f450 Drone

selman CİN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar F450 Drone toplamaya karar verdim aşağıdaki parçalar ile toplamayı düşünüyorum sizinde fikirlerinizi almak istedim.

-F3 Flight Controller
-F450 Frame
-2212 1000kv Motor
-20A ESC
-1045 Pervaneler
-6000 mAh 25c Lipo

lipo pilden emin değilim 25c değeri bu build için yeterlimidir yoksa 45c civarı bişeyler mi almalıyım ?

Kontrol Kartınız
f3
Model Sınıfı
f450
Motor, Pervane ve ESC
2212 1000kv, 1045, 20A
Kumanda Alıcı ve Verici
FlySky Fs-i6x ve ia6b
Extra Ekipman
yok
gps de eklememızde fayda var sonucta bu bir racer quad degil...

teşekkürler gps eklemeyi düşünüyorum fakat daha bunun için bir araştırma yapmadım. bildiğiniz fiyat/performans olarak iyi bir gps modülü varmıdır?

Beitian BN-880 bendekı bu ama sız yınede alırken kullanıcagınız fc ile uyumlu bır model tercih edersiniz araştırıp.

ben apm ile toplamistim eger mumkunse 30 c alti pil almayin , suan kullandigim 25c 5000mah 3s bir pil bugun kisa bir ucus yaptim yeterli geliyor ancak cihzin agirliginj arttirdigimda biraz yetersiz kalabilir

iyi günler ben bir f 450 quadcopter topladım motorlar çalısıyor yazılım güncel sadece esc gaz kalibrasyonu olmuyor motorlar farklı hızlarda ve farklı aralıklarda dönüyor sorun esc kalibrasyonunda ise ne yapabilirim enerjiyi kesip esc yi alıcı ya direk bağlıyıp kumandayı açıp gazı max yaptım sonra bataryayı takıtım ses geldi ama gazı sıfıra indirdiğimde ses gelmiyor ne yapmalıyım

iyi günler ben bir f 450 quadcopter topladım motorlar çalısıyor yazılım güncel sadece esc gaz kalibrasyonu olmuyor motorlar farklı hızlarda ve farklı aralıklarda dönüyor sorun esc kalibrasyonunda ise ne yapabilirim enerjiyi kesip esc yi alıcı ya direk bağlıyıp kumandayı açıp gazı max yaptım sonra bataryayı takıtım ses geldi ama gazı sıfıra indirdiğimde ses gelmiyor ne yapmalıyım

Kumanda ne? Alici ne? Kontrol karti ne? Esc ne? Ne marka ne model bunlar? Tahmin mi edelim?

Belki 20 tane esc kalibrasyonu konusu var, onlari okudunuz, cozum bulamadiniz diyelim, bir baskasinin konusunu neden kendi sorununuzla boluyorsunuz? Yeni konu acin, orda zaten gerekli bosluklari doldurmak zorunda kalacaksiniz.

Escler blheli ise blheli suit yazılımından kalibrasyon yapabilirsin ben öyle yapmıştım

Teşekkürler cevap için 25c lipo ile kullandığınız drone nun ağırlığı ne kadar acaba ben aksiyon kamerası ileriye sönük olarak gimball falanda düşünüyorum sizin dronunuz kaç kg acaba

Birde şunu sorcam elimde 20a racerstar rs20a esc ler var birde racerstar 2212 motor alıcam şimdi sizce bu esc ve bu motor f450 için uygunmudur

hesaplarıma göre racerstar 2212 motor 15 amperde 1045 pervane ile 4 motor 3540gr kaldırıyor. Drone ağırlığım 1.5 veya max 2 kg olsa yeterli olurmu?

cihazin tam dolu agirligi 1700 gr civari ,turnigy 5000mah ve paralel bagli 2200 mah 25c lik piller var , yeterli gibi.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: selman CİN
cihazin tam dolu agirligi 1700 gr civari ,turnigy 5000mah ve paralel bagli 2200 mah 25c lik piller var , yeterli gibi.
Pa
Teşekkürler cevap için çok iyi gözüküyor drone motor ve esc olarak ne kullandınız 2212 mi sizinde? Bide paralel bağlı olan pilin tam olarak görevi nedir toplam pil kapasıtesini(merhaba mAh) arttırmak mı?

Pa

Teşekkürler cevap için çok iyi gözüküyor drone motor ve esc olarak ne kullandınız 2212 mi sizinde? Bide paralel bağlı olan pilin tam olarak görevi nedir toplam pil kapasıtesini(merhaba mAh) arttırmak mı?
evet 5000mah ve 2200 mah pilleri paralel bagladigimda toplamda 7200mah.
motorlar emax 2213 935kv esc ler skywalker 40amp , pervaneler 10*45

• Beğen
evet 5000mah ve 2200 mah pilleri paralel bagladigimda toplamda 7200mah.
motorlar emax 2213 935kv esc ler skywalker 40amp , pervaneler 10*45
40amper esc fazla gelmiyormu peki benim motorun datasheetinde 15 amperle 800 küsür kaldırdığını söylüyor 40 amper kullansam 1 tanesi 1 bucuk kilodan fazlamı kaldırır?

40amper esc fazla gelmiyormu peki benim motorun datasheetinde 15 amperle 800 küsür kaldırdığını söylüyor 40 amper kullansam 1 tanesi 1 bucuk kilodan fazlamı kaldırır?
fazla gelmesi diye birsey olmuyor eger dusuk amperli bir esc kullanmis olsaydim yuksek akim durumunda yanma ihtimali olacakti , escnin amper degeri ne kadar yuksek olursa o kadar iyidir.

• Beğen
fazla gelmesi diye birsey olmuyor eger dusuk amperli bir esc kullanmis olsaydim yuksek akim durumunda yanma ihtimali olacakti , escnin amper degeri ne kadar yuksek olursa o kadar iyidir.
Hocam böyle peş peşe soru yağmuruna tuttum sizi kusura bakmayın çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Burak Ağcayazı