İlk modelim için motor seçimi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

yunus oğuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlar
Kıymetli dostlar bu benim ilk uçağım.
Planları aldığım sitede 3s lipo 2212 gövde 1000 kv motor ve 1045 pervane tavsiye edilmiş. Bende ileride daha küçük bir uçakta kullanırım diye 1400 kv motor alsam nasıl olur (8045 pervane ile)
Kanat 120 cm toplam ağırlık 700 gr civarı olacak

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Samet Acar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlar
Kıymetli dostlar bu benim ilk uçağım.
Planları aldığım sitede 3s lipo 2212 gövde 1000 kv motor ve 1045 pervane tavsiye edilmiş. Bende ileride daha küçük bir uçakta kullanırım diye 1400 kv motor alsam nasıl olur (8045 pervane ile)
Kanat 120 cm toplam ağırlık 700 gr civarı olacak

S

Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, bu ağırlıkta ve buna benzer trainer modellerde dediğin ölçülerde motor ve pervaneleri kullanabilirsin. Aldığın motorun bilgilerine baktığında hangi pervane ve pil ile optimum verim alınabileceğini göreceksin. Uçuş yapmadan önce bir süre kesinlikle simülatör çalış ve uçağın ağırlık merkezini iyi ayarla. Bunun için internette bolca bilgi ve video mevcut. Sabırlı ol illaki kırım yaşayacaksın, vazgeçme. Bu forumda teorik olarak bu hobi ile alakalı birçok veriye ulaşabilirsin fakat uçmadan kavrayamazsın önce simülatör çalışmak kaydı ile bol bol uç, zaten herşeyi öğrenirsin ;)

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
1400 kv motor ve 7x5 7x6 pervane bu modele rahatlıkla yeter. Ancak ilerde farklı modellerde de kullanacağını düşünerek ve bu modelde 1100 kv bir motor edinmen daha makul. 7-8-9 inç pervaneler kullanabilirsin.
Daha küçük model için 2200-300 kv arası motor ile 5 yada 6 inc pervane düşümnebilirsin. Tabi bunlarla kullancagın pil S sayısı önemlli

yunus oğuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, bu ağırlıkta ve buna benzer trainer modellerde dediğin ölçülerde motor ve pervaneleri kullanabilirsin. Aldığın motorun bilgilerine baktığında hangi pervane ve pil ile optimum verim alınabileceğini göreceksin. Uçuş yapmadan önce bir süre kesinlikle simülatör çalış ve uçağın ağırlık merkezini iyi ayarla. Bunun için internette bolca bilgi ve video mevcut. Sabırlı ol illaki kırım yaşayacaksın, vazgeçme. Bu forumda teorik olarak bu hobi ile alakalı birçok veriye ulaşabilirsin fakat uçmadan kavrayamazsın önce simülatör çalışmak kaydı ile bol bol uç, zaten herşeyi öğrenirsin ;)
Öncelikle teşekkür ediyorum. Çok çok sabırlı sayılırım. Maddi sıkıntı içinde olmam sebebiyle yaklaşık 1 yıldan beri dandik bir kumanda ile simulator kullanıyorum. Artık simulatordeki trainer modelini akrobasi uçağı gibi kullanıyorum. Bir geri geri gitmediğim kaldı. 😁Sonunda rüyalarıma girmeye başlayınca 10 taksitle flysky i6x aldım. Sirada motor pervane ve lipo var.