Helicommand BIND Problemi

Doğukan Ocak' Alıntı:
Alıcı ile bağlantımı yapsam acaba son çare olarak ?
Son çare olarak olabilir ama şu durumu öncelikle bir netleştirmek lazım Dogukan.

Bence de Mehmet abi problem baska sebeplerden de olmuş olabilir. Önce onu netleştirip sonra çôzüm bulmak daha mantıklı olacaktır. Akşam sonuçları yazacağım

Doğukan kolay gelsin,inşaallah akşam sorunsuz bir şekilde üniteyi ayarlarsın...Konuyu mındar etmek niyetinde değilim ama ben de akşama kadar senin konu üzerinden kafamdaki bi soru işaretine cevap aramak istiyorum müsadenizle.
Kumandam spektrum DX7se 11ms FRAME RATE DSM2 2048 . geçenlerde k bar için dsm2 satellite bütün denemelerime rağmen bindleyememiştim,ben de normal alıcı kullanarak yoluma devam etmiştim.Şimdi bu konuyu görünce frame rate 'in önemli olduğunu anımsadım.Yaşadığım problemle ilgili daha önce k bar konusuna yazmıştım ve doğukan kardeşimiz de frame rate'den olabileceğini söylemişti.Şimdi sıkıntı şurda yaptığım araştırmaya göre spektrum DX7se de frame rate sabit,değiştirilemiyor(Bu doğru mu).Bir de kbar veya vbar datasheet'lerine baktığımda satellite kullanırken frame rate ile ilgili birşeyden bahsetmiyor.Frame rate'in 11 ms olması k barın istediği birşey midir,yoksa değil mi.K-barı modellerine kuran arkadaşlar kumandalarına bakıp frame rate 'i söyeleyebilir mi.bir de DX7se kullanan veya daha önceden kullanmış modelci arkadaşlar gerçekten dx7SE de 22ms yapamıyor muyuz.Bir de anladığım konu 11ms , 22ms 'den daha yeni bir teknoloji ve 11ms tercih ediliyor...

Murat abi sagolasin insallah problemi cozerim. Mehmet abi bu konufa sana daha iyi yardımcı olacağına inaniyorum banada bu tüyoyu kendisi vermişti. Ama k-bar a bende DSM2 ile kullaniyordum. Fram rate i ne yazik ki hatirlayamadim

Cevap çıkmazsa eve gidince bakarsın sana zahmet...

murat kurdoğlu' Alıntı:
......Frame rate'in 11 ms olması k barın istediği birşey midir,yoksa değil mi.K-barı modellerine kuran arkadaşlar kumandalarına bakıp frame rate 'i söyeleyebilir mi.bir de DX7se kullanan veya daha önceden kullanmış modelci arkadaşlar gerçekten dx7SE de 22ms yapamıyor muyuz.Bir de anladığım konu 11ms , 22ms 'den daha yeni bir teknoloji ve 11ms tercih ediliyor...
3SX2in kesinlikle 11 ms istediğini yani en azından belli bir dönem biliyorum ama olay KBAr olunca, hiç bir fikrim yok ne yazık ki :( Murat senin de dediğin gibi en iyi cevabı kullanan arkadaşlardan alabiliriz.

Murat, senin soruna benzer konular HF de vbar olarak var, biraz baktım ama google çeviriyle ne atlattıklarını net anlayamadım.

teşekkür edrim mehmet ve tevfik abilerim ben biraz daha araştırayım...

Servoları söktüm ve ışık ilk seferde geldi. Büyük ihtimal BEC tam besleyemiyor üniteyi. Bind işlemi artık oluyor ama gel gör ki bunu ünite görmüyor. Ekranda bind olduğuyla ilgili hiç bir haberleşme yok.
Bind işleminden sonra tekrar güç verdiğimde sanki hiç bind yapmamışım gibi tepki veriyor ve kumanda satellite ile haberleşemiyor yine :(

Doğukan ayarı yaptıktan sonra , yani yapılan her değişiklikten sonra üniteye kaydetmek için sağdaki write tuşuna basman lazım.
Bu arada servoları tek tek sökerek dene hangisinde problem olduğunu bulursun. Eğer hepsinde aynı sıkıntıyı yapıyorsa o zaman bec yetmiyor demektir. ama bir servoyu takınca problem oluyor diğerlerinde olmuyorsa sevo problemli çok akım çekiyor demektir. Böylece ileride servo ile yaşayacağın probleminde önüne geçmiş olursun.

İlker Sönmez' Alıntı:
Doğukan ayarı yaptıktan sonra , yani yapılan her değişiklikten sonra üniteye kaydetmek için sağdaki write tuşuna basman lazım.
Bu arada servoları tek tek sökerek dene hangisinde problem olduğunu bulursun. Eğer hepsinde aynı sıkıntıyı yapıyorsa o zaman bec yetmiyor demektir. ama bir servoyu takınca problem oluyor diğerlerinde olmuyorsa sevo problemli çok akım çekiyor demektir. Böylece ileride servo ile yaşayacağın probleminde önüne geçmiş olursun.

İlker abi hiç bir servoda problem yok. Tek tek denedim. BEC'den şüphelenmeye başladım.
Her işlemden sonra elbette Write yapıyorum ama kumanda ile satellite eşleşse bile program üzerinde hala Bind DSM2 sekmesi çıkıyor. Bind olduğunu program göremiyor. Sorun sanırım burada.
BEC'in voltajını arttırmak için sanırım Castle Link ile bilgisayara bağlamam lazım. Bugün sipariş ettim Cuma günü elimde olur. Bir de öyle deneyeceğiz sanırım.
Ayrıca ESC hangi slota takılıyordu biliyor musunuz ? Bilgisayar bağlantı noktasından sonra 3. slota takıyorum. Nerden çıkardığımı hatırlayamadım , yanlış bağlantıda yapmak istemiyorum :-\

Buda fikir verecek bir video olur sanırım :)
Umarım voltajı yükseltince HC3SX bilgisayar üzerinden bind işleminide görür de problemler çözülür.
Pillerim ve Şarj aletim yarın geliyor. Hevesimi alamadan bir kenara kaldırmak istemiyorum hiç birisini :'(
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ve bir yanıt daha buldum sanırım :halay:
İngilizce çevirisini size zahmet yapabilirseniz çok sevinirim. Translate kullandım ama anlamak pek mümkün değil ;D

''8. I’m having problems connecting to my Spektrum receiver. Every time I power up the CC BEC the receiver enters bind mode. What’s going on?

The first units we produced function just like all of our other products and upon every power up looks for a connection to the Castle Link. Some Spektrum receivers do the same only on the battery channel looking to bind with the transmitter. On these systems the CC BEC can be plugged into any channel on the receiver other than the battery channel, the orange wire pin between the BEC and the receiver can be pulled and taped back, or you can insert a short servo extension with the signal lead removed. If this fix is not satisfactory Castle Creations will modify your CC BEC free of charge so that it will not have this issue. Please see our support page on the website for information on sending your product in for repair. Be sure to fill out the Service Request Form and include it with your CC BEC. ONLY APPLICABLE TO UNITS PURCHASED BEFORE NOV. 1, 2007. THOSE WHO PURCHASED CC BECS AFTER NOV. 1, 2007 ALREADY HAVE THIS MODIFICATION AND DO NOT NEED TO SEND IT IN. For this modification, you must include your sales receipt indicating date of purchase.''

Doğukan Ocak' Alıntı:
Ayrıca ESC hangi slota takılıyordu biliyor musunuz ? Bilgisayar bağlantı noktasından sonra 3. slota takıyorum. Nerden çıkardığımı hatırlayamadım , yanlış bağlantıda yapmak istemiyorum :-\
Ustten 3. Kanal "Throttle out". Daha fazla detay icin :

Doğukan Ocak' Alıntı:
İngilizce çevirisini size zahmet yapabilirseniz çok sevinirim. Translate kullandım ama anlamak pek mümkün değil ;D

''8. I’m having problems connecting to my Spektrum receiver. Every time I power up the CC BEC the receiver enters bind mode. What’s going on?

Yanlis hatirlamiyorsam senin BEC bu degil, CC BEC Pro dolayisiyla bununla ilgili bir durum degil.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Buda fikir verecek bir video olur sanırım :)
Umarım voltajı yükseltince HC3SX bilgisayar üzerinden bind işleminide görür de problemler çözülür.
Pillerim ve Şarj aletim yarın geliyor. Hevesimi alamadan bir kenara kaldırmak istemiyorum hiç birisini :'(
Simdi senin kitteki servolar HV degil. Dolayisiyla 6v uzeri beslememen gerekiyor. BEC voltajinin yuksek olmasi servolari yakabilir. Bu tur teknik detaylari incelemeden islem yapmamak gerekir Dogukan.

Sendeki servolar DS615 ve ekte gorulecegi uzere MAX 6 VDC ile beslenebilir.