Hisky 100s :Mikro Heli Kutu Acılımı ve Ürün Inceleme

Zafer SAHIN' Alıntı:
Taranis'de Custom Curve ile RCGroups'da belirtilen grafik yapılabiliyor. Aslında sadece meraktan denemiştim ama bir dakikada istediğim grafiği elde ettim.
Demekki HCP100S alanların Spektrum değil bir de Taranis alması gerekiyormuş :laugh:.

Şaka bir yana, bir V922 kullanıcısı olarak merakla beklediğim bir mikro idi. V922'nin de rudder'i biraz sağır olsa da deadband'a sahip değil. Brushless olsa da aynı tasarımdan yola çıkarak yapılmış bir helide böyle dramatik bir fark olması gerçekten ilginç...

Hcp100s in manualinde kanallar için travel değerleri var. Rudder için 70 70 , neden böyle programlanması gerekiyor bilmiyorum ama bundan olabilir. Şuan şehir dışındayım paxar gecesi ilk iş bunu deneyeceğim :RCKolik:

hayırlı olsun güzel birşeye benziyor kırımsız ucuslar

Az çok ingilizcem ile yapılan 3D hareketler ile modelin nasıl tepkiler verdiğini göstermek istemiş arkadaş :)
Benim hoşuma gitti , düşünen arkadaşlar için bu videoda referans olabilir :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: Hisky 100s mikro heli

Kağan Kazancı' Alıntı:
Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim,

mikro helinin güzelliği bu olsa gerek ki az önce 2 pil uçtum sokak lambası ışığında,
evde uçabilmek için swash mix'i ciddi kısmak gerekli diye düşünüyorum, çok keyifli bir uçuşu var. Yarın fırsat olursa video çekip koyarım,
10 dolarlık orange satellite ile 106$ 'lık BNF fiyatı var. Paketi gelince insan bu kadar parayı bu ufaklığa mı verdik diye düşünmeden edemiyor :lol: :lol:
Ancak hakikaten mikro işi güzelmiş :)
Benim için en önemli olan kendi kumandamı kullanabilmekti, bunu yapabiliyorum şuan. Biraz ayar ile ev içerisinde de uçar duruma getirmeyi planlıyorum :)
Bir tek kusuru rudder stik'inin deadzone 'u olması, bunu mix ile çözebilmek için mix menüsünü iyi kullanabilen üstadlara ihtiyaç var :) Belki de mix yapamayabilim dx8 ile ama deneyeceğim:)

HAydi bakalım bir nitrocuyu daha kaybettik. :lollol:

Ne diyelim hayırlı olsun güle güle uçur. :thumbup:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
HAydi bakalım bir nitrocuyu daha kaybettik. :lollol:

Ne diyelim hayırlı olsun güle güle uçur. :thumbup:

Abi şimdilik böyle gerekiyor bakalım ;) eğer ileride imkan olursa belki yine nitroya dönerim;)

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi şimdilik böyle gerekiyor bakalım ;) eğer ileride imkan olursa belki yine nitroya dönerim;)
Ucuslar ve model alisma suresi nasil gidiyor Kagan ??

Arkadaşlar merhaba,
Dün HCP100s in kısa bir videosunu çektik, boyutu dolayısıyla gören çok seviyor helikopteri, hava çok soğuktu ve ilk pilde çektiğimiz videonun kaydolmadığını farkedince 500 ile uçtuktan sonra son pilimizle bu videoyu çektik, hava pek aydınlık değildi, güzel bir havada daha iyi bir video çekimi paylaşmayı planlıyorum, yine de bu nasıl uçtuğu konusunda fikir verir,
Pil gens ace 30c 300mah, 4 dk kadar uçabiliyor, 3.7V a düşene kadar.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kağan Kazancı' Alıntı:
...bu nasıl uçtuğu konusunda fikir verir,
Eline sağlık Kağan. :bravo:

Bence de video uçuşu hakkında gayet iyi fikir veriyor, şahsen ben güç ve kuyruk performansını beğendim. :thumbup:

Stickleri hisseden olarak senin yorumların daha önemli ama sanıyorum sende mutlusun modelden yana. :)

Güzel video teşekkürler... Şu heli biraz daha büyük olsa 130x i direk satarım :)

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Kağan. :bravo:

Bence de video uçuşu hakkında gayet iyi fikir veriyor, şahsen ben güç ve kuyruk performansını beğendim. :thumbup:

Stickleri hisseden olarak senin yorumların daha önemli ama sanıyorum sende mutlusun modelden yana. :)

Abi ben çok sevdim modeli, hatta düşürdüm bir kere swash tan blade holder a giden linkler kırıldı, heliyle birlikte gelen birkaç parça içerisinde vardı, direk takıp devam ettim, paller de yedek paller dikkat ettiysen ;)
Bence uçuşu çok çok iyi

Paylaşım için teşekkürler Kağan :thumbup: :bravo: Videodan görülen güçlü ve güzel kuyruk tutan bir model oluşu. Sanki HiSky biraz geç olsa da bu işi sonunda becerdi galiba :bravo:

İlerleyen günlerde uçuş videolarının devamı da bekliyoruz :halay:

Kağan bey stickleriniz dert görmesin :thumbup: :thumbup: