Çift pil seçici yeni devremiz...

Ellerine sağlık Sümer abi yine harikasın. Bende ukalalık edip bir öneri sunacağım. epey uğraşmış kod yazmışsın abi bari hangi pil aktifse o pilin ledi mor yanabilir şekilde programlama yapaydın. :saygilar::saygilar:
Estağfurullah...
O konuyu çok düşündüm. Mor olursa bu sefer voltaj gösterge özelliğini yitiriyoruz. Belki aktif pilin ledini yakıp söndürme gibi bir kod ekleyebilirim çünkü dediğin şey gerçekten de olsa iyi olacak cinsten.

Yine çok güzel, faideli bir eser olmuş Sümer bey. Ellerinize sağlık! ?
Yalnız, ne alakası varsa, bir anda aklıma bir dijital takometre geldi...?
Yaaa çok denedim ama bir türlü istediğim gibi optik okuma sağlayamadım henüz. Takometre hazır ama okuyucu kısmını geliştirmem lazım. Sabır! :p

Ellerine sağlık Sümer abi yine harikasın. Bende ukalalık edip bir öneri sunacağım. epey uğraşmış kod yazmışsın abi bari hangi pil aktifse o pilin ledi mor yanabilir şekilde programlama yapaydın. :saygilar::saygilar:
Şöyle bir şey yaptım ama çok da hoşuma gitmedi (videoda bazı renk karışıklıkları var, onları görmezden gelin, sonradan düzelttim).
Sonuçta aktif pilin LED'i yavaşça yanıp sönüyor. Dİğer LED sürekli yanıyor. Aktif pilin LED'ini yaksam diğerini söndürsem bu sefer diğer pilin durumunu izleme şansımız olmaz ve sanki diğer tarafa pil bağlanmamış gibi görünür. Aktif pili sürekli yakıp diğerini yakıp söndürsem daha anlamsız olur. O nedenle bu yolu seçtim. Bir bakın bakalım...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline sağlık Sümer abi. :bravo:
Ürün bu şekilde mi ambalajlanacak yoksa farklı bir tasarım mı göreceğiz ?
Logosu, mogosu hep eksik. :laugh:
Ürünü çalışır hale getirip son halini bulunca ilgili arkadaşıma vereceğim ve o makyajlama işini halledecek... :D Hatta bu ürünü o kadar beğendi ki devreyi SMD teknolojisi ile tekrar tasarlayıp küçültelim diyor. Bakalım...