[Gorseller]: 21 Temmuz Solaklar Buluşması

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yine bol ve kalabalık bir katılımlı güzel bir buluşma oldu :thumbup: Ramazan nedeni ile saat 16:00 sonrasında sahaya gelebildim :-\ Ama iyi ki gelmişim, doğrusu geldiğime değdi :D

Görebildiğim kadarı ile günün özeti :

1- Mordo Bey çok kısa süre içerisinde gerçekten büyük yol aldı. Artık 3D hareketlere başladı. Hal böyle olunca da kırım kaçınılmaz oldu. Allahtan kırım çok büyük olmadı %p Detaylar aşağıdaki videoda ;)

2- Aydın Bey'in ucağı nedeni henüz belli olmayan nedenlerden dolayı stop etmeye başladı. Allahtan acil inişlerde bir kırım yaşanmadı. Aşağıda acil iniş anından birini görüntülemeyi başardık

3- Burhan Bey'in de uçağı yine aynı şekilde stop etme sorunu yaşattı.

4- Günün en önemli ve gergin olayı Altan Bey'in FPV ucuşu oldu. Aşırı rüzgar nedeni ile uçak geri gelmedi. Sahanın biraz uzağındaki bir ağaçın tepesine acil iniş yaptı. Altan Bey, Mehmet abi ve Burhan Bey epey bir uğraştılar ağaçtan indirmek için. Ama olmayınca olmuyor, uçak epey bir inancı çıktı. Sonra baktık olmuyor Ben ve Ömer abi olaya el attık :laugh: Köyden alınan merdiven desteği ve Mehmet ile Ömer abinin 2. Kurtarm operasyon girişimi sonrası uçağı kurtarmayı becerdik. %p Bu olay başından sonana kadar oturduğum yerden de olsa sizler için görüntülemeye çalıştım :lol:

Görsel olarak FPV KURTARMA Operasyonu detayları ile başlayalım ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mordor Bey Trex 550 uçuş ve Kırım ani ile Aydın Bey Acil Iniş videoları

Diğer Görsellerimiz ;)

Mehmet Bey Paylaşımlar için teşekkürler. Mordo Bey, Altan Bey ve Burhan Beyin kırım yaşamasından dolayı üzücü bir buluşma oldu malesef. Keza ben de aksilikler yaşadım 4 kez acil iniş yapmak zorunda kaldım . Mordo Bey, Altan Bey ve Burhan Beye geçmiş olsun. :( :( :(

Gerçekten çok olaylı birgün oldu, hatta ben son kısmında bulunamadım. Kırımlara hepbirlikte üzüldük. :'(

Ama yinede kırımlar haricinde bence çok güzel bir buluşma oldu. :) Mordo beyin kırıma kadar çok başarılı 4 uçuşu vardı. %p
Yaşanan teknik problemlere ve önemli sayılabilecek seviyede rüzgar olmasına rağmen bol uçuşlu bir buluşmaydı. :thumbup:

Burhan beye de mangal organizasyonu için çok teşekkürler. :bravo: Emeğine sağlık ve kesesine bereket olsun. :saygilar:

Mehmet abininde sahaya gelmesiyle bu anlar ölümsüzleşti. ;)

Çok güzel bir gün olmuş :laugh:....Kırımlı mırımlı baya aktiviteli olmuş.Bu arada Mordo abiye çok geçmiş olsun. :(
Nasıl oluverdi o yaa , ıdle-up açık değilmiydi diye aptalca bir soru sorayım , ya da kafa devri mi çok düşük geliverdi anlayamadım ama yine de yumuşak bir kırım olmuş . :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Çok güzel bir gün olmuş :laugh:....Kırımlı mırımlı baya aktiviteli olmuş.Bu arada Mordo abiye çok geçmiş olsun. :(
Nasıl oluverdi o yaa , ıdle-up açık değilmiydi diye aptalca bir soru sorayım , ya da kafa devri mi çok düşük geliverdi anlayamadım ama yine de yumuşak bir kırım olmuş . :saygilar:
idle-up açıktı, ama saniyelik olay işte Hakan abi biliyorsun :(

Daha öncesinde Morda Bey birçok kez güzel birşekilde çıkartmıştı taklayı ama sonuncuda hızlı bir şekilde irtifa kaybedince malesef böyle oldu. :(
Bende son anda almayı denedim ama yetişemedim. :embarras:

Hasarın büyük bölümü kuyrukta, birde malum paller kırıldı. Baktığımız kadarıyla bir servo dişlisi hariç elektronik, main frame, canopy, iniş takımı geri kalanların hepsi sağlam neyseki.

Mehmet abi paylaşımlar için teşekkür ederim, benim içinde kısa olmasına rağmen bol uçuşlu güzel bir gündü,

Mordo ve Altan abiye geçmiş olsun

Aydın abi stop etme sorununu çözerse calmato çok güzel bir uçak videodan da anlaşılacağı gibi leylek gibi konuyor ;D

Hepinize teşekkür ederim
Çok güzel bir gün yaşadık, ben iyi uçuşlar çıkardım rüzgara rağmen (kendime göre)
Türker olmasa hiçbirisi omazdı onun sayesinde biryerlere gelebildim çesaretle uçuyorum
Teşekkür ederim Türker sağol varol.

Mordo Ortasi' Alıntı:
Hepinize teşekkür ederim
Çok güzel bir gün yaşadık, ben iyi uçuşlar çıkardım rüzgara rağmen (kendime göre)
Türker olmasa hiçbirisi omazdı onun sayesinde biryerlere gelebildim çesaretle uçuyorum
Teşekkür ederim Türker sağol varol.

Gerçekten çok güzel uçuşlar yaptın Mordo abi. :bravo: Bu işi bu kadar kısa zamanda bu seviyeye getiren sensin, biz bir nebze yardımcı olabildiysek ne mutlu. :)

Aramıza katılıp bize renk kattığın için asıl biz teşekkür ederiz. :saygilar:

Benden de Aydın Bey'e bir video gelsin...

Bu da sonrasında acil iniş.

geçmiş haftalardaki buluşmalarıda izledim yine güzel bir buluşma olmuş. (kırımlar hariç) buralarda olamadığım için gelemedim.

başka buluşmalarda görüşürüz.

Aydın abi sen işi bitirmişsin o nasıl kalkıştı öyle %p

Ömer Bey video için teşekkürler.
Hakancım işi bitirmeye daha çook var. ama her geçen gün biraz daha ilerletmeye çalışıyorum. Mümkün olduğunca kırım yaşamadan modelcilikten haz alarak, ancak nitro işi zor, zanaat, motor ayarları vs derken üstümüz başımız yakıt oluyor, bir de havada motor stop problemleri ile uğraşıp duruyorsun. En temizi elektrikliler sanırım.

Aydın Azman' Alıntı:
Ömer Bey video için teşekkürler.
Hakancım işi bitirmeye daha çook var. ama her geçen gün biraz daha ilerletmeye çalışıyorum. Mümkün olduğunca kırım yaşamadan modelcilikten haz alarak, ancak nitro işi zor, zanaat, motor ayarları vs derken üstümüz başımız yakıt oluyor, bir de havada motor stop problemleri ile uğraşıp duruyorsun. En temizi elektrikliler sanırım.

aynen öyle aydıncığım. hatta hatta işe o calmato yu bana vermekle başlayabilirsin. model nasıl hakkı verilerek uçurulur görsün herkes. ;D