Esc yandı sorun batarya da mi

sinanoksuz

Yeni Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba öncelikle bir sorum olacak
Bu bataryayı yanlışlıkla esc(simulink 30a 1-4s lipo ) bağlantısını ters yaptım yani artı eksiye eksi artiya denk geldi daha sonra bu resim deki hc40a ibareli bu esc ile denedim sanırım 40 a , bu esc yandı
Şuan ilk sorum bu 30a esc yanmismidir koku gelmiyor nasıl anlarım yandığını
İkinci esc arızalı değildi acaba batarya ters akımdan dolayı zarar mı gördü neden böyle oldu şuan iki e
You must be registered for see images attach

Ya korkudan yeni esc takamiyorum vallaha
Peki bu foto da attığım esc neden yanmış olabilir hc40a ibaresi var üstünde ve 40a olduğunu düşünüyorum 3s pili de destekliyor

Ayrıca receiver da ters bağlantıdan etkilenmesi normal mi şuan tüm channellerden elektrik alıyor ve ışığı değişmiyor sürekli kırmızı

ESC Pil bağlantısı artı ve eksi tek tek yapılırsa bu hatalar olabilir.
Resimdeki konnektorlerden kullanmanız böyle gereksiz masraflardan sizi kurtarır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu ekran görüntüsü sorunun kaynağı olabilir bence...

Öce ne yazmak (yapmak) istediğini net olarak belirleyip, acele etmezsen, hem peş peşe üç cevap yazmaz, tek mesajda derdini anlatabilirsin, hem de kırmızı kabloyu kırmızıya siyahı siyaha denk getirebilirsin. Bu hobi sabır sahibi kişiler için o kadar da maliyetli değil...

Bu ekran görüntüsü sorunun kaynağı olabilir bence...

Öce ne yazmak (yapmak) istediğini net olarak belirleyip, acele etmezsen, hem peş peşe üç cevap yazmaz, tek mesajda derdini anlatabilirsin, hem de kırmızı kabloyu kırmızıya siyahı siyaha denk getirebilirsin. Bu hobi sabır sahibi kişiler için o kadar da maliyetli değil...
Bir de @sinanoksuz lütfen 7 dak ard arda 3 yeni mesaj yazmak yerine, son yazdığın mesajın altında bulunan DÜZENLE kısmına tıklayarak yeni aklınıza gelen şeyleri ekleyiniz. Böylece forum mesaj çöpü haline gelmemiş olur.

Sinan, ESC nin yandığını nasıl anladın? Motoru bağladın çalışmadı mı?

Kusura bakmayın daha dikkatli olacağım.

2 Esc yandı birinden koku geliyor
Digeri de direnç ölçümü yapıyorum motor kısmında farklı değerler geliyor üçünden de , sağlam esc ile bu değerleri karşılaştırdigimda farkettim bunu
Ayrıca esc ye yanlışlıkla ters bağlantı yaptım (artı eksiye eksi artiya )yüzde doksan yandı

Teşekkür ederim yorumlarınız için şuan için çözdüm sorunumu yeni bir esc ve yeni bir receiver ile denedim .

Öncelikle geçmiş olsun hocam.Eğer kullandığınız motorda sarımlar yanmışsa ve bu motoru Esc'ye bağlamışsanız sarımlar yapışık olduğundan bildiğimiz elektrikli soba rezidansına dönmüştür.Fazla akım çektiğinden Esc'yi yakmıştır.Eğer Esc'nin plastik dış kabuğunu çıkarırsanız Mosfetlerin yandığını göreceksiniz.Diğer bağlantılarda (RF Alıcı) gibi yanlış bağlasanız bile Esc'yi yakmanız imkansıza yakın.

Muhtemelen yanmıştır esc ye ters polarma verirsen kurtulma şansı hiç yok hiçbir şey olmasa bile giriş capatisorü patlar içinde Atmel işlemci var oda yanar.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari