Çaylak uygulama

Çaylak uygulama

[emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çaylak uygulama

Erol Tatoğlu' Alıntı:
volkan bey, uçağın ağırlığını ve yerde yeteri kadar hızlanmadığını okuyunca slow flyer pervanenin çekişinin yetersiz olacağını düşündüm.
Forum genelinde ve ikili yazışmalarımızdaki üslup gitmiş yerine başka 'birşey' gelmiş.. "Erol bey, slow flyer konusunda şu şu nedenlerden dolayı yanılıyorsunuz, doğrusu budur.." demek de vardı!

erol bey gene anlayamadım :D , bilsem zaten sizin yukarda kırmızı işaretli yerde yazdığınız gibi yanılıyorsunuz derdim, pervane konularını bende bilmiyorumki, eğer dedim slowflyer yanlış ise anlatırsanız bende kendi uçaklarımınkini ona göre seçeceğim çünkü, ben sadece pervane ölçüsüne bakar ona göre pervane alırım, ben pervane alırken çok da incelemem bilmediğimden pervane slowfly olmuş apc olmuş ne etkisi var. o nedenle bilgi talep ettim ama siz küstürdünüz bak şimdi beni, 10 dk oturma eylemi yapıcam burda forumda :D , yoksa benle bilgi paylaşmıcakmısınız dermişim :yuppi:

Çaylak uygulama

Neyse birbirimizi kırmayalim hobimizden zevk alalım.Benim bildiğim slowfler pervaneler uçuş karakteristiği yavaş olan trainer,3d gibi modeller için.Daha önce bende daha tecrubeli bir abime sorduğumda aynısını söylemişti.Bu konu hakkında daha önce araştırma yapmıştım ama yeteri kadar açıklayıcı bilgi bulamadım.Ama pervane seçiminin nasıl ve hangi kriterlere göre yapılacağını biliyorum.Konu hakkında bilgisi iyi olan açıklayabilirse biz de bu vesileyle öğrenmis oluruz.Ama ben çoğunlukla APC kullanıyorum hem maliyeti hem kırılma riski az oluyor.Saygılar.

Çaylak uygulama

Yazılı ortamda mimik, tonlama ve vurgulama olmayınca yanlış anlamalar olabiliyor. Bir de bizim okurkenki ruh halimiz değişik olabiliyor. Yoksa aslında ortada sorun yok...
Slowflyer pervaneler benim bildiğim geniş palalı ve yüksek hatveli, düşük devirler için tasarlanmış pervaneler. Lastik motor pervanelerini hatırlayın. Bunları yüksek devirde kullanmak güvenli değil.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çaylak uygulama

Volkan bey, uçak yapımı dahil tecrübelerinizin farkındayım. Bunun etkisi ve soru şekline de bakınca iletinizde sataşma algıladım. Sümer beyin hatırlattığı ruh hali konusunu da dikkate alarak yanlış anladığımı kabul edip gerdiğim herkesten özür dilerim. Bu seferlik idare edin..
Ruh hali deyince işler karışıyor biraz (birazdan biraz fazla), bilen biliyor.. Ara versem hem kendim için hem forum için iyi olacak :)p

Çaylak uygulama

Ne arası yaa... Dostlar arasındayız. Bu kadar hassas olmayın. Unutun gitsin. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çaylak uygulama

Erol Tatoğlu' Alıntı:
Volkan bey, uçak yapımı dahil tecrübelerinizin farkındayım. Bunun etkisi ve soru şekline de bakınca iletinizde sataşma algıladım. Sümer beyin hatırlattığı ruh hali konusunu da dikkate alarak yanlış anladığımı kabul edip gerdiğim herkesten özür dilerim. Bu seferlik idare edin..
Ruh hali deyince işler karışıyor biraz (birazdan biraz fazla), bilen biliyor.. Ara versem hem kendim için hem forum için iyi olacak :)p

sıkıntı yok erol bey, zaten takılıyorum bende üsteki mesajda anlamışssınızdır, onu bunu bırakalımda sizin uçaklar noldu ya ses seda yok bayadır :D, yokmu şöyle bi uçuş videosu olmadı bi kırım videosu neşemizi bulalım :halay: :yuppi: