Güvenlik - Hatırlatma!

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Ömer Erkan

RcFanatik
Katılım
4 Eki 2012
Mesajlar
3,188
Tepkime puanı
4,948
Yaş
62
Konum
Başiskele - Kocaeli
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar,

Öyle görünüyor ki güvenlik konusu biraz göz ardı edilmeye başlandı.

Özellikle yeterli uçuş ve teknik deneyimi olmayan, yeni başlayan arkadaşlar tarafından, güvenliğin yeteri kadar ciddiye alınmadığı görülüyor. Heyecanı, tez canlı ve cesur olmayı anlıyorum. Ama bu uğraşın temel taşı da sabır ve disiplinli olmaktır.

Lütfen saha uçuş kurallarını tekrar okuyun! Herhangi bir kaza kırım durumunda sizin maddi kaybınız hiç kimsenin umurunda değil. Ben dahil, umurumuzda olan şey; diğer arkadaşların veya çevrede herhangi birinin zarar görmesi. Daha da kötüsü, bu yüzden o sahayı kaybetmemizdir.

"Arslanbey SHMYO"ya mahkum muyuz diyebilirsiniz. Unutmayın! Solaklar da pamuk ipliğine bağlı! Maalesef insan elindeki varlığın değerini kaybetmeden anlamıyor!...

Uzun yıllar bir uçuş sahası oluşturmaya çalıştığımız ve hatta çok uğraşıp elde ettiğimiz bir sahayı da kaybettiğimiz için ne demek olduğunu çok iyi biliyorum! Biraz daha duyarlılık!

Kırımsız uçuşlar
 

Mehmet Kucuksari

Administrator
Katılım
4 Eki 2012
Mesajlar
32,953
Tepkime puanı
37,662
Yaş
47
Konum
Kocaeli
İlgi Alanı
Heli
Güvenlik - Hatırlatma!

Abi söylediklerine katılmamak elde değil %p

Eminim ki ben dahil tüm arkadaşlar bu düşüncelerinde hem fikir. Önemli olan hiç kimsenin ağız tadı bozulmadan huzur, neşe içinde hobimize devam etmek. Bunu sağlamak hepimizin elinde ve zaten başkada çaremiz yok.
 

Türker Akgün

Moderator
Katılım
4 Eki 2012
Mesajlar
12,382
Tepkime puanı
12,357
Konum
Kocaeli
İlgi Alanı
Heli
Güvenlik - Hatırlatma!

Söylediklerine katılmamak mümkün değil Ömer abi.

Bir saha kazanmak ne kadar zor ve emek isteyen birşeyse, kaybetmekse bir o kadar kolay malesef. :-\

Yeni arkadaşlar bu zorlukları görmedikleri için yaşanacak birtek istenmeyen durumun bile nelere sebep olabileceğini farkedemiyorlar malesef.

Sonra geç kalınmış bir pişmanlık yaşanabilir hepimiz için. Bizler bunu hiçbir zaman yaşamayalım ve birbirimize de yaşatmayalım inşallah.
 

gencer007

Çalışkan Uye
Katılım
4 Eki 2012
Mesajlar
264
Tepkime puanı
307
Yaş
49
Konum
izmir
Güvenlik - Hatırlatma!

Anlaşılaşılan kurallar gene gözardı edilmeye başlandı.Ben yazları uçuşa geldiğimde genellikle ailemide getiriyorum.Benim ailemin ve uçan arkadaşlarımın güvenliğini sağlayarak uçmak hem benim hemde uçuş yapanların ilk kuralıdır.Kuralı ihlal eden arkadaşlara yaptırım uygulanmasından yanayım.üniversiteye girişleri yasaklansın
 

Benzer konular