Foto Kendi Uçağımı Yapıyorum

Yapım aşamasından yavaş yavaş :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yapım aşamasından yavaş yavaş :)

Benden hızlısın vallahi, ben daha kasayı yapmadım bile tebrik ederim. ?
Bitince birlikte uçurmalıyız sanırım ?

Benden hızlısın vallahi, ben daha kasayı yapmadım bile tebrik ederim. ?
Bitince birlikte uçurmalıyız sanırım ?

Serkan hocam teşekkür ederim :) Bir işe başlayınca bitirmez isem o işten soğuyorum :)

Bulunduğum bölge (çukurova) ve babamızın mesleği çiftçilik olunca uçuracak alan çok :) Senide beklerim :)
İlk uçuş için 70.000m2 yaklaşık 30cm boyunda buğday tarlası var :D
Kırım olacaksa burada olsun :D :D

...
İlk uçuş için 70.000m2 yaklaşık 30cm boyunda buğday tarlası var :D
Kırım olacaksa burada olsun :D :D

Alanın büyüklüğü iyi de, sorun kırım değil. O tarlada düşen uçağı bulmak mesele. ? En kötü hasatta saman balyalarının içinden çıkar...:lollol:

Alanın büyüklüğü iyi de, sorun kırım değil. O tarlada düşen uçağı bulmak mesele. ? En kötü hasatta saman balyalarının içinden çıkar...:lollol:
Hocam çok sorun olmaz dümdüz arazi, aynı zamanda uçağı da boyayacağımız için kolay bulunacaktır :)

Hem bulamasak bile hasat zamanına belki 2-3 uçak çıkar :lol::lol::lol:

deneme deneme 1 2... se a:)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dostum benden sana tavsiye servo motorların sinyal ve toprak kabloları arasına seramik kapasitör koy (0.1nF iş görür).Uçak içerisinde servo motorların sinyal kabloları birbirine yakın olacağı için sinyalde bozulmalar olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Dostum benden sana tavsiye servo motorların sinyal ve toprak kabloları arasına seramik kapasitör koy (0.1nF iş görür).Uçak içerisinde servo motorların sinyal kabloları birbirine yakın olacağı için sinyalde bozulmalar olabiliyor.
Öneriniz için teşekkürler. Dikkate alacağım.

doğru yolu bulmuş muyum üstadlar :)

• Beğen
Tepkiler: seyit kuşku
Merhaba , çok yaratıcı bir uğraş olmuş benimde konuyla bağlantılı olarak bir sorum olacak fotoğraflarda görünen wifi kumanda ve alıcıyı çinden sipariş etmiştim ilk deneme esnasında masanın üzerinde 12kg lık servo vardı servo bir iki ileri geri normal çalıştı sonra bi dengesizleşti aklım başıma geldi ,hemen çıkardım servoyu baktım çok ısınmış alıcı , sonrasında desteklediği bir esc ve 9 gr lık servo ile kullanmaya başladım 2-3 dk normal kullanılıyor sonrasında kullanılmaz hale geliyor , bir süre geçince yine aynı sekilde 2-3 dk kullaniliyor sonra yine iptal 12 kg kapasiteli servo ile zarar verdim galiba hangi parçasıdır ısınan , değiştirmdk istesek bilgisi olan hobidaşlardan fikir alabilirmiyim herkese iyi eğlenceler. ( birde merak ettiğim bu receiverda veri girişi portu filan yok icerisine gerekli veriyi nasıl yüklüyorlar?)

Son düzenleme:
Merhaba,
Bizim yaptığımız projelerde arduino kullanılıyor ve tüm bilgiler bu arduinolar içerisine yazılıyor. Sizin ekipman listeniz nedir. yazar mısınız?

• Beğen
Tepkiler: seyit kuşku
Merhaba,
Bizim yaptığımız projelerde arduino kullanılıyor ve tüm bilgiler bu arduinolar içerisine yazılıyor. Sizin ekipman listeniz nedir. yazar mısınız?
Ekipman listesiyle hangilerini kast ettiniz esc lipo vs mi yoksa ortadaki fotoğrafta bulunan receiverin bileşenleri mi? Sanırım 5 v u 3.3 v a düşüren bir parca var üzerinde bir tane kapasitör , mercimek diyot filan birde ortadaki o uzun islemci