ESM Sea Fury

ESM Sea Fury

Sümer abi geçmiş olsun, görsel varmı elinde kırımla alakalı bizde bi görseydik kuşun durumunu.

ESM Sea Fury

Mesut'cuğum şu var sadece...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ESM Sea Fury

Yav, pervane bile kırılmamış! Bu nasıl kırım böyle? Fazla sürmez, Sümer bey hastayı ayağa kaldırır.

ESM Sea Fury

Kanatta önde ve arkada iki joiner var. Yaklaşık 6 mm kontra. Bunlar tam birleşim yerinden kırık. Joinerlerin içine ikişer adet 4 mm 12 cm delik deldim. Tabii ki tam ekseninde delemedim ve her bir joinerde bir delik joiner kutusunu da deldi. Sorun değil. Uygun boyda kestiğim M4 sonsuz vidaları (yivleri nervürlü demir gibi daha iyi tutunma sağlar düşüncesi ile kullandım) metal epoksiye bulayarak deliklere çaktım. Ayrıca içten delinen joiner yuvalarına da 4 mm kontra ve epoksi ile takviye yaptım.

Fotoğraf gelecek...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ESM Sea Fury

Şu anki görünüm bu. Oldukça "Ortopedik" bir onarım olacağa benziyor. Karşı tarafın deliklerini de elden geldiğince hassas olarak ölçüp deldim. Tam birleşme yerinde üst üste otururlarsa sorun olmaz. Yoksa karşı tarafın deliklerinin ilk bir iki cm bölümünü 5 hatta 6 mm olarak genişleteceğim.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 20151207_232732 1.jpg
    20151207_232732 1.jpg
    74.1 KB · Görülme: 107
ESM Sea Fury

Benim anladığım :D şimdilik her şey yolunda, doğru mu anlamışım abi ??

ESM Sea Fury

Valla Mehmet'ciğim her şey bir yolda ama doğru yolda mı bilemiyorum. Muhtemelen ilk loop denemesi durumu netleştirecek. :D

ESM Sea Fury

Sümer Bey, kolay gelsin! Delikleri her iki kanatta da aynı doğrultuda delmek imkansız. Karşı tarafın deliklerinin başlangıç kısmını 5-6 mm daha geniş delmek durumunda, 4mm vida ile arada kalacak boşluğu epoksi mi dolduracak, veya başka düşündüğün bir şey var mı?

Bir de, resimde bir pervane ve arkasında bir motor var. O motor çok silindirli mi? Öyleyse nedir, nerede kullanılması düşünülüyor, vs.

Başka sorum yok sayın yarg..Pardon, bir an kendimi kaptırdım!...

ESM Sea Fury

Ömer Bey, delikler tam kanat birleşme hattında çakışırsa içeride çubuklar zaten uygun pozisyonda bükülecek otomatikman. Aradaki boşluğu da metal epoksi dolduracak. Zaten öyle bir genişletme yaptığımda yaklaşık 12 cm'lik deliğin ilk bir ya da iki cm bölümü geniş olacak. Derindeki kısmı yine 4 mm kalacak. Aslında bu hali ile kısmi bir test fit yaptım. Güç bela ayırdım. :) Yani iş görecek gibi görünüyor şimdilik. Bir de orta ve dış kanat parçasının birleşme yüzeyindeki kontralara da güveniyorum. Onlar da en az 5 mm kalınlıkta. Dış parçanın en iç kısmında flap servo yuvası var. Birleştirip yapıştırdıktan sonra flap servosunu çıkarıp içeriden bir iki ağaç vidası salsam mı diye de düşünüyorum doğrusu.

Dikkatlerden kaçmayan o motor OS IL300. Dört silindirli dört zamanlı inline 50 cc nitro motor. Birkaç kez çalıştırıp test ettik. Şu an herhangi bir yerde kullanımı planlanmadı. Çünkü ona uygun bir model bulmak zor. Ciddi modifikasyon gerektirir sanıyorum. Şimdilik kolleksiyon parçası olarak duruyor. Bana da bir arkadaşımın hediyesi.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ESM Sea Fury

Sümer bey, kanat yapısını bilemediğim için daha fazla yorum yapamayacağım, onu nasıl olsa halledersin.

Esas o motor öyle üzgün ve süzgün kalmamalı! Ona şöyle sıra silindirli güzel bir ölçekli savaş uçağı ne yakışırdı ama!...

ESM Sea Fury

Omer Erkan' Alıntı:
Sümer bey, kanat yapısını bilemediğim için daha fazla yorum yapamayacağım, onu nasıl olsa halledersin.

Esas o motor öyle üzgün ve süzgün kalmamalı! Ona şöyle sıra silindirli güzel bir ölçekli savaş uçağı ne yakışırdı ama!...

Bak şimdi!! Ağır tahrik var!

ESM Sea Fury

Kanadı yapıştırdım. Preste epoksinin iyice kürleşmesini bekliyor. 24 saat ellemeyeceğim. Yarın akşamı heyecanla bekliyorum. Bakalım yeterince sağlam olacak mı...

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kanadı yapıştırdım. Preste epoksinin iyice kürleşmesini bekliyor. 24 saat ellemeyeceğim. Yarın akşamı heyecanla bekliyorum. Bakalım yeterince sağlam olacak mı...
Sen yapmissan olmustur Abi %p Ama Ben de omer abiye katiliyorum. O sahane motorun rafta degil havada yerini Mutlaka almali Abi :D