Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

11 kasım 2023 cumartesi büyük kocaeli buluşmasını Ali haydar ile birlikte yaptık:saygilar:
Ali haydarın gövdesini yapıp bana verdiği ufaklığı ben tamamladım.
Maiden uçuşunu yaptık
Alanda bolca çay içip bolca uçuş yapmayı planlamıştık ama rüzgar ve yağmurun başka planları varmış:lol:
An an rüzgar o kadar kuvvetli çarpıyorduki masaların üstünü boşalttık:lol:
İşte buyrum maidennnnnnnn
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

11 kasım 2023 cumartesi büyük kocaeli buluşmasını Ali haydar ile birlikte yaptık:saygilar:
Ali haydarın gövdesini yapıp bana verdiği ufaklığı ben tamamladım.
Maiden uçuşunu yaptık
Alanda bolca çay içip bolca uçuş yapmayı planlamıştık ama rüzgar ve yağmurun başka planları varmış:lol:
An an rüzgar o kadar kuvvetli çarpıyorduki masaların üstünü boşalttık:lol:
İşte buyrum maidennnnnnnn
Ağaçların yaprakları kıpırdamıyor. Yerdeki otlar kıpırdamıyor. Neymiş efendim, acayip rüzgar varmış. :lol:
Yahu uçağın kuyruğu ağır bi kere...

Ağaçların yaprakları kıpırdamıyor. Yerdeki otlar kıpırdamıyor. Neymiş efendim, acayip rüzgar varmış. :lol:
Yahu uçağın kuyruğu ağır bi kere...
Sümer abi Kenan hocama kuyruğu ağır olan bir uçağın ne kadar kötü uçtuğunu gösterme amaçlı bir uçuştu bu. Sakın böyle yapma, dikkatli ol anlamında :lol::lol:

Bu videodan birkaç saat sonra benim extra inişte ve uçarken çok ciddi sıkıntı yaşamaya başladı. Asıl rüzgar o zaman başladı. Problem rüzgarın darbeli esmesi.
Setuptan bahsedelim biraz da. Sanırım 2200kv malum sarı motorlardan, 6x3 bir parmak drone pervanesi, 700g yakın uçuşa hazır ağırlık. Bu uçuş sonunda pil hücreleri 3:95v civarındaydılar. Videoya başlamadan da 1 dakika kadar uçuş yapmış olsak 5 dk uçar 1800mah 3s pil ile.

Son düzenleme:
Abi gözümüz sizleri arıyor :) Türker abinin logo 690nı, senin goblin 570i bir dışarı çıkarın. Hava alsınlar biraz 😁 Gözümüz gönlümüz açılsın 😍
Almasını alsınlar ama sadece hava almış olurlar. ;D:lol: Onları uçuracaklar 6S piller büyük ihtimal artık mevta oldular. ;)

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Doğru yere mi yazıyorum Mehmet Abi yanlışsa sen taşırsın zaten :saygilar:

O kadar zaman geçmiş ki buluşma konumuzu bulamıyorum, hatırlamıyorum. Neyse önümüzdeki hafta sonu için buluşma yapar mıyız? Bir ateş yakalım bakalım :saygilar:

• Haha
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Doğru yere mi yazıyorum Mehmet Abi yanlışsa sen taşırsın zaten :saygilar:

O kadar zaman geçmiş ki buluşma konumuzu bulamıyorum, hatırlamıyorum. Neyse önümüzdeki hafta sonu için buluşma yapar mıyız? Bir ateş yakalım bakalım :saygilar:
Aha koca bir kütük olarak bendeniz katılabilirim bu merasime :halay: Kocaelide son 3 haftam olduğu için uçağımı vs Sakarya'ya taşıdım ama ufaklıkla gelirim :)

Dur Ali Haydar nereye daha yeni geldik. Neyse uzak sayılmaz zaten Sakarya da yakın, bu hafta bir bismillah diyelim bakalım sonrasına da bakarız. Omp u da görmek, bakmak güzel olacak.

• Beğen
Bir sonraki Kocaeli buluşması nasipse ne zamandır. Amatör kabul ediyor musunuz. 😊
Baş tacısın hocam :saygilar: Hepimiz amatörüz bir bakıma. Derdimiz, bu hobiyi daha iyiye götürecek "aklı başında" amatörlerin sayısını arttırabilmek...

Hafta sonu yağışlı gösteriyor ama belli de olmaz. Çarşamba perşembe günü tekrar duruma bakıp ona göre izinleri alabiliriz Arslanbey pisti için. He benim gibi yağmurda uçarım ben ne olacak diyen varsa ben okeyim :D Ahmak ıslatanda uçulur yani ne olacak ki :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Valla üstadım bana kalsa bende uçarım da benim yaptığım uçak fotobloktan. Ahmak ıslatan bizim uçağı rezil etmesin. Uçağın kaydını yaptım ben sivil havacılığa. Uçuş izni için gereklidir diye düşünüyorum.

• Beğen