Lipo Pilleri Storage Mode Saklamak

eyber

Uye
Herkese selam. Üstadlara sormak istediğim bir konu var. Aldığım 5000mah 6s lipoyu bir sure daha kullanmayacağım. Forumlarda storage modda saklanması gerektiğini okumuştum. sorum ise fabrika cıkışı gelen piller 3.75 ile 3.84 arasında balanssız bir şekildydi. ben storage modun 3.86 oldugunu okumuştum. şımdı benım yapmam gereken lipoyu tam şarj edip tekrar düşürmek mi. ikinci sorum ise storage modu seçtiğimde 0.1-1.0 arasındaki degerlerden hangisini secmeliyim. ve storage modu kullandığımda cihaz butun hücreleri 3.86 'ya balanslı şekilde ındırıp işlemi bitirecek mi ya da manuel olarak ben mi ayarlamalıyım. yine okuduğum forumlarda bütün hücrelerin aynı degerde olması gerektiğiydi. benim için çok önemli yoksa pille çope gidecek. anlayışınıza sığınarak bu kadar soru sordumç forumlarda bununla ilgili sağlıklı bilgiye ulaşamadım. Şimdiden herkese saygılar sunarım.

lipo storage mode

Ynt: lipo storage mode

Tanışma konusunda mehmet beye katıldıkdan sonra. Sizin derdinize derman olmadan hangi marka şarj cihazı, hangi pil burst ve şarj " c" degerleri ne onu bir öğrenelim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

lipo storage mode

:saygilar: Hocam öncelikle cevap verdiginiz için çok teşekkürler. turnigy 80watt. 5000mah 6s1p 45c gens ace.

Ynt: lipo storage mode

rafet odabaş' Alıntı:
Tanışma konusunda mehmet beye katıldıkdan sonra. Sizin derdinize derman olmadan hangi marka şarj cihazı, hangi pil burst ve şarj " c" degerleri ne onu bir öğrenelim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
:saygilar:hocam Ustalara tanışma fırsatını yakaladim. Oncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben turnigy double 80watt charge cihazı kullanıyorum. