Günün Videosu

Bu krakenlerde bir şey var, yük bindiği anda kuyruğu salıyor.
Kraken ile ilgili 4-5 tane kırım izledim hepsinde durduk yere kuyruğa bir şey oluyor. İlk sorunu Dunkan Bossio'da görmüştüm. Şuna kesin eminim artık, kraken 700 kuyruğunda bir sorun var.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son videodan çok emin değilim ama burda da bir problem oluşuyor.
Problemli falan değil, her modelde olabilecek şeyler bunlar, zaten hiç bir firma over speed yap demiyor, güvenli devir aralıkları koyuyorlar, bizim bir yerimiz kaşınıyor, x7 de dişli sıyırıyor bu gibi durumlarda mesela,ama her zaman sııyıracak dir bir Kaide yok.

İlk iki videoda ne olduğunu anlamak pek mümkün değil. Heli ile ilgili olduğunu hiç zannetmem. Üçüncü videoda esc kesiyor, ya pili bitirdi, ya escyi kavurdu, tüm uçuş tictoc yapıp başka sonuç almak beklenemez zaten. Benim paylaştığımda da bana boomstrike var gibi geldi, pal vidalarını yeterince sıkmamış olabilir o sertlikte uçuş için. Genelde helilerde sorun olmaz, pilotlarda olur, ama genelde heliler suçlanır :D

• Haha
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Küfredecek ne var anlamadım Sümer abi.

Bu bildiğin hava otobus'u, bir piper gibi aurası yok bence. :) :D

Hem bana kalsa siz Yeto abiyle 6 ayda daha güzelini yaparsınız.
İşte mesele de bu ya Türker, Sümer abi bunu Yeto abiyle beraber en az 6 ayda yapar, Remy ise 18 dakikada yapıyor :laugh:

Geçen gün yaptığım fpv uçuştan kısa bir kesit. Etrafta çok fazla termal vardı ve neredeyse hiç motor açmadan bu yüksekliğe kadar çıktım, kalkış yerinden de çok uzaktaydım (videoda görünmeyecek kadar). Kalkmadan önce amacım bu videodaki dağlardaki lift i kullanarak uçmaktı, rüzgar tam olması gereken yerden esiyordu. Muhtemelen güneşin de ısıtması nedeniyle oldukça fazla lift vardı. Tabi bazı yerlerde uçağı çok zorlayacak türbülans da... Neyse uçarken yanımda bir kuş gördüm, saldıracak diye çok korktum tabi, ellerim titredi:laugh: Uçak düşerse asla alamayacağım bir yerde olduğu için ve zaten uçtuğum yerin çok tehlikeli bir yer olduğu ve çok dikkatli uçmam gerektiği için aşırı gergindim, üstüne kuş da eklenince kalpten gidecektim. Neyse ki çok yanımda durmadı, rahatsız ettiysem kendisinden özür diliyorum :D

Geçen gün yaptığım fpv uçuştan kısa bir kesit. Etrafta çok fazla termal vardı ve neredeyse hiç motor açmadan bu yüksekliğe kadar çıktım, kalkış yerinden de çok uzaktaydım (videoda görünmeyecek kadar). Kalkmadan önce amacım bu videodaki dağlardaki lift i kullanarak uçmaktı, rüzgar tam olması gereken yerden esiyordu. Muhtemelen güneşin de ısıtması nedeniyle oldukça fazla lift vardı. Tabi bazı yerlerde uçağı çok zorlayacak türbülans da... Neyse uçarken yanımda bir kuş gördüm, saldıracak diye çok korktum tabi, ellerim titredi:laugh: Uçak düşerse asla alamayacağım bir yerde olduğu için ve zaten uçtuğum yerin çok tehlikeli bir yer olduğu ve çok dikkatli uçmam gerektiği için aşırı gergindim, üstüne kuş da eklenince kalpten gidecektim. Neyse ki çok yanımda durmadı, rahatsız ettiysem kendisinden özür diliyorum :D
Video çok güzelmiş, emeğinize sağlık. Sanırım kafa takip sistemli (veya bir switch/stickle kontrol edilen) FPV kamera kullanıyorsunuz. Bu sistemler çok ilgimi çekiyor ama hareketli FPV sistemlerle ilgili pek bilgi yok. Nereden öğrenebilirim veya siz nasıl yaptınız yardımcı olabilir misiniz?