Çaylak uygulama

Çaylak uygulama

Salih bey modeliniz çok güzel görünüyor elinize sağlık.Bu modele 140cm kanat çok fazla bizzat yapıp uçurdum.120cm e düşürmeniz yerinde bir karar olmuş.Kolay gelsin.

Çaylak uygulama

Dün onboard (on cpu diyelim hatta) bir bilgisayara phoenix 5.5.L kurduk, çalışıyor ve takılma yok. Windows 10 da directX 9.0 dan kaynaklı eksik dll hataları verdi. DirectX 9.0 kurulunca sorun ortadan kalktı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çaylak uygulama

Soner Ayar' Alıntı:
Dün onboard (on cpu diyelim hatta) bir bilgisayara phoenix 5.5.L kurduk, çalışıyor ve takılma yok. Windows 10 da directX 9.0 dan kaynaklı eksik dll hataları verdi. DirectX 9.0 kurulunca sorun ortadan kalktı.

Phoneix 5.0 yukledim programi aciyorum ama kol takili degil diyor kolu gormuyor..

Çaylak uygulama

Phoenix için kumandayı programın kendi kumandası gibi tanıtan bir launcher programı var. Bir nevi crack. Bu işlem için yapılacaklar ise forumda açıklanmış daha önce. Ancak, ihtiyaç duyarsanız ben size açıklamalarıyla birlikte gönderirim.

Çaylak uygulama

salih yigit' Alıntı:
Phoneix 5.0 yukledim programi aciyorum ama kol takili degil diyor kolu gormuyor..

linkteki gibi yaparsanız açılabilir :RCKolik:

Çaylak uygulama

Kadir Kurt' Alıntı:

Bunlara ek olarak sorun yaşarsanız Launcher ın kısayolunu masaüstüne atıp özelliklerinden "yönetici olarak çalıştır" yaparsanız programın sorunsuz çalışması lazım.

Çaylak uygulama

Kadir Kurt' Alıntı:

Tesekkur ederim. Ayarladim onu kalibrasyonu yapamiyorum. Onla alakali bir konu var onuda biraz kurcalayim oda olursa cok guzel olucak tesekkurler rekrar..

Çaylak uygulama

salih yigit' Alıntı:
Tesekkur ederim. Ayarladim onu kalibrasyonu yapamiyorum. Onla alakali bir konu var onuda biraz kurcalayim oda olursa cok guzel olucak tesekkurler rekrar..
Kalibrasyon yönergeleri takip edince kolayca halledilir. Şimdiden iyi sim çalışmalar :)

Soner Ayar' Alıntı:
Bunlara ek olarak sorun yaşarsanız Launcher ın kısayolunu masaüstüne atıp özelliklerinden "yönetici olarak çalıştır" yaparsanız programın sorunsuz çalışması lazım.

*Sonra launcer exe ye sağ tıkayıp özellikler bölümünden uyumluluk ayarlarını win xp yapıyoruz. Yönetici olarak çalışsın kutusunu işaretliyoruz.

Özelliklerden yönetici olarak çalıştırı seçince her açılışta yönetici olarak açılıyor :)

Çaylak uygulama

Kadir Kurt' Alıntı:
Kalibrasyon yönergeleri takip edince kolayca halledilir. Şimdiden iyi sim çalışmalar :)

*Sonra launcer exe ye sağ tıkayıp özellikler bölümünden uyumluluk ayarlarını win xp yapıyoruz. Yönetici olarak çalışsın kutusunu işaretliyoruz.

Özelliklerden yönetici olarak çalıştırı seçince her açılışta yönetici olarak açılıyor :)
Cok tesekkur ederim. Sag olun. Hersey icin bu arada motor ve esc baglantisi yaptim. Ayni zamanda inis takimlarinida montajini sagladim. Foto paylasicam yakinda..

Çaylak uygulama

Kadir Kurt' Alıntı:

Hersey iyi guzel hos ama bu kalibrasyon ayari sikintili.. aileron kanali ile elevator kanali ikisi birlikde hayeket ediyor birine 1 birine 2 diyorum hala ikisi ayni anda hareket ediyor. Ben nerde yanlos yapiuorum. Anlayamadim denemedigim sekil kalmadi..

Çaylak uygulama

Kumandadaki mix açık mı acaba!

Bir de kumandayı windows oyun konsol ayarlarından kalibrasyon bölümünden kontrol edebilirsiniz. Oradaki kanalları.

Çaylak uygulama

son durum fotorafları....
bu aileron servolarını aynı kanala nasıl baglıyoruz ? bilgisi olan varmı ? yada baska nasıl yapabiliriz ? elimde flysky 8 kanal bir kumanda var. yani aynı anda aksi olarak nasıl calıstırabiliriz ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çaylak uygulama

Y kablo ile :)

*PLA*232253007*22324022247*58375874127*pla**pla-79002067527&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0

Çaylak uygulama

Kadir Kurt' Alıntı:
Y kablo ile :)

*PLA*232253007*22324022247*58375874127*pla**pla-79002067527&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0
kadir bey ben kabloların resmine yakından baktım.. bir fark yok iki servo yu tek cıkıs yapılmıs yani bunu ben evdede yaparım fakat kafama takılan konu sonucda bir kanala giricek iki servo aynı yönde calısmıyıs olması gerekir mantık olarak ... aksi yönde nasıl calıstıracagız kumanda ayarından felanmı acaba ?

Çaylak uygulama

salih yigit' Alıntı:
kadir bey ben kabloların resmine yakından baktım.. bir fark yok iki servo yu tek cıkıs yapılmıs yani bunu ben evdede yaparım fakat kafama takılan konu sonucda bir kanala giricek iki servo aynı yönde calısmıyıs olması gerekir mantık olarak ... aksi yönde nasıl calıstıracagız kumanda ayarından felanmı acaba ?
Aileron alıcıda genelde 1. kanalda oluyor.(kumandaya göre belki deiğişklik gösterir). kanatın alt tarafında sağda ve solda servo olacak, servo kolları ya birbirine bakacak ya da uç tarafa bakacaklar. Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

fotoğraftaki gibi de servoyu yerleştirebilirsiniz