Foto Kendi Uçağımı Yapıyorum

Teşekkürler.
Uçak için nasıl bir batarya kullandınız? 3s 11.1v 1300mah yeterli midir? Malzemelerin çoğunu sepete ekledik. detaylar kaldı sadece.

Teşekkürler.
Uçak için nasıl bir batarya kullandınız? 3s 11.1v 1300mah yeterli midir? Malzemelerin çoğunu sepete ekledik. detaylar kaldı sadece.

Bende 3000mah 2s 7,2V Lipo var, 2s ve üzeri kullanılabilir oluyor, mah değeri sizin ne kadar süre havada kalacağınıza bağlı

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Almayı düşündüğümüz motor bu

link için teşekkürler.
rc ucak için uygunseçtiğimiz motor uygun mudur acaba? Siz hangi motoru kullandınız?

Motor seçimi uçağınızı hangi tarzda uçuracağınıza bağlı olarak değişir, ben 2212 1400KV lik bir motor kullanıyorum çünkü daha düşük hızlarda daha fazla tork istiyorum, ben yavaş ama uzun süre uçuşlar için hazırlık yaptım, siz daha hızlı uçmak isterseniz daha yüksek kv'li motorlar seçerek hız yapabilirsiniz ancak bu fazla hız sizin uçuş sürenizi kısaltır, tercih sizin

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Motor seçimi uçağınızı hangi tarzda uçuracağınıza bağlı olarak değişir, ben 2212 1400KV lik bir motor kullanıyorum çünkü daha düşük hızlarda daha fazla tork istiyorum, ben yavaş ama uzun süre uçuşlar için hazırlık yaptım, siz daha hızlı uçmak isterseniz daha yüksek kv'li motorlar seçerek hız yapabilirsiniz ancak bu fazla hız sizin uçuş sürenizi kısaltır, tercih sizin

Teşekkürler. Bende sizin gibi düşük hız ile başlamayı tercih ederim :)

Uçak için alıcı kurulumunu yaptım. Sırada kumanda kurulumu var.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aslında daha kısa ve kompakt yapabilirdim ama iş çok ilerleyince bu şekilde oldu. Aslında modülü arka tarafa koysaydım daha kısa olabilirdi.

Devamı gelecek:)

(Maliyeti : ortalama 40-45 TL)

Son düzenleme: