[Davet]: 1. Geleneksel Eskişehir Buluşması // 17 Mayıs 2015 //

Türker Akgün' Alıntı:
Heliden uçağa geçen ilk modelci olmayacaksın inşallah Erhan. :eek:

Türkiye'de ilk, dünyada parmakla gösterilen falan deyince aklıma birtek o geliyor ama. :lollol: :lol: :lol:

Öyle bişey olursa kafasına sert bir cisimle vurup yeniden formatlayalım bence :p :lol: :lol: Ama çok merak ettim, aklıma bir şey geliyor, böyle renkli bir şey, işallah odur :)

Benim iki modelimde hazır değil. Titanın kargosu fastlandan gelmedi hala.

600n'lede aram bu ara gerçekten hiç iyi değil maalesef.Goblini kıskandı galiba bana dargın. :lol: Hakkımızda hayırlısı artık.

Türker abi heli bildiğin üzere model nitro olduğu için özelikle sana soruyorum. Ben çok bir mantık kuramadım işin açıkcası. :laugh:

1- Governorumuz açık 85 gibi kullanıyorum. Heliyi kaldırıyorum hover pozisyonuna model resmen gaz yemiyor. Devir inanılmaz düşük modeli hover pozisyonda bile tutamayıp aşağı çekiyor. Bu her zaman olmuyor. Normal bir uçuş sonrası olabiliyor. Bu yüzden heliyi çok ciddi bir kırımdan zor kurtardım diyebilirim.

2- Governorumuz kapalı normal modda model bu sefer nerdeyse 20.000 motor devri dönüyor.Buda 2.000 devrini geçkin kafa turuna denk geliyor sanırım.Ben normal moddan gaz eğrisinin max noktasını 50 lelere çekmeme rağmen. Resmen çıldırmış gibi full devir dönüyor.

İlk problem, governor sensörü veya mıknastılarında sıkıntı var gibi gözüküyor ama ikinci problemin mantığını çözemiyorum. :laugh: Tek aklıma gelen governor sensöründe problem olduğu için her ne kadar kapatsamda saçmalamaya devam ettirmesi. Veya İkinci bir ihtimal model rahat çalışsın diye gaz servosunun travel setupını 80 ve 100 şeklinde kullanıyorum. Acaba bu 3gx'de bir saçmalayamı yol açıyor ?

Gaz servosunda en ufak problem yok ve kalibrasyonu yapılmış durumda. :)

Ben sensör ve mıknastıları değiştirip. Gazı yeniden kalibre ettim. Travelleri iptal ettim. Artık Eskişehirde testini yapacağım.

Birde senin fikrini almak istedim.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Evet arkadaşlar. Eskişehir buluşmasına çok az kaldı.

Bu buluşmada Türkiye'de ilk dünyada da sayılı olan bir ilke imza atmak için çalışmalarım sürüyor. [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Eğer denemelerim başarılı olursa ışallah Eskişehir semeların da güzel görüntüler olucak.

Aklımda birşey var ama bakalım. :laugh: Merakla gelip beğeniyle izleyeceğimiz kesin. :thumbup:

Goblin speed e ses sistemi döşedim. [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Arda Erkan' Alıntı:
1- Governorumuz açık 85 gibi kullanıyorum. Heliyi kaldırıyorum hover pozisyonuna model resmen gaz yemiyor. Devir inanılmaz düşük modeli hover pozisyonda bile tutamayıp aşağı çekiyor. Bu her zaman olmuyor. Normal bir uçuş sonrası olabiliyor. Bu yüzden heliyi çok ciddi bir kırımdan zor kurtardım diyebilirim.
Eğer çan üzerindeki mıknatıslar dönerken sensöre sürtüyorsa governor saçmalıyor. Mıknatıslarla sensor arasında mutlaka belli bir boşluk olmalı, sen zaten buna dikkat ediyorsundur eminim. Bu durumda sensör veya governorda bir problem olduğu akla geliyor. Gaz servosundan şüphelenirdim ama onu da kontrol etmişsin...

Arda Erkan' Alıntı:
2- Governorumuz kapalı normal modda model bu sefer nerdeyse 20.000 motor devri dönüyor.Buda 2.000 devrini geçkin kafa turuna denk geliyor sanırım.Ben normal moddan gaz eğrisinin max noktasını 50 lelere çekmeme rağmen. Resmen çıldırmış gibi full devir dönüyor.
Bu gerçekten tuhaf bir durum. Gaz servosundan eminsek, ben olsam motorun yakıt şebekesini ve karburatörü kontrol ederdim. Bir şekilde silikon hortumlarında farkedemediğin bir yırtık olabilir, hatta yakıt deposundaki clunk'a giden hortumlar dahil kontrol etmen faydalı olur bence. Sanki yakıt şebekesine bir yerlerden hava girişi olabilirmiş gibi geldi bana.

Umarım yaptığın değişiklikler zaten çözmüştür olayı, Eskişehir'de beraber de bakarız.

Goblin biraz kıskanılmıştır normal olarak, nitronun alırız gönlünü inşallah :laugh: :laugh:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

Babababap ;D ;D ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ses değil de dumanlı bir şey mi acaba :laugh: :D

Çelik üç ayak jant takıp birde yere yapıştırdınmı (low profile) süper olur. Birde şahin yazısını söküp Fiat yazısı yapıştır. Camlarada film çekecen.

