[DIY]: 3D Printer ile Kendimizin Basabileceği Ürünler

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Mükemmel olmuş. Ali kardeşim bunun at9 için olanı var mı acaba :)
Ercan, AT9 için hazır dizayn olarak bu var :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali Yörük arkadaşımızın ellerine sağlık %p

Abi renk kumanda da güzel durmuş. Tabi kumandanın da hakkını vermek gerek. Tekrardan hayırlı olsun.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Mükemmel olmuş. Ali kardeşim bunun at9 için olanı var mı acaba :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
At9 için fazla seçenek yok Ercan abi. Ama Mehmet abinin at9 için paylaştığı parçayı yapabilirim.

Ali Yörük' Alıntı:
At9 için fazla seçenek yok Ercan abi. Ama Mehmet abinin at9 için paylaştığı parçayı yapabilirim.
Uygundur ali, yap bize de bir en turuncusundan :) at9 için

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İhtiyacı olan arkadaşlara 3D baskı konusunda yardımcı olabilirim. Baskı maliyeti çok fazla değişkene bağlı ama işi ticari olarak yapmıyorum zaten. Ufacık parçaya 1 kg filament parası istemem yani :)

Örnek baskı fotoğraflarını ilk fırsatta ekleyeceğim.

Bana şu parçalardan lazım, basabilecek arkadaşlara rica edebilirim :) Görüşelim.

Bizim o kadar 3D baski ustalarimiz vardi, nerdesiniz arkadaslar? :)

Emre Kaman' Alıntı:
Bizim o kadar 3D baski ustalarimiz vardi, nerdesiniz arkadaslar? :)

Ben önümüzdeki hafta Türkiyeye gidiyor olacağım, o zamana kadar beklerim dersen basıp yanımda getirip ulaştırabilirim...

Beklerim tabi Evren bey, acelesi olan bisey degil :) Cok sevinirim. Mumkunse ikiser adet lazim bana

Emre Kaman' Alıntı:
Beklerim tabi Evren bey, acelesi olan bisey degil :) Cok sevinirim. Mumkunse ikiser adet lazim bana

Mümkün tabiki... akşamüstü renk seçeneklerini yazarım seçersiniz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Siyah yada kirmizi varsa ikisi de olur Evren bey. Hangisi uygunsa

Emre Kaman' Alıntı:
Siyah yada kirmizi varsa ikisi de olur Evren bey. Hangisi uygunsa

Malesef şu an biraz kıt zamanıma denk geldik. Siyah da kırmızı da yok elimde. Daha doğrusu bir kırmızım var ama açıkçası pek memnun olduğum bir filament değil. Şu an elimde olanlar şunlar:

Ama yeni bir paket yolda, pazar yada pazartesi burada olur, o pakette siyah ABS var, metalik gri PLA var ve 7 farkli renkte şeffaf PETG var. Hepsi de bu parçaları yapmaya uygun filamentler, onlardan birisini tercih ederseniz onlarla da basabilirim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evren bey bana renk hic fark etmez, filamentlerin turu ile ilgili de cok fazla bilgim yok. Parcalardan biri kumanda gimballeri icin, biri de rulman yatagi. Hangi malzeme uygun olacaksa, siz benden cok daha iyi bilirsiniz. Tamamen size birakiyorum, bana islevi lazim, rengi hic sorun degil :)

Bu arada starter için lipo aparatını da daha kompakt bir hale getirdim, ilki gereksiz büyük olmuş, pili yana aldım çok daha az yer kaplıyor artık :D

Thingiverse'de de güncelledim

Bu mesaj yönetim tarafından aşağıdaki konudan taşınmıştır.

Evet kumanda tablasını bitirdim :thumbup:

Memnuniyet seviyem %70 civarında ki gayet iyi skor benim için. Askılıkları çok uzun yapmışım, en ucuna taktığımda oldukça dengesiz oldu tabla, delikli tasarımın hafifletme dışında bir faydası da bu oldu dengeyi bulduğum delikten askılıkları kestim. Çizimi de buna göre revize ettim, ancak kendim için olanı tekrar basmaya gerek görmedim zira iş görüyor hiç bir sorun da yok. Kısaltınca askılıklar da tek parça basılabilir hale geldi, bu da iyi bir şey. Pakete 2 farklı tutacak koydum, biri 80mm tam radiolink tutacağına göre, diğeri 40mm başka kumandalar için de kullanmak isteyen olursa diye. Bir de M5 civata için takıp sökmeyi kolaylaştıracak bir aparat ekledim. Bu hali ile thingiverse'e yolladım. Birinin işine yararsa ne mutlu bana. Malzeme PLA, birleştirmeleri PU yapıştırıcı ve capon marifeti ile gerçekleştirdim.

Bu mesaj aşağıdaki konudan yönetim tarafından taşınmıştır.