Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

Bak ya. ;D Özrü kabahatinden büyük dedikleri bu olsa gerek. :lol: Senin gibi doğuştan helicinin uçakla ne işi olur. :lollol: Hadi senin aklın bir şekilde karıştı , bunu @Ahmet ATICI kardeşimle paylaşıp onun da aklını ne karıştırıyorsun. ;D
@Mehmet Kucuksari abi, @Ahmet ATICI abi gizli uçakçı zaten modellerinin yarısı uçak önce bunu açıklığa kavuşturalım:)
Benim uçak olayımı da şöyle ifade edeyim; aramıza yeni arkadaşlar katılıyor ama maliyet ve uçuş kabiliyeti olarak heli onlara zor geliyor. Bizde istemesek de aramıza yeni arkadaşların katılması için uçak uçurmalarına göz yumuyoruz.:D Aslında buraya kadar olan şeyler her helici grubun yaşadığı olaylar, bundan sonrası bizim ekip de karışık, şöyle ki @Ahmet ATICI abi ile bu arkadaşların uçaklarını topluyoruz sonra havalandırıyoruz ve kumandayı ellerine veriyoruz tabi arkadaşlar uçağı uygunsuz pozisyona sokunca kumandayı tekrar elimize tutuşturuyorlar;D uçağı kurtarıp birde inişlerini yapıyoruz:lollol: Tüm bu süreç sonunda günün yarısı uçak uçurmakla geçiyor. (Bu arada ilk, orta ve yüksek tahsilimi helici olarak yapmış biri olarak yapıyorum bunları:laugh:) Anlıcanız bir yarımız ister istemez uçakçı oldu ama heli bizde baki evelallah:evil:

Ali kardeşim kusura bakma, senin uçağı ve uçuşunu görür görmez @Ahmet ATICI abiye mesaj attım bundan bende istiyorum çok dengeli ve güzel uçuyor diye tabi bu ara senin uçuş videonu da seyrediyorum bir yandan.:)

Misyoner faaliyetler ise yaramis, zehri salmissin ortaya @Ali Haydar GÖK :p:lol:

Misyoner faaliyetler ise yaramis, zehri salmissin ortaya @Ali Haydar GÖK :p:lol:
Zehirlenen var ama belli etmiyorlar demek ki:lol::lol: Zorlayınca çıktı ortaya :laugh: Biraz daha zaman geçsin de Mesut abiyi 84" Slickle görürüz 😍 Şu renk şeması nasıl Mesut abi? :lol::lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kalbimi kırdın Mesut hocam şimdi. Bana pas atmadın hiç. Hani o eski helici kardeşliği! :lol::lol: Tamam heliciliği bıraktık ama gördüğün gibi paslanmamışız :coolxf: Takla parendeler otolar falan halen formumdayım. Ben de kıyından köşesinden yapıyorumdurdur herhalde bu işi :laugh:
Ali Haydar deyince aklıma uçakçı değil de helikopterci olduğun geliyor nedense... Bilgin olsun :)
Kalbimi kırdın Mesut hocam şimdi. Bana pas atmadın hiç. Hani o eski helici kardeşliği! :lol::lol: Tamam heliciliği bıraktık ama gördüğün gibi paslanmamışız :coolxf: Takla parendeler otolar falan halen formumdayım. Ben de kıyından köşesinden yapıyorumdurdur herhalde bu işi :laugh:
Ali Haydar deyince aklıma hala nedense helikopter geliyor. Uçak değil :)

Elimde helikopter bırakmama sebeplerimden bir tanesi uçaktaki gaz kontrolü ile helikopterdeki pitch kontrolünün farklı olması. Ters uçuşa geçtiğimizde uçakta neredeyse hiç bir şey yapmıyorken helikopterde gaz sticğini aşağı çekiyoruz.

Ama garip bir şekilde cumartesi günü heli ile ilk uçuşumda takla atarken elim çok rahat bir şekilde gaz sticğini aşağı çekti. Yani komut verirken herhangi bir tereddüt yaşamadım. Ama uçak uçurmayı öğrenirken bunu yaşıyordum baya.

Velhasıl insan iki tarafın uçuşunu da öğrendiği zaman çakışmadan doğru komutları veriyor.

Tabi bu demek değil ki gidip bir 550lik alacam:lol::lol: Şuan elimde 450/550 tarzı bir heli olsa uygun fiyata ilanda olurdu :lol: Ama ufak tefek birşeyler düşünüyorum seneye😍

• Beğen
Tepkiler: Mesut Arslan
Uçak uçurana saygımız var bizim. Sorun uçakçılarda :lol: :lol:
@Türker Akgün biraderim dedigin gibi bizimde ucak uçuranlarla bir sıkıntımız yok hatta sırf düşürüp kırmasınlar ve modelcilige kusmesinler bu ucakci arkadaşlarımız diye ahmet abiyle oturup futaba trainer kablosu yaptık. Biz bir helici olarak ucacakcilar icin daha ne yapalim soyleyin azizim😂

Bu hafta sonu yine sahadaydık. Sabah sahada güzel bir kahvaltı yaptık. Tadı bir başka oluyor sahada yapılan kahvaltının :p Çay deseniz Kenan abi sağolsun hiç eksik etmedi akşama kadar. Sırayla birer uçuş sonra çay faslı sonra tekrar uçuş derken modellerin önü arkası karışmaya başladı. Anladık ki akşam olmuş :lol::lol:

Ve tabi Kenan abinin Trex 800 Trekker gökyüzüyle buluştu :thumbup::thumbup: Havada karada ben burdayım diyor maşallah :heartxf: Maiden sorunsuz geçti. Modele full pitch verildiğinde kuyruğu salıyor biraz. Yani tork gain (Tam adını hatırlamıyorum) ayarı yapılacak. Onun haricinde çakı gibi model %p

Bende hem 450limle, he pardon Kenan abinin Tarot 450siyle bol tictoclı 4 uçuş yaptım :lol: Hem de uçakla bol bol uçtum. Videoda uçağın fotoğrafları var sadece. Malum uzakta uçtuğum için gözükmüyor.

Uçakta 3 pal pervaneye geçtim. Modelin orjinali 13*6 çift pal pervaneydi. 11*7 üç pal pervane taktım. Güç anlamında bir değişiklik yok. Sadece 2 pervanenin verdiği anlık tork yok gibi. Onun yerine devamlı güç veriyor. IMAC için sorun yok ama 3D yapayım biraz dediğimde pek tat vermiyor. Birde 2 palli pervaneye kıyasla aşırı bir kanat sallama durumu oluyor harrierda. Hava kanatlara 2 palliye kıyasla daha az vuruyor diye düşündüm.

Uçak biraz daha sessizleşti. Ve tabi spinnersız olmaz :D Daha önce çift pal için yaptığım spinnerı 3 pale uygun hale getirip boya vs işlerini halletim. Son hali bu şekilde.

Birde ünideki terkedilmiş hava araçlarıyla dertleştik biraz :D Buyrun videoya :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu hafta sonu yine sahadaydık. Sabah sahada güzel bir kahvaltı yaptık. Tadı bir başka oluyor sahada yapılan kahvaltının :p Çay deseniz Kenan abi sağolsun hiç eksik etmedi akşama kadar. Sırayla birer uçuş sonra çay faslı sonra tekrar uçuş derken modellerin önü arkası karışmaya başladı. Anladık ki akşam olmuş :lol::lol:
Vay maşallah bu hafta da boş geçmemişsiniz. :heartxf::bravo:
Ve tabi Kenan abinin Trex 800 Trekker gökyüzüyle buluştu :thumbup::thumbup:
@kenan özendi sana da model hayırlı uğurlu olsun. :thumbup: Kırımsız bol uçuşların olsun. :hoppa: