Farklı hobi :)

Onelge86

Uye
Arkadaşlar Modelcilik işine girme sebeplerimden biri Motosiklet kullanmaktı.
Neredeyse 1 yıldır kullanmadığım Motosikleti Farklılık olsun diye arkadaşımla beraber kullandık. Çok Çok zevk aldık fakat akşam yemeğinde nişanlım ve ailemle beraber hoş ortamda birden aklımdan şu geçti; Acaba şuanda burada olmaya bilirdim ! ! ! Nedeni ise kullandığımız motor aşırı güçlü motor bugün 320Km hız ile takıldık, bir an o hızda Kurtuluşu olmayan kaza geçire bilirdik, yemek sofrasında bulunan ailemin hayatları yıkılabilirdi. Videodaki 2. motoru ben kullanıyorum.

Bu sebeple modelcilik ile uğraşmama sebep olan bu farklı hobiyi iyikine bırakmışım diyorum ve haftaya Uçuş mu var ne var diyorum )))

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aman Muharrem'cim dikkat. İki teker merakı bende de var ama sürate uygun olmayan kamu yollarında bence büyük risk bu hızlar, Allah muhafaza. Bu arada Hayabusa falan var sanırım sende ?

Aman kardeşim , lütfen dikkat , bende de iki teker merakı vardır ama temkinli sürerim , zira altındaki alet kaçıyorsa , gaza sonuna kadar basmak işten bile değildir.
Olası bir kaza anında arabanın kaportası ve şasesi zarar görürken , motor sürenlerin malesef kaportası , bedenleri oluyor.Bir de motor sürücülerini taşıt olarak görmeyen kamyon,otomobil ve hatta yayaları saymıyorum bile.Motor sürücüsü yalnızdır , her kurala uysan da hep tetikte olmalısın , asla yeşil yandı diye güvenip geçmem , kontrol ederim , gözlerim sürekli aynadadır zira seni takmayan bir tır sollayınca , en küçük direksiyon hareketiyle , seni unutur ve bankete sürmene sebep olur.Anayolda giderken süratlenince , ilerde taliden çıkmaya çalışan bir araç görünce hızımı keserim , muhakkak yola çıkar , çünkü seni taşıt yerine bile koymaz ki , saygı hak getire...
Motor süren kardeşlerim bu dediklerimi mutlaka bilirler zaten , en yakın arkadaşımı , kardeşim kadar sevdiğim bir dostumu , motorsiklet kazasıyla yitirdik.Kendim de motor sürmeme rağmen , bu iki tekerleri pek sevemem artık,bu sebepledir ki , yeni baba olacak kardeşlerimi , nişanlı olup evlenecek kardeşlerimi , motor süren tüm arkadaşlarımı , her fırsatta uyarır ve dikkat temenni ederim. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aman kardeşim , lütfen dikkat , bende de iki teker merakı vardır ama temkinli sürerim , zira altındaki alet kaçıyorsa , gaza sonuna kadar basmak işten bile değildir.
Olası bir kaza anında arabanın kaportası ve şasesi zarar görürken , motor sürenlerin malesef kaportası , bedenleri oluyor.Bir de motor sürücülerini taşıt olarak görmeyen kamyon,otomobil ve hatta yayaları saymıyorum bile.Motor sürücüsü yalnızdır , her kurala uysan da hep tetikte olmalısın , asla yeşil yandı diye güvenip geçmem , kontrol ederim , gözlerim sürekli aynadadır zira seni takmayan bir tır sollayınca , en küçük direksiyon hareketiyle , seni unutur ve bankete sürmene sebep olur.Anayolda giderken süratlenince , ilerde taliden çıkmaya çalışan bir araç görünce hızımı keserim , muhakkak yola çıkar , çünkü seni taşıt yerine bile koymaz ki , saygı hak getire...
Motor süren kardeşlerim bu dediklerimi mutlaka bilirler zaten , en yakın arkadaşımı , kardeşim kadar sevdiğim bir dostumu , motorsiklet kazasıyla yitirdik.Kendim de motor sürmeme rağmen , bu iki tekerleri pek sevemem artık,bu sebepledir ki , yeni baba olacak kardeşlerimi , nişanlı olup evlenecek kardeşlerimi , motor süren tüm arkadaşlarımı , her fırsatta uyarır ve dikkat temenni ederim. :saygilar:
Çok haklısın abi zaten bıraktım nişanlımın ısrarı yüzünden ama iyiki bıraktım gerçekten kendimi boş veriyorum arkada bırakacağım ailenin hayatını bitiririm. Bu sebeple Trex 700 iyiki varsın :)

Türker Akgün' Alıntı:
Aman Muharrem'cim dikkat. İki teker merakı bende de var ama sürate uygun olmayan kamu yollarında bence büyük risk bu hızlar, Allah muhafaza. Bu arada Hayabusa falan var sanırım sende ?

Ewet abi 2006 model hayabusa. Satışa koyduk abi hayırlısıyla gider inş :)

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Çok haklısın abi zaten bıraktım nişanlımın ısrarı yüzünden ama iyiki bıraktım gerçekten kendimi boş veriyorum arkada bırakacağım ailenin hayatını bitiririm. Bu sebeple Trex 700 iyiki varsın :)
Nedense yaptığımız şeyde risk ne kadar yüksek ise alınan zevk de o kadar yüksek oluyor :laugh: Bence esas soru neyi riske ettiğimiz "Canımızı mı, paramızı mı ? "

Muharrem sen durumu cok iyi özetlemişsin, yaşasın Trex 700 :thumbup:

motosiklet bende de var.onun zevkini hiçbirşeyden alamadım henüz.
her araç gibi onunlada dikkat ve eminiyey şart.güvenlik tedbirlerini aldıkdan sonra ve dikkatli oldukdan sonra gerisi kader bence.
fransa da bi fuarda görmüştüm cadde motoru arabayla çarpışıyor ve arka kapıdan içeri giriyor motor arka koltuk da .burda arabada mı olma istersiniz motor da mı?
kimseleri motordan korkutmayalım.öncelikle güvenlik dikkat ve kendine aşırı güvenmeme unutmadan alkollü kesinlikle kullananılmamalı.
ve ehliyet haricinde sürüş eğitimleri şart...

Güvenlik tedbirleri elbette çok önemli ama 320 km/saat hızla giderken pek faydası olmayacaktır malesef. :( Bende motor sürüyorum yıllardır, büyükte keyif alıyorum. Hatta şuan Suzuki GSX-F 650 bir sport-touring motorum var.

Eminim bu tarz motorlara binen tüm arkadaşlar benimle hem fikir olacaktır ki işin en kötü tarafı insan bu motorlara bindiği zaman yavaş gidemiyor. Kim derseki ben bu motora biniyorumda 90 km/saati hiç geçmiyorum diye bence madalyayı hakeder. Hele de HAYABUSA hız için yaratılmış bir motor, biraz da seviyorsan sürati risk alacaksın kaçınılmaz olarak. :rolleyes:

En temel soru şu esasında; bir oğlun olsaydı bu motorla yola çıkmasını ne kadar isterdin. Seni sevenlerin durumu bu...

İnsan hevesini alıp çok fazla alışmadan ve en önemlisi bir kaza yaşamadan satmalı bence bu tür motorları.

Türker Akgün' Alıntı:
Güvenlik tedbirleri elbette çok önemli ama 320 km/saat hızla giderken pek faydası olmayacaktır malesef. :( Bende motor sürüyorum yıllardır, büyükte keyif alıyorum. Hatta şuan Suzuki GSX-F 650 bir sport-touring motorum var.

Eminim bu tarz motorlara binen tüm arkadaşlar benimle hem fikir olacaktır ki işin en kötü tarafı insan bu motorlara bindiği zaman yavaş gidemiyor. Kim derseki ben bu motora biniyorumda 90 km/saati hiç geçmiyorum diye bence madalyayı hakeder. Hele de HAYABUSA hız için yaratılmış bir motor, biraz da seviyorsan sürati risk alacaksın kaçınılmaz olarak. :rolleyes:

En temel soru şu esasında; bir oğlun olsaydı bu motorla yola çıkmasını ne kadar isterdin. Seni sevenlerin durumu bu...

İnsan hevesini alıp çok fazla alışmadan ve en önemlisi bir kaza yaşamadan satmalı bence bu tür motorları.

Türker abi çok doğru konulara değinmişsin. 600ccyi geçen motorlarda kesinlikle yavaş gitme olmuyor bu sebeple aile hayatına ( evlilik çoluk çocuk) girdiğin zaman kendin değil aileni tehlikeye atmış oluyorsun bence tutkuyu tadında bırakmak gerektiğini düşünüyorum.

Türker Akgün' Alıntı:

320 basan babayiğit sayılıdır bence.yada trafiğe kapalı alanda basılmalıdır aksini düşünmek bile istemem.hız her araçda felakettir.5000 cc nin üstü bi mercedes amatör yada arabayı tanımayan ellerde nasılsa hayabusa da acemi birinin elinde olnası mümkün değil.ha illaki ben bu motora son sürat binerim diyorsa zaten trafik den uzak dursun hem kendine hem başkasına zarar.oğlum hızı seviyorsa onun traktör e bile binmesini istemem.bi akrabam traktör kazasında hayatını kaybetmişti.

aslında bizim gibi model işiyle uğraanlara endura tarzı bi motor gider.atarsın heliyi arkana dağbayır çıkarsın.yeni yerler keşfeder farklı mekanlarda uçarsın))

şu güzelliğe bakın

Ekli dosyalar

• translap.jpg
    translap.jpg
    48.1 KB · Görülme: 7
Muharrem teeee Gaziantep'lerden heyecanlandırdın vallaha, ne olacak diye bekledim :laugh: Paylaşım ve dikkat çektiğin konu için teşekkürler, o kadar hıza çıkıyorsan nişanlın hayatını kurtarmış diyeyim :) Selamlar

Aleykümselam
Haklısın vallahi tolga abi yemin ettirdi 3 şahit önünde :) mecbur kaldım :)
Heyecanını üzerinde tatmanı tavsiye ederim . Türker abide varmış motor bence dene derim beraber :)
Bugün Nikah yaptık inş 07.07.2013 de düğünümüz var :)

Tebrikler Muharrem, adına çok sevindim :) Allah mutlulukla sağlıkla harika bir ömür nasip etsin ikinize de :)
Bu arada nikah mikah hala aklın motorda, helide galiba :D