Governor Nedir Nasıl Ayarlanır? (ESC dahili governorları)

Valla fiyat iyiymiş , evet kullanım tarzı ve C oranı ısıyı etkiler. Ancak C oranı daha çok pil ısısını etkiler. Zaten değerler ihmal edilecek kadar birbirine yakın o yüzden problem yok. Biraz daha kullanın pilleri memnuniyet devam ederse bende 600 boyutu scale için pil bakıyordum bizde alırız.

Ynt: Governor Nedir Nasıl Ayarlanır? (ESC dahili governorları)

:) evet fiyat cok uygun 41 dolara aldim tanesini free shipping

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesuy bey yeri gelmisken sorum dedim pil konusu acilmisken

Ebayda gecem gun su pilleri gordum hic kullanan oldumu yada duydunuz mu performans olarak

Mustafa bey hic duymadim kullananda gormedim acikcasi .

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
eveeet loglar geldi :) ben performansı beyendim hiç bayılma hissetmedim , tail in alan turu , half piro , aileron tik tak , elevatör tik tak , nois in half piro vs vs denedim zorlamak amacı ile detaylar şöyle :) Mehmet abi ve İlker bey logları yorumlarsanız sevinirim........
Üstad sonuçtan memnun olmana gerçekten çok sevindim :thumbup: Özellikle senin pilotaj seviyende bence olmazsa olmaz bir ayardı.
Diğer taraftan log konusunda benden de yorum istemişsin ama nerede o bilgi ben de :embarras: Ben de bu konuyu yeni öğrenenlerdenim. Inşallah benzer soruları ben de Goblin 570 Maiden sonrası soracağım :D Sağolsun Ilker hocam zaten gerekli her türlü yorumu yapmış.

Bu governor konusu çok güzel oldu, emeği geçen herkese çok teşekkürler. :bravo:

Elektrikli bir heli alıp governor ayarı yapasım geldi. :laugh: İnşallah benim Gaui gelirse ufak mufak dinlemiyeceğim yapacağım ayarını, en azından hevesimi almış olurum. :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
d- AIRCRAFT: 4 BIP sesi tekrar eder. Burada heli ve soft start secmekte fayda var.Stick ORTA konumda tutularak “Helicopter 1 (Soft Start)” secilir.

Align 35a esc de governor kullanan var mıdır? tavsiye edilir mi? tail wag oluşur diyenler var... tecrübe edesim var ama önce bir danışayım dedim.

bir de gov aktif olduğunda idle-up throttle curve değerleri nasıl olmalıdır? 100-100-100-100-100 olmasın da governor fonksiyonunun etrafında ufak ufak dalgalanma gösterebileceği atıyorum 80-80-80-80-80 gibi bir throttle curve daha mı iyidir?

Re: Governor Nedir Nasıl Ayarlanır? (ESC dahili governorları)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Align 35a esc de governor kullanan var mıdır? tavsiye edilir mi? tail wag oluşur diyenler var... tecrübe edesim var ama önce bir danışayım dedim.

bir de gov aktif olduğunda idle-up throttle curve değerleri nasıl olmalıdır? 100-100-100-100-100 olmasın da governor fonksiyonunun etrafında ufak ufak dalgalanma gösterebileceği atıyorum 80-80-80-80-80 gibi bir throttle curve daha mı iyidir?

Ben kullandım, governor dan cok limiter gibi calısıyor.yani belli bir devirden cok devir aralıgını tutuyor,acıkcası cok basarılı olmadıgı icin iptal edip stunt ları flat kullanıyorum.bu halde hem cok performaslı hem de cok keyifli.

Re: Governor Nedir Nasıl Ayarlanır? (ESC dahili governorları)

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Ben kullandım, governor dan cok limiter gibi calısıyor.yani belli bir devirden cok devir aralıgını tutuyor,acıkcası cok basarılı olmadıgı icin iptal edip stunt ları flat kullanıyorum.bu halde hem cok performaslı hem de cok keyifli.
Valla sağolasın Mehmet, bizi denemeden kurtardın :thumbup: Demek ki Align ESC Governor devreye almamak ile çok şey kaybetmemişiz, Flat Throttle Curve devam ;)

Malum Goblin 570'de "Castle Edge 120 HV" ESC ile "KDE 550 xf 3g" motor kullanacağız.

Motor üretici KDE'nin ilgili sayfalarına bakınca Governor ve ESC ayar parametreleri (PWM, Timing, Pole) ile ilgili aşağıdaki bilgileri bulduk ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunun harici KDE ürettiği değişik motorların değişik modellerdeki performans ayarları da yine kendi sitelerinde paylaşılmış durumda. Onlara da bir göz attık ;)

Fakat işimizi şansa bırakmayıp, yine de teyid için KDE firmasından "Castle Edge 120 HV -KDE 550 xf 3g Motor for 6S Goblin 570" için tavsiye ettikleri ESC parametreleri sorduk :laugh: Sağolsun hemen ertesi gün aşağıdaki mail ile yardımcı oldular. Teknik destek süper :halay:

----------------------------------------------------------

Helicopter Governor, Set RPM
Motor Kv = 1200
Magnetic Poles in Motor = 10
Motor Timing = Low (0)
Motor Start Power = Low (39)
PWM Rate = 12 kHz
Governor Gain = Low (15)
Current Limiting = Disabled

Geri kalan ESC parametreleri (headspeed, warning tones, etc.) tamamen kişisel zevke kalmıştır.

Bendeki motorda önerilen governor gain 20 idi ancak ani pitch lerde devir kaybı olunca 25 yaptım düzeldi. Yani ince ayar gerekebilir.

İlker Sönmez' Alıntı:
Bendeki motorda önerilen governor gain 20 idi ancak ani pitch lerde devir kaybı olunca 25 yaptım düzeldi. Yani ince ayar gerekebilir.
Tamam Ilker hocam, aklımda bulunsun :thumbup:

Merhaba Arkadaşlar, ikon ünite alınca hobbwing rpm sensor ile 500 ümü governor lu olarak kullanmak nasıl olur dedim ama kafama pinyon ile alakalı takılan bir soru var..

Aşağıda ki resimde mr.mel üzerinde ki 12t pinyon ile uçuş başında 3.300 rpm ile başlayıp uçuş sonun da 3.002 rpm e düştüğünü söylüyor kafa hızının..

14t pinyon takıp governor ile kullanırsak hedef kafa hızı 3.381 rpm oluyor.

Sorum : Güvenlik için önerilen 2800-3000 rpm sınırını geçmiş olmuyormu? üzerin de ki 12t pinyon ile 2897 rpm hafa hızı governor modda elde ediliyor pinyon değiştirmeden bu kafa hızında uçsam nasıl olur?

Kadir ilk resim governorsuz bir modelleme, ikincide ise 2897 vermiş optimal kafa turunu. Karışmış işler. Ana dişli kaç t?

Emre Kaman' Alıntı:
Kadir ilk resim governorsuz bir modelleme, ikincide ise 2897 vermiş optimal kafa turunu. Karışmış işler. Ana dişli kaç t?

Emre selam,,
evet ilk resim gov suz görsel, ikinci ise 12t orjinal pinyonu ile govlu görsel,.. 14 tl ile hedef kafa hızını da resimsiz olarak yazmıştım.. resim ekleyeimmi ?