bir 30 cc motor alırsın.

abi elinde 30cc motormu var yoksa :D ilaç gibi gelir valla :D bende pek taraftar değilim P47 den motoru sökmeye ama bu modelide kırana kadar mecburum :(

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Mesut Bey bende bilimum versiyonları var. Adresinizi bildirin ilk fırsatta kargoya vereyim. Pardon şimdi aklıma geldi bu yıl piyasaya çıkan X7 versiyonu yok sadece :)

Nesimi bey teşekkür ederim ilginiz için :) hafta sonu geldi zaten , hafta başı hallederiz ozaman sakıncası yoksa :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İlahi Mesut ustam , herhalde nasıl istediğini biliyorum. :laugh:Biliyorsun biz forum sakinleri , kanunlara ve yönetmeliklere harfiyen riayet ederiz... :halay:
Neyse , Nesimi bey imdada yetişti.....................

:laugh: :laugh: :laugh: öyleyiz dimi :laugh: :laugh:

Kadir Kurt' Alıntı:
Uçak süper olmuş :bravo: Mesut abi önceki rahmetliye yaptığın smoke sistemini buna da yapcan mı ?

yaptım bile Kadir :D önceki sayfalarda vardı kaçırmışsın :D teşekkür ederim ayrıca :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
Nesimi bey teşekkür ederim ilginiz için :) hafta sonu geldi zaten , hafta başı hallederiz ozaman sakıncası yoksa :)

Ne zaman isterseniz. Bende boş DVD ayarlayım o zamana kadar. Şirkette kalmamış...

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut, bu modelde hasar yalnız kanattamıydı? Yoksa o da mı yoktu? :rolleyes: Galiba Sümer bey'in tesbiti doğru!

Şaka bir yana, model çok güzel görünüyor! Lazer kesim işi de tam denk gelmiş gerçekten. Gerçi, kesim kalitesi olarak Aslan bey'in kesimi de çok fark etmezdi (Arslan bey'in işçiliğini bildiğim için diyorum), ama zamandan büyük kazanç. Öte yandan, şu "sanayi"'deki arkadaşlara da akıl erdiremiyorum, kimişi adam yerine koyup yüzüne bakmaz, kimisi de böyle üç kuruşa bir sürü dertten kurtarır insanı! :-\ Motor değiştirmeye gelince, ben de malzemeyi birinden çıkarıp diğerine takmayı sevmem! Artık uydu, uydu, uymadı öyle idare eder. Bence bu motor yetecek!...

Ynt: Black Horse SU-26M Tamir

Omer abi modelin burnunda inis takimini montajladigimiz yerde ve kanatta vardi hasar , kanat haric birkac ay once diger seyleri tamir etmistim 1 ve 2 sayfada fotolar vardi

motor isine gelince bugun taksi yaptik motoru ayarladik , ardindan modeli Mert dikti ve ful gaz verdim motor modeli cekiyor , bu motor buna yetecek gibi :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Omer abi modelin burnunda inis takimini montajladigimiz yerde ve kanatta vardi hasar , kanat haric birkac ay once diger seyleri tamir etmistim 1 ve 2 sayfada fotolar vardi

motor isine gelince bugun taksi yaptik motoru ayarladik , ardindan modeli Mert dikti ve ful gaz verdim motor modeli cekiyor , bu motor buna yetecek gibi :)
Modelin maiden sonuçunu merakla bekliyoruz üstad :halay:

Maiden ucusu hatta 5 depo ucus gerceklesti :) cok sukur sikintisiz hersey agirlik merkezi sorunsuz , ailerona 3 4 tik trim verdik okadar :)

yalniz 26 lik motor cok az bi zayif kaldi tirmanisi var ama yolun yarisinda kaliyor :p

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi