Gerçek lövye ile model uçurmak

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir helici olarak ben bile böyle bir uçak uçurmak isterim doğrusu :laugh: ;D
Her helicinin sonuna kadar bu projeye destek vermesi lazım zaten Mehmet abi. Malum it dalaşının sonunu düşününce :lol: :lol: :lol:

Birgün hepiniz uçakçı olacaksınız ve Ömer Bey ile bana "noolur bi tur da biz uçalım" diye yalvaracaksınız! :lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Birgün hepiniz uçakçı olacaksınız ve Ömer Bey ile bana "noolur bi tur da biz uçalım" diye yalvaracaksınız! :lol:

Gerçekten düşünmesi bile hoş ve güzel bir rüya :p

Geldiğimiz aşama bu. Yan duvarlarda pedal kanallarını ölçüp işaretledim ama saat geç olduğu için kesemedim. Kanalları açılmış yan duvarlar da monte edilince daha da şık ve kullanışlı olacak bence.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• pic0001.jpg
    pic0001.jpg
    42.2 KB · Görülme: 175

Atölyemizde yangın tüpü bile var, helal olsun abi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trim butonlarını bu akşam arabada unuttum. Yarın da inşallah onları monte ederim. Lövyenin tepesine baklava dilimi şeklinde yerleşimli dört buton monte edeceğim. Elevatör ve aileron trim için.
Throttle trim ise throttle modülü üzerinde olacak. Modülde ayrıca 5. ve 6. kanal butonları bulunacak.
Rudder trimini lövyeye monte edersem çok kalabalık olur diye düşünüyorum. O nedenle onu lövye tablasına yani Saitek yazan yere monte edeyim diyorum.
Bir diğer seçenek ise rudder trimi için iki butonu lövyenin ön tarafına, joysticklerdeki tetik butonu konumuna takmak.
Yarın akşama kadar fikir ve önerilere açığım.

Ve Arduino Nano ile kullanılmak üzere tasarlanmış olan devre plaketi...

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 12075035_10153636034470762_5968716305783163263_n.jpg
    12075035_10153636034470762_5968716305783163263_n.jpg
    52.3 KB · Görülme: 153

Lövyenin tepesi için planım şöyle...

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• pic0001.jpg
    pic0001.jpg
    85.8 KB · Görülme: 144

En çok kullanılanları lovyede toplamissin anladığım kadarı ile abi. Bence gayet mantıklı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sümer Yamaner' Alıntı:
...Rudder trimini lövyeye monte edersem çok kalabalık olur diye düşünüyorum. O nedenle onu lövye tablasına yani Saitek yazan yere monte edeyim diyorum.
Bir diğer seçenek ise rudder trimi için iki butonu lövyenin ön tarafına, joysticklerdeki tetik butonu konumuna takmak.
Yarın akşama kadar fikir ve önerilere açığım.
Bence de rudder trimi lövyede olursa çok kalabalık olacak Sümer abi. Saitek yazan yer gayet güzel olur aynı fikirdeyim... %p

Türker Akgün' Alıntı:
Bence de rudder trimi lövyede olursa çok kalabalık olacak Sümer abi. Saitek yazan yer gayet güzel olur aynı fikirdeyim... %p
Ben de Türker ile aynı fikirdeyim.
Ama çok aşağıda kalır efektif olmaz derseniz throttle üzerinde de olabilir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rudder trimi bir model için bir kere ayarlanıp bırakılacak. Sık sık ellenmeyecek. O nedenle aşağıda olabilir. Şimdi gaz kolunu da bu modüle entegre etme çabasındayım. Bakalım nasıl yapacağım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arge departmanına sızıp prototip proje çizimlerini ele geçirdi. Sümer abi hiç yakışıyormu sana heliciyiz diye olmazki böyle... :lollol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol