Helicommand BIND Problemi

BEC Kac voltaja dusmus olabilir acaba. Bugun olcum yapamadim. Yarin olcucem insallah. Umarim BEC kaynaklidir problemi çözerim

Doğukan Ocak' Alıntı:
Ve bir yanıt daha buldum sanırım :halay:
İngilizce çevirisini size zahmet yapabilirseniz çok sevinirim. Translate kullandım ama anlamak pek mümkün değil ;D

''8. I’m having problems connecting to my Spektrum receiver. Every time I power up the CC BEC the receiver enters bind mode. What’s going on?

The first units we produced function just like all of our other products and upon every power up looks for a connection to the Castle Link. Some Spektrum receivers do the same only on the battery channel looking to bind with the transmitter. On these systems the CC BEC can be plugged into any channel on the receiver other than the battery channel, the orange wire pin between the BEC and the receiver can be pulled and taped back, or you can insert a short servo extension with the signal lead removed. If this fix is not satisfactory Castle Creations will modify your CC BEC free of charge so that it will not have this issue. Please see our support page on the website for information on sending your product in for repair. Be sure to fill out the Service Request Form and include it with your CC BEC. ONLY APPLICABLE TO UNITS PURCHASED BEFORE NOV. 1, 2007. THOSE WHO PURCHASED CC BECS AFTER NOV. 1, 2007 ALREADY HAVE THIS MODIFICATION AND DO NOT NEED TO SEND IT IN. For this modification, you must include your sales receipt indicating date of purchase.''
Doğukan burda spektrum alıcıyla yapılan bindlemelerde yaşanan soruna değiniyor,Bec kablosunun battery kanalı dışında bi receiver kanalına takılabileceğini, receiver ile bec arasındaki kablonun turuncu pinini çıkartarak deneme yapılabileceğini söylüyor.(anladığım kadarıyla sinyal ucu) .ama bildiğim kadarıyla sen satelite ile bindlemeye çalışıyorsun,bu cevap sana yaramaz.Bu arada konu içine yazdığım kbar bindleme probleminde yönelttiğim soruların bazılarına cevap buldum.Spektrumun sayfasında spektrumun hazır kıta tuttuğu canlı destek hattı mevcut,ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için,ordan Erik arkadaşımıza dx7se de frame rate'in değişip değişemeyeceğini sordum,kendileri sabit olduğunu dx7se zaten en hızlı frame rate kullandığını söyledi.Yani dx7se'de frame rate değiştirme olayı yok.yaşadığım sıkıntıdan bahsettim frame ratele bindlemenin alakası olmadığını düşündüğünü söylemekle beraber kendinden emin olmadığını da ekledi.Neyse konuyu daha fazla dağıtmayayım,tekrar bindlemeyi deneyip,sonucu kbar konusuna iliştiririm,bu arada doğukan sana kolay gelsin...

İş yoğunluk sebebiyle konuyu bugün gördüm.
varan 2 ......
aynı sorun bende var.
ilk önce Mordo abiyle dsm2 denedik bind oldu.
sonra bind bozuldu.30 KEZ DENEDİK OLMADI.
Sonra dsmx denedik ama onuda bir 30 kere denedik bind oldu.
Sonra modeli Mordo abide bırakıp gittim.Mordo abi ayarlarına kadar yapıp bana geri verdi.Sonra satalitleri söktüğü için bu Pazar tekrar bind yapamadım.Dsm2 ile başladım ilk önce sonra Dsmx ile bile bind olmadı.
Satalitlerden sadece 1 i flaşlıyor.diğerinde hareket yok.Voltaj kaynaklı olabilir dedim ama işin içine bir dsm2 karışınca sorun çıkıyor.
Herkeste bu gyro var. dsmx ile sorun olmuyor ama dsm2 problem.
Doğukan ile sorunumuz ortak..DSM2...Enerjiyi bir süre kesip direk dsmx ile başlayıp bind olacak.
Sorun olacağını sanmıyorum.
Sadece vakitsizlikten uğraşmadım.

murat kurdoğlu' Alıntı:
Doğukan burda spektrum alıcıyla yapılan bindlemelerde yaşanan soruna değiniyor,Bec kablosunun battery kanalı dışında bi receiver kanalına takılabileceğini, receiver ile bec arasındaki kablonun turuncu pinini çıkartarak deneme yapılabileceğini söylüyor.(anladığım kadarıyla sinyal ucu) .ama bildiğim kadarıyla sen satelite ile bindlemeye çalışıyorsun,bu cevap sana yaramaz.Bu arada konu içine yazdığım kbar bindleme probleminde yönelttiğim soruların bazılarına cevap buldum.Spektrumun sayfasında spektrumun hazır kıta tuttuğu canlı destek hattı mevcut,ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için,ordan Erik arkadaşımıza dx7se de frame rate'in değişip değişemeyeceğini sordum,kendileri sabit olduğunu dx7se zaten en hızlı frame rate kullandığını söyledi.Yani dx7se'de frame rate değiştirme olayı yok.yaşadığım sıkıntıdan bahsettim frame ratele bindlemenin alakası olmadığını düşündüğünü söylemekle beraber kendinden emin olmadığını da ekledi.Neyse konuyu daha fazla dağıtmayayım,tekrar bindlemeyi deneyip,sonucu kbar konusuna iliştiririm,bu arada doğukan sana kolay gelsin...

Spectrumun yakından ilgilenmesi hoşuma gitti , inşallah sen de problemine çözüm bulursun Murat abi %p

CENK EŞSİZ' Alıntı:
İş yoğunluk sebebiyle konuyu bugün gördüm.
varan 2 ......
aynı sorun bende var.
ilk önce Mordo abiyle dsm2 denedik bind oldu.
sonra bind bozuldu.30 KEZ DENEDİK OLMADI.
Sonra dsmx denedik ama onuda bir 30 kere denedik bind oldu.
Sonra modeli Mordo abide bırakıp gittim.Mordo abi ayarlarına kadar yapıp bana geri verdi.Sonra satalitleri söktüğü için bu Pazar tekrar bind yapamadım.Dsm2 ile başladım ilk önce sonra Dsmx ile bile bind olmadı.
Satalitlerden sadece 1 i flaşlıyor.diğerinde hareket yok.Voltaj kaynaklı olabilir dedim ama işin içine bir dsm2 karışınca sorun çıkıyor.
Herkeste bu gyro var. dsmx ile sorun olmuyor ama dsm2 problem.
Doğukan ile sorunumuz ortak..DSM2...Enerjiyi bir süre kesip direk dsmx ile başlayıp bind olacak.
Sorun olacağını sanmıyorum.
Sadece vakitsizlikten uğraşmadım.

Yani bir tane DSMX satellite al diyorsun öylemi Cenk abi :)
Bugün BEC voltajını da ölçücem o da olmazsa DSMX satellite sipariş ederim artık bir de öyle denerim :-\
Dün tüm servoları sökünce Bind oldu ilk seferde , ama program bind işlemini görmedi. Sonra üniteye 1 servo taktım komut verdiğimde çalışıyordu ama program üzerinde hiçbir parametre oynamıyordu.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Spectrumun yakından ilgilenmesi hoşuma gitti , inşallah sen de problemine çözüm bulursun Murat abi %p

Yani bir tane DSMX satellite al diyorsun öylemi Cenk abi :)
Bugün BEC voltajını da ölçücem o da olmazsa DSMX satellite sipariş ederim artık bir de öyle denerim :-\
Dün tüm servoları sökünce Bind oldu ilk seferde , ama program bind işlemini görmedi. Sonra üniteye 1 servo taktım komut verdiğimde çalışıyordu ama program üzerinde hiçbir parametre oynamıyordu.
Doğukan 1 tane değil 2 tane al.
700 için 2 tane olmalı mesafe sebebiyle....

Ben de jr dx11 var dsm2 kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı olmadı. Acaba kumanda ile mi alakalı.

Bugun de deniyeyim olmassa siparis gecerim. Yada elinde olan birileri varsa satın alirim.
Kumanda degil sanirim Erhan abi baska problem var. Bind oluyor ama program gormuyor bind oldugunu

Pek satellite ilanı göremezsin. Fastladden 30 dolar civarına almak en temizi... Ünitelerin (ikon brain skookum vbar....) doğrudan destekleri çıkınca kimse elden satellite çıkarmak istemiyor.

Hatta kumanda ilanlarında, full kutu içeriği olarak alınan kumandalardan satellite çıkarılıp sadece kumanda veya kumanda ve satellitesiz alıcı şeklinde ilanlar görüyoruz sıklıkla.

Castle Link ile BEC'i bağladım 6V için update yaptım.
Onu yaptıktan sonra her güç vermemde satellite ışığı flaşlamaya başladı. Bind de oluyor her seferinde ama ne yazık ki hala program bunu göremiyor.
Bind işlemini gerçekleştiriyorum , servolara yön veriyorum görüyor , programda parametrelerde oynuyor ama Bind DSM2 dedikten sonra ki gelen Instruction yazısısı bind olsa bile gitmiyor.
O yazı gitmediği için tekrar güç versemde ünite hiç bind yapmamışım gibi davranıyor. Her seferinde tekrar bind yapmak zorunda kalıyorum.
Kafayı yemek üzereyim artık :'(
Elinde DSMX satellite olan varmı ? Denemek istiyorum sadece DSM2 yüzünden mi diye. Pillerim ve şarj aletim de bugün geldi bekliyorlar kenarda :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şuan nasıl olduğunu anlamadığım halde problemsiz çalışıyor. Hiç bir problem yok gözüküyor. Ama hala program üzerinde bind olduğuna dair bir yanıt yok.
Ama tek sorun servolar eskisine göre bana yavaş geldi. BEC'de problem mi var acaba

Doğukan Ocak' Alıntı:
Şuan nasıl olduğunu anlamadığım halde problemsiz çalışıyor. Hiç bir problem yok gözüküyor. Ama hala program üzerinde bind olduğuna dair bir yanıt yok.
Ama tek sorun servolar eskisine göre bana yavaş geldi. BEC'de problem mi var acaba
Uniteye enerjiyi kesip yeniden enerji verelim. Sonra pc baglayip programi fbl den çağıralım. Yukarida paylastigin sayfa nasil gozukuyor, bir paylasir misin Dogukan.

Aynen şu şekilde gözüküyor Mehmet abi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ESC'yi ve tüm servoları bağladım. Şuan problemsiz bind oluyor. Çift satellite bağladım. İki satellite de sabit ışık yanıyor onlarda problemsiz gözüküyor.
Evin bir ucundan diğer ucuna gidip motora gaz vererek sinyal de herhangi bir kopma oluyormu diye 2 dakika bekledim ama kopma da olmadı.
Ama gelin görün ki şimdi de Kurtarma modu çalışmıyor. Parametreler çalışıyor , kumanda üzerinden kurtarma tuşuna basılı tuttuğumda servolardan ses geliyor ama hareket yok. Aksilik üstüne aksilik :(p :)

Sanki bu ekran normal gibi geldi bana. Aksam bir kontrol edip doneyim sana.

Kurtarma modu problemi ile ilgili olarak da rescue basili iken Diagnostic sayfasinin ekranini paylasir misin peki. Ya da su konudaki videoyu bir izle istersen. Rescue basinca horizon kismi -100 (-125 olabilir hatirlayamadim) degerini almiyor mu ??

Mehmet abi parametreler oynuyor . Şuan disardayim fotograf yukleyemicem malesef. Değerler dogru. Kumanda uzerinde de eski ayarlari girdim. Zaten az once de dedigim gibi servolarda bi gariplik var zaten eskisine oranla biraz yavaslar