[Davet]: 1. Geleneksel Eskişehir Buluşması // 17 Mayıs 2015

Türker Akgün' Alıntı:
Eğer çan üzerindeki mıknatıslar dönerken sensöre sürtüyorsa governor saçmalıyor. Mıknatıslarla sensor arasında mutlaka belli bir boşluk olmalı, sen zaten buna dikkat ediyorsundur eminim. Bu durumda sensör veya governorda bir problem olduğu akla geliyor. Gaz servosundan şüphelenirdim ama onu da kontrol etmişsin...

Evet abi mesafe olarak düzgün zaten uzun bir süredir kullandığım için yaklaşık iki sene artık sensör veya mıknatısların ömrünü yitirdi diye düşünüyorum. En azından governor açıkken böyle bir durumda governora yorabiliyorum.

Türker Akgün' Alıntı:
Bu gerçekten tuhaf bir durum. Gaz servosundan eminsek, ben olsam motorun yakıt şebekesini ve karburatörü kontrol ederdim. Bir şekilde silikon hortumlarında farkedemediğin bir yırtık olabilir, hatta yakıt deposundaki clunk'a giden hortumlar dahil kontrol etmen faydalı olur bence. Sanki yakıt şebekesine bir yerlerden hava girişi olabilirmiş gibi geldi bana.

Umarım yaptığın değişiklikler zaten çözmüştür olayı, Eskişehir'de beraber de bakarız.

Goblin biraz kıskanılmıştır normal olarak, nitronun alırız gönlünü inşallah :laugh: :laugh:

Abi asıl sorun bu ben bunu aslında bir süredir yaşıyorum. Şimdi ilginç olan şu ben bu yüzden governorsuz hiç uçmuyordum. Sürekli aktifti governor..

Benimde aklıma sanki motor fakir kalıyor ve devir çıldırıyıor gibi geldi. Fakat governor uçuşlarında hiç bir sıkıntı yoktu devri düşürüyor sabit tutuyordu.Governor görevi gereği bunu yapıyor normal altında fakat mekanik bir problemden dolayı artan sabit yüksek hızda kafa devrinide düşürüp sağlıklı bir uçuş performansı sağlayabilir mi ? Buda ayrı bir kaos :lol:

Bu sorunu yaşadğım zaman governorla düzgün uçsada baştan aşağı kontrol ettim.Karbüratör iğnelerine kadar temizledim. Tüm hortumları değiştirdim depo-içi dışı herşey olması gerektiği gibi özelikle bu durumu çok merak ediyorum. :laugh: Governor tahmince düzgün çalışırda bu sorun düzelirmi bilmiyorum. :) Değerli yorumun için çok teşekkürler abi. :thumbup: :saygilar:

Erhan modifiye benim işim yardım gerekirse seve seve :lol:

Heliyi biraz daha basarsan helezonları kesme. :laugh: Pirolarda heli dağılır daha iyi yol tutuşu için coilover veya sert amortisör öneririm. :lol:
Jantları fazla büyük seçme bir inç fark için aynı setupda speedden en az 3 boy fark yersin. :lol:
Ses sistemi aynı şekilde ağırlaştırır. :lol: Hız istiyorsan hafiflik elde etmelisin kilo başına düşen bg önemli. :laugh: O yüzden orjinal ses sistemi varsa sökmek daha mantıklı. :laugh: :laugh:

Bu arada şaka bir yana Eskişehirde yerden kalkış yaparım diyen var mı ? Heli drag race güzel olurdu. :lol:

Arda Erkan' Alıntı:
....Bu arada şaka bir yana Eskişehirde yerden kalkış yaparım diyen var mı ? Heli drag race güzel olurdu. :lol:
Ben hep yerden kalkış yapıyorum zaten Arda :laugh: ;D :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben hep yerden kalkış yapıyorum zaten Arda :laugh: ;D :D

:laugh: :laugh: :laugh:

Çok eğlenceli. :lol: Gerçi bizim nitroyla pek şanımız yok. :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kocaeli'nden Selamlar :)

Arda Erkan' Alıntı:
Erhan modifiye benim işim yardım gerekirse seve seve [emoji38]

Heliyi biraz daha basarsan helezonları kesme. :laugh: Pirolarda heli dağılır daha iyi yol tutuşu için coilover veya sert amortisör öneririm. [emoji38]
Jantları fazla büyük seçme bir inç fark için aynı setupda speedden en az 3 boy fark yersin. [emoji38]
Ses sistemi aynı şekilde ağırlaştırır. [emoji38] Hız istiyorsan hafiflik elde etmelisin kilo başına düşen bg önemli. :laugh: O yüzden orjinal ses sistemi varsa sökmek daha mantıklı. :laugh: :laugh:

Bu arada şaka bir yana Eskişehirde yerden kalkış yaparım diyen var mı ? Heli drag race güzel olurdu. [emoji38]
Ah ahahah çok iyi ya :D bi tarif anca bu kadar olur :halay:

Ahanda buraya yazıyorum, herkes almış gazı :) Bu gazla eskişehirde çok kırım olur :laugh:

Yaw arkadas muhabbetleri en basindan beri takip ediyorum.
Forumda bile boyle eglenceliyse bulusmayi tahmin edemiyorum.
keske firsatimiz olsaydi ben de gelebilseydim.
kalben sizlerle olacagima inanin :RCKolik: