Bu hafta Maiden var mi ??

Sümer abi cansın.Önerin için teşekkür ederim.En kısa zamanda aliyorum servoyu

Bugun hitec hs-635 hb high torque servo aldim ama benim elevator un cubuklari orjinal olmadigi ve benim sonradan baska bir sistem yaptigimdan dolayi hareket ettiriyor sorun yok ama servodan surekli zirlama sesi geliyor sanirim elevator ler icin arkaya yeni bir pushroad sistemi yapmam lazim ama nasil yapacagim bilemiyorum :( cunku ucagin arka bolumunu acamiyorum anca alttan yirtmam lazim. Pushroad larda tek satilmiyor bulamadim. promodelde 3 kalin metal cubuk alip servodan tek cikis yapip arkaya dogru uzatmistim ama sikisma yapiyor maalesef oneriniz nedir bana ?

Abi yarin alana gelmeyi dusunuyorum vakit olursa ama elim bos gelirsem bu seferde yapacak malzeme olmayacak. O yuzden birkac foto koyayim simdiden ona gore hazirlikli geleyim eksikleri alip

Sumer abi ucagi aldigimda elevatorlere giden bir boru yoktu muhtemelen eski sahibi ya hic yapmadi yada baska bir durum vardi.bana cozum olarak ne onerirsin bununla ilgili

1- Eski usül ahşap dowel yöntemini kullanabilirsin.
5 - 6 mm bir sert ahşap yuvarlak çubuk alıyorsun (yapı marketlerde var). İki ucuna, uçlardan yaklaşık 4 - 5 cm geriden pushrod kalınlığı kadar birer delik deliyorsun. Pushrodları uygun uzunlukta kesip L büküm yapıp bu deliklere geçiriyorsun. Pushrodların ahşaba bitişik olduğu hattı işaretleyip Dremel gibi bir şeyle pushrodun gireceği genişlik ve derinlikte bir kanal açıyorsun. Delik ve kanlları epoksi ile doldurup pushrodları takıyorsun ve bir miktar iplik ile pushrodları güzelce ahşaba tespit ediyorsun Sonra iki uca uygun çapta birer heat shrink geçiriyorsun. Elinde ortası ahşap uçları metal, bükülme rüskü düşük bir pushrod oluyor.

2- Bu taktığın pushrod kılıfını uygun bir kontra parça kesip, kılıf çapında delerek arkada ulaşabileceğin gövde postasına CA ile yapıştırıyorsun. Yapıştırırken arkda elevatörün sıkışmayacağı bir açı elde edecek bir yeri tercih ediyorsun. Sonra pushrodu servoya adapte ediyorsun. Bunun için gerekirse pushrodu biraz bükerek uygun şekil verebilirsin.

Sözle bu kadar anlatılıyor. Olmazsa çizim yapmayı denerim.

Peki abi elevator 2 kanatcik ama benim servom tek sorunu da tam bu noktada yasiyorum bunun icin ne onerirsin ?

Peki abi elevator 2 kanatcik ama benim servom tek sorunu da tam bu noktada yasiyorum bunun icin ne onerirsin ?
Bu mantığı anlamadım. Sonuçta elevatörün iki parça ama aradaki bir metal çubuk ile mekanik olarak birbirine bağlı. Yani teknik olarak tek parça sayılır. Sıkışmanın bununla bir alakası yok gibi. Sorun gelen pushrodun açısı ile alakalı benim görebildiğim kadarıyla. Haa pusrodu tamamen ayırırsın elevatörden. Boştayken hala sıkışıyorsa o zaman sorun başkadır.

Celik cubuklarin disina bukulmeyi en aza indirmek icin carbon boru koydum.cubuklar ileri geri harekette sanirim sert olduklari icin bukulmuyor ve zorlaniyor.aciyla alakali buyuk ihtimal bir sokup tekrar yapicam batirmassam tabi