İlk modelim için motor seçimi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Deniz Tanrıverdi

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Videoyu çok beğendim. Eline sağlık. Hele yakından geçen kuşun yorum yapması çok güldürdü beni.
Hele kırımdan sonra kahkaha atabilmek daha da güzel :bravo::bravo::bravo:

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bir kırım bu kadar güzel anlatılırdı herhalde :D Videodaki kuş detayı gerçekten güzel olmuş ;D En yakın zamanda yeni uçuş denemenizi bekliyoruz, kırımsız bir şekilde tabii ki :RCKolik:

yunus oğuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Videoyu çok beğendim. Eline sağlık. Hele yakından geçen kuşun yorum yapması çok güldürdü beni.
Hele kırımdan sonra kahkaha atabilmek daha da güzel :bravo::bravo::bravo:
Bir kırım bu kadar güzel anlatılırdı herhalde :D Videodaki kuş detayı gerçekten güzel olmuş ;D En yakın zamanda yeni uçuş denemenizi bekliyoruz, kırımsız bir şekilde tabii ki :RCKolik:
Genel olarak uçağın durumu iyi sadece ön tekerleklerin telini sabit tutan bambu çubuk ile sol önde hafif ezilme var. Onlarida tekrar düzelttim. İkinci uçuş zamanını bende sabırsızlıkla bekliyorum 😊

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt

BozkurtAzizcan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Modeli tamamen elinizle mi yaptınız yoksa tahta parçaları sipariş mi ettiniz ?

yunus oğuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Modeli tamamen elinizle mi yaptınız yoksa tahta parçaları sipariş mi ettiniz ?

Burdaki tek parça planı indirip telefon ekranından cetvel yardımi ile en boy oranını hesaplayarak iki adet 50x70 fotoblok üzerine yetecek şekilde bazı yerleri kısaltarak yada çıkararak sığmasini sağladım. Tahta derken sadece çöp şiş kullandım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Parçaların birleşim yerlerinin içlerine slikonfan önce 2 şer adet kürdan sapladım

BozkurtAzizcan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi

Burdaki tek parça planı indirip telefon ekranından cetvel yardımi ile en boy oranını hesaplayarak iki adet 50x70 fotoblok üzerine yetecek şekilde bazı yerleri kısaltarak yada çıkararak sığmasini sağladım. Tahta derken sadece çöp şiş kullandım.

Parçaların birleşim yerlerinin içlerine slikonfan önce 2 şer adet kürdan sapladım
Çok Teşekkür ederim .Sizden görerek ilk başlangıç olarak bu modeli yapmayı istiyorum. Sorularım o yüzdendir. Tahta parçadan kastım ise iskelet için kullanılan siyah parçalar nedir ?

yunus oğuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Çok Teşekkür ederim .Sizden görerek ilk başlangıç olarak bu modeli yapmayı istiyorum. Sorularım o yüzdendir. Tahta parçadan kastım ise iskelet için kullanılan siyah parçalar nedir ?
İskelet değil :D uçağın tamamı fotoblok denilen, altı ve üst tarafı kağıt ile kaplı, içerisi kalitesine göre depron yada sıradan köpük olan bir madde.
Büyük kırtasiyelerin çoğunda bulur. Bazı yerlerde maket kartonu olarak ta satılır.
5 mm olanı tercih etmelisiniz.

TAMER ÖZTÜRK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Videoyu izlerken Franklin Airshow videosundaki uçak kaçıran beyaz atletli adamın videosunu anımsattı bana.O da tıpkı bu şekilde uçuruyordu.Uçuş videosuna bayıldım.Kolay gelsin.:)

• Beğen
Tepkiler: yunus oğuz