Black Horse SU-26M Tamir

Black Horse SU-26M Tamir

biliyorum bu konudan gına geldi artık ama önemli gelişmeler var model hakkında :D

Model 26cc motor ile 6.1kg gelmişti :( burunda 400 gram kadar kurşun vardı , dün akşam DLA32 yi taktım ve ağırlığı azaltmak için pillerin yerini ve motorun konumuyla biraz oynadım :) pilleri deponun üzerine aldım , motoru 1cm ileri kaydırdım ve burundaki ağırlıkları söktüm :) ağırlık merkezi tam yerinde

32 lik motor 20x8 pervane ye kadar kullanılabilsede ben 19x8 tercih ettim, burdaki amacım motora daha az yük binmesi , bu sayede daha rahat çalışacaktır

şimdi iki farklı kombinasyona bakalım :)

CRRC PRO GP26R Motor - 3.1HP - 18x8 pervane - Model 6.1kg

DLA 32cc Motor - 3.8HP - 19x8 pervane - Model Ağırlığı 5.6kg

şu kombinasyonla eskisine göre çok daha rahat ve hızlı uçacaktır :) yalnız 26cc lik bu motor gerçekten boyundan büyük işler yapıyor modeli tartıp 6.1kg olduğunu görünce motora aşık oldum :D

son olarak pervane büyüdü diye yere çarpma ihtimalini azaltmak için daha büyük boyda tekerleklerimizi taktım :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
biliyorum bu konudan gına geldi artık ama önemli gelişmeler var model hakkında :D .....
Üstad sen yapmaktan ve paylaşmaktan sıkılmadığın müddetçe bizim için sorun yok, zevkle takip ediyoruz :thumbup:

Ağırlık ve güc değişime göre yeni konfigurasyon modeli resmen uçuracak belli :laugh: :D Sonucu merakla bekliyoruz ;)

Black Horse SU-26M Tamir

Estağfurullah Mesut ustam , şahsım adına hiç bana gına falan gelmedi.
500 gr ağırlık tasarrufu bence güzel sonuç.Motor da güçlü , usta değilim ama , ağırlık güç orantısına göre , performansının bir tık daha iyi olacağını matıken düşünüyorum.Haa , daha Sümer abi okey demeden söylediklerim tamamen benim tahminim oluyor..... :D
Eline sağlık Mesut ustam, sen yaparsın da kötümü olur yaa.... :thumbup:

Black Horse SU-26M Tamir

Uçak hariç geriye bir şey kaldı o da uçuşu çekecek bir gönüllü, videosuz olmuyor :D

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
....
şimdi iki farklı kombinasyona bakalım :)

CRRC PRO GP26R Motor - 3.1HP - 18x8 pervane - Model 6.1kg

DLA 32cc Motor - 3.8HP - 19x8 pervane - Model Ağırlığı 5.6kg
....
Üstad modelden alacağın keyif misliyle artacak eminim. :thumbup:
Artık gelsin videolar. :halay:

Black Horse SU-26M Tamir

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad sen yapmaktan ve paylaşmaktan sıkılmadığın müddetçe bizim için sorun yok, zevkle takip ediyoruz :thumbup:

Ağırlık ve güc değişime göre yeni konfigurasyon modeli resmen uçuracak belli :laugh: :D Sonucu merakla bekliyoruz ;)

Teşekkürler Mehmet abi :) ben paylaşmaktan sıkılmıyorumda :D aynı başlığı görmekten insanlar sıklabilir :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Estağfurullah Mesut ustam , şahsım adına hiç bana gına falan gelmedi.
500 gr ağırlık tasarrufu bence güzel sonuç.Motor da güçlü , usta değilim ama , ağırlık güç orantısına göre , performansının bir tık daha iyi olacağını matıken düşünüyorum.Haa , daha Sümer abi okey demeden söylediklerim tamamen benim tahminim oluyor..... :D
Eline sağlık Mesut ustam, sen yaparsın da kötü olur yaa.... :thumbup:

Hakan abi teşekkür ederim :) modelin manuelinde zaten uçuş ağırlığı 5.5kg olarak verilmiş , ama bende model nedense 6kg dan fazlaydı doğal olarak full gazla uçmak durumunda kalıyordum, şimdi motor büyüyp apğırlık azalınca performansının baya artacağını tahmin ediyorum , en azından bu yönde ümitliyim :D

Kadir Kurt' Alıntı:
Uçak hariç geriye bir şey kaldı o da uçuşu çekecek bir gönüllü, videosuz olmuyor :D

Kadir bu hafta zorla birine vidyo çektiricem kafasına vura vura :D

Black Horse SU-26M Tamir

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad modelden alacağın keyif misliyle artacak eminim. :thumbup:
Artık gelsin videolar. :halay:

Teşekkürler Türker :) inşallah öyle olur :D bu hafta alana silah götürüp vidyo çekin diye tehtid etmeyi düşünüyorum herkezi :D :D

Black Horse SU-26M Tamir

Bu durumda bu motor uçağı dimdik yukarı çıkaracaktır. Uygulamadaki farkı ne olacak, bekliyoruz! :-\

Ynt: Black Horse SU-26M Tamir

yarinki ucusa haziriz :D covling bulup tamir edip montajini yaptik :D

eski hali yeni hali :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Süper olmuş üstad

Tesekkurler Akan abi :) covling baska bi ucgin ama tam uysu :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Black Horse SU-26M Tamir

Ustam yine mükemmelsin , harika olmuş , ellerine sağlık....... %p

Mesut AKIN' Alıntı:
yarinki ucusa haziriz :D covling bulup tamir edip montajini yaptik :D

eski hali yeni hali :D
Cowling ucagin havasini gercekten cok degistiyor, cok guzel olmus. Bakalim yarin yeni motorumuz performansi nasil olacak %p

Black Horse SU-26M Tamir

Eline sağlık üstad, usta ellerde uçak her geçen gün daha da güzelleşiyor. :bravo: