Helicommand BIND Problemi

Doğukan Ocak' Alıntı:
Mehmet abi parametreler oynuyor . Şuan disardayim fotograf yukleyemicem malesef. Değerler dogru. Kumanda uzerinde de eski ayarlari girdim. Zaten az once de dedigim gibi servolarda bi gariplik var zaten eskisine oranla biraz yavaslar
Parametreler dogru ise Rescue cekince servolarinda normal hareket etmesi lazim :rolleyes: ??? Bu son olay bana unitenin arizalandigi seklinde bir supheye sevk etti :-\ neticede elektronik alet ve ariza yapma ihtimali her daim var. Hatirlanacagi uzere benimkinin karti arizalanmis ve Almanya da sifir kart ile degistirilmisti. Ya da sen bir seyleri yanlis yapiyorsun diyecegim ama neyi ??

Istersen uniteyi bana kargo ile gonder. Su an henuz ucmayan ve toplamasi bitmeyen 500 takip evde test edebilirim. Boylece en azindan unitenin durumunu netlestirmis oluruz. Karar senin ;)

Mehmet abi ayarlarin hepsi eskiden kullandigim ayarlar tek tek ayarladim sanirim benden yana problem yok. Cumartesiye kadar yapamassam cumartesi sana gönderirim eger sanada zahmet olmaz ise..

Dogukan bind işlemini yaparken kaç tane stallite bağlıyorsun merak ettim ?

Videoda izlediğim kadariyla birtanesini bağlamışsın.

Eğerki bir tanesini bağlıyor isen bind olmuyor. iki satalliteyide bağlaman gerekiyo

Aynı sorun bendede olmuştu

Şuan 2 satellite ile bağlı. Bir problem gözükmüyor gibi. Ama dediğim gibi servoların hızı eskiye oranla yavaşladı ve Rescue ayarları olmuyor onları çözmeye çalışıyorum şuan.. :-\

Son durum , herşey çalışıyor ama Horizonal stab. çalışmıyor. Rescue tuşunu çektiğimde parametre oynuyor ama o parametre oynarken Horizonal stab. kutucuğununda yanması gerekiyordu. Şimdi o çalışmıyor ve servolar hiç hareket etmiyor rescue çekince.
Ayrıca servolarda yavaş , ne gibi bir fikir önerebilirsiniz ? Bunlarda olmazsa Mehmet abiye göndereceğim üniteyi :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence kumanda da sıfırdan yeni bir model açarak son kez kontrol et Dogukan ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence al bi kbar kurtul :) Bi doku uyuşmazlığı var :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence kumanda da sıfırdan yeni bir model açarak son kez kontrol et Dogukan ??

Yaptım Mehmet abi , servolar kendine geldi hızları arttı ama Rescue için çözüm yok hala.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bence al bi kbar kurtul :) Bi doku uyuşmazlığı var :laugh:

Bu işin sonu oraya gidiyor zaten Rasim abi :laugh:

Yeni model açınca mix yeniden tanımlaman lazım. Aux, gov mix ledin mı peki ??

Mixledim tabiki Mehmet abi , rescue çekince ünitenin üzerinde ki ışık sarı-turuncu oluyor , bırakınca kırmızı oluyor. Parametreler de her zaman ki gibi. Ama servolarda tık yok , ve horizon stab. kutucuğunda bi hareketlilik yok. Tek problem bunlar kaldı.

Ben mi yanlış biliyorum ama normal fbl modunda, yani rigid modda ışık turuncu (amber) yanacak.. Self level (horizon) aktifken yeşil yanacak. Rescue devrede iken yeşil yanıp sönecek (flashing)...

Kırmızı da nerden çıktı? rescue çekince niye amber oluyor, niye green flashing olmuyor?

Bendeki başka türlü bir 3sx mi :)

Edit: Ayar aşamasında tabii ki sürekli kırmızı yanacak. Ama rescue ve horizonda var bi sıkıntı...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben mi yanlış biliyorum ama normal fbl modunda, yani rigid modda ışık turuncu (amber) yanacak.. Self level (horizon) aktifken yeşil yanacak. Rescue devrede iken yeşil yanıp sönecek (flashing)...

Kırmızı da nerden çıktı? rescue çekince niye amber oluyor, niye green flashing olmuyor?

Bendeki başka türlü bir 3sx mi :)

Ayarlar yanlış olduğu için rescue çekince turuncu yanıyor. Aynı zamanda ayarlar da tam tamamlanmadığı için kırmızı yanıyor.
nerde sıkıntı var anlamamız çok mümkün değil. En güzeli fabrika ayarlarına dönüp adım adım setup wizard üzerinden gitmek. Spektrum mikslemesi konusunda Mehmet hocam yardımcı olabilir.

Rasim abi ince çizgiyi gördün ;D

Normal beklerken sürekli kırmızı ışık sabit duruyor , rescue çekince turuncu-sarı arası bir renk yanıyor.

Sabit kırmızının anlamını şu şekilde paylaşmışsınız ;
Devamlı yanan kırmızı ışık: Head gyro kanalı merkezde, minimum stabilizasyon (%20)
Bu ne demek oluyor acaba ? Helikoptere güç verdikten sonra hiç oynatmıyorum

Şimdi tekrar sıfırdan ayar yapacağım. İnşallah olur.

7.kanalın servo travel sağ değeri ile ben horizontal gain değerini değiştirebiliyorum. 100 iken çok ani levela alıyor switchi çekince. 50 iken daha yavaş... 20 iken daha da yavaştan levela topluyor. yüzde 8-9 değerinin altında ise rigid modda oluyorsun ve turuncu yanıyor. Paylaştığın ekranda gain değeri 1... O değerde turuncu yanar. 8 den sonra yeşil yanar.

Şu gain değerinde normal yani yeşil yanmaması.