Katana 260 - Şamil 58 Profil uçak lazer kesim dosyası ve planlari

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 16,885
Ynt: Katana 260 - Şamil 58 Profil uçak lazer kesim dosyası ve planlari

Rudder montajında da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta plana sadık kalarak montajı plan üzerinde yapmanızdır. Rudder kısmında da kullanılan tüm çıtaların Balsa olması tavsiye edilir, zira aşırı yüke maruz kalmayacağından ve kesitlerinin küçük olması dolayısı ile balsa hem yeterli olacak hemde hafif bir model yapmış olmak adına iyi olacaktır.
konuyu 3 resimle geçiyorum Rudder montajında da 5 dakikalık epoksi kullanmanızı CA türü yapıştırıcı kullanmamanızı öneririm zira esnek bir malzemeyi sert bir yapışkanla yapıştırmak pek akıl işi olmayacaktır.

Ekli dosyalar

• Rudder Montajý 1.PNG
    Rudder Montajý 1.PNG
    6.1 KB · Görülme: 8
  • Rudder  Montajý 2.PNG
    Rudder Montajý 2.PNG
    23.2 KB · Görülme: 8
  • Rudder Montajý 3.PNG
    Rudder Montajý 3.PNG
    12.7 KB · Görülme: 6
  • Rudder Montajý 4.PNG
    Rudder Montajý 4.PNG
    19.6 KB · Görülme: 6

Eline saglik, konu super gidiyor %p Bu arada varsa biraz da gercek yapim resimlerini görelim ;)

Sizi fazla merakta bırakmadan gövde montajından önce ortaya ne çıkacağı konusunda bir fikir edinmeniz açısından birkaç genel görünüş ekliyorum.

You must be registered for see images attach

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ynt: Ynt: Katana 260 - Şamil 58 Profil uçak lazer kesim dosyası ve planlari

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eline saglik, konu super gidiyor %p Bu arada varsa biraz da gercek yapim resimlerini görelim ;)

Mehmet Bey; İşlerin yoğunluğu dolayısıyla montaja tam giremedim oyüzden çizimleri ekliyorum zaten. :lollol: ama rahat olunuz 1 aya kalmaz biter yapım aşamalarını daha net görürüz hep beraber.

Unutmadan söyleyeyim bu resimleri çizmek de okadar kolay değil ama sizler için bu zahmete değer diyorum. :saygilar:

Şamilden küçük bir gösteri. ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Yavuz Bey güzel uçuş, Şamil şöhretini gün be gün arttıracak gibi gözüküyor. :thumbup:
Elinize ve pilotajınıza sağlık. %p

Türker Akgün' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Yavuz Bey güzel uçuş, Şamil şöhretini gün be gün arttıracak gibi gözüküyor. :thumbup:
Elinize ve pilotajınıza sağlık. %p
Öyle ama sanki kanatla esniyor gibi :laugh:

Aynen abi kanat esniyor, sebebi kanat borusunu evde unutmuş olmam :embarras: uyduruk bişiler yapıp bi uçuş idare ettik, bu arada kanat bağlantı sisteminde ufak bir revizyonla pazar günü kuyruğu yerde hower yapacaz bakalım. :coolxf: