ESM Sea Fury

ESM Sea Fury

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sen yapmissan olmustur Abi %p Ama Ben de omer abiye katiliyorum. O sahane motorun rafta degil havada yerini Mutlaka almali Abi :D
Tahrik etmeye devam[emoji6]

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ESM Sea Fury

OS bu motoru aslında uçsun diye değil kolleksiyon parçası olarak üretmiş. Motor biraz sorunlu. Örneğin üretici baş aşağı montajı önermiyor. Baş yukarı montaj ise birçok warbird için uygun değil. Haydi karbüratör ile depo pozisyonlarını ayarlayıp baş aşağı monte ettik diyelim. Motor o kadar uzun ki, halen piyasada bulunabilecek warbird'lerin motor kutularını kesip motoru cowling içine sığdırmak lazım. Yani zor bir iş. Sonuçta 50 cc bir motordan söz ediyoruz.
Aslında ideali Birinci Dünya Savaşı uçakları. Cowlingsiz bir model. Motor açıkta duracak. Ama öyle bir ARF bulmak da güç. Ehh kitten ya da plandan yapacak adam lazım. Varsa buyursun...

ESM Sea Fury

Motordan haber geldi. Piston pimi kırılmış ve parçalar ciddi hasara yol açmış. Herhangi bir ayar kusuru emaresi yok. Yani fakir kalıp aşırı ahraret falan yapmamış. Çok basit bir metalürjik sorun.
Silindir kafası (malum gömlek yok bu motorlarda), piston, segman gerekiyor. Tower'dan kargo hariç 95 dolar tutuyor. Kargosu, gümrüğü derken herhalde 450 - 500 TL olacak.
Acaba bu motor yedek parça olarak kalsa ve yeni bir motor mu alsam diye düşünüyorum...

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
OS bu motoru aslında uçsun diye değil kolleksiyon parçası olarak üretmiş.
Abi rafta bile sahane duruyor, bence Sorun degil :halay:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Motordan haber geldi. Piston pimi kırılmış ve parçalar ciddi hasara yol açmış. Herhangi bir ayar kusuru emaresi yok. Yani fakir kalıp aşırı ahraret falan yapmamış. Çok basit bir metalürjik sorun.
Silindir kafası (malum gömlek yok bu motorlarda), piston, segman gerekiyor. Tower'dan kargo hariç 95 dolar tutuyor. Kargosu, gümrüğü derken herhalde 450 - 500 TL olacak.
Acaba bu motor yedek parça olarak kalsa ve yeni bir motor mu alsam diye düşünüyorum...
Sifirinin fiyati ne Peki Abi ??

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
DLE55 1400 - 1500 arası şu an.
Bu durumda sanki mevcut tamir edip, ayaga kaldirmak daha mantikli gibi Abi. Yani yari yariya olsa yenisini alalim diyecegim ama... Bir de eski motor mevcut Hali ile ne kadar yedek parca gorevi gorebilir ki (Emin olmadigim icin soruyorum? )

ESM Sea Fury

Kanat bence olmuş. Birleşme yerinde yer yer ufak açıklıklar vardı. Oralara enjektörle epoksi karışımı sıktım. Sonra birleşme bölgesini bir güzel kaplama şeridi ile bantladım. Biliyorsunuz kanat üç parça. Sağ dış parça orta parçadan ayrılmıştı. Şimdi sağ dış parçadan tutup tüm kanadı güzelce kaldırıp indirebiliyorum. En ufak bir esneme yok. Diğer kanatla aynı mukavemete sahip. Demek ki bu uçak uçar! :)
Demek ki bir an önce parça siparişini verip 2016 başına yetiştirmek gerekiyor. Yılbaşı nedeniyle postanın çok gecikeceğini düşünüyorum ama yapacak bir şey yok.

ESM Sea Fury

Gunün en güzeli haberi senden geldi :halay: Bu gece siparişi geçersen inşallah Ocak ayı içerisinde canavarımız yine goklerdeki yerini alacaktır :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

ESM Sea Fury

Tüm motor sorunlarımızda yardımını esirgemeyen bir abimiz var. Motorum onda. Onun da bir parçaya ihtiyacı varmış. Bu akşam parçayı bana yazacak. Tümünü bir seferde sipariş edeceğim. Yoksa Tower siparişim hazır, son tıkı bekliyor! :D :D :D

ESM Sea Fury

Su Tower olmasa uçakci abi ve kardeşlerimiz ne yapacak merak ediyorum. Adamlarda yok yok :) 10 yıl önceki motor parçalarını bile bulmak mümkün :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

ESM Sea Fury

Aslında OS ve ASP parçaları için tercihim İngiltere'de Justengines. Ama Tower da fena değil tabii. :)
Siz Fastlad olmasa ne yapıcanız??? Bizde alternatif çok.

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
Aslında OS ve ASP parçaları için tercihim İngiltere'de Justengines. Ama Tower da fena değil tabii. :)
Siz Fastlad olmasa ne yapıcanız??? Bizde alternatif çok.
Doğru söze ne denir :laugh: :D

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
...Siz Fastlad olmasa ne yapıcanız??? Bizde alternatif çok.

Hiç katılmıyorum. Domain isminde bile " Heli " olan; Helipross, Helidirect, Helipal gibi dünya kadar global satış yapan site varken bence yataycılar bu konuda daha çok endişelenmelidir diye düşünüyorum Sümer abi. :laugh: :lol: :lol:

Bizim keyfimiz yerinde. :halay: :halay: :halay:

ESM Sea Fury

Allah keyfinizi bozmasın da sahada bir parça Magnum çubuğu iki damla epoksi ile onarım yapıp uçuşa devam edemediğiniz için olsa gerek yedek parça tüketiminiz oldukça fazla. Doğal olarak talebe göre arz oluşuyor.

ESM Sea Fury

Sümer Yamaner' Alıntı:
Allah keyfinizi bozmasın da sahada bir parça Magnum çubuğu iki damla epoksi ile onarım yapıp uçuşa devam edemediğiniz için olsa gerek yedek parça tüketiminiz oldukça fazla. Doğal olarak talebe göre arz oluşuyor.
Bu konuda sana katılmak durumundayım Sümer abi. :saygilar:

Misal Mersedes arabanın bir at arabasına göre daha çok yedek parçaya ihtiyacı oluyor malesef. Orda da benzer durum var, ama insanlar daha çok Mersedes almak istiyorlar nedense hala. :laugh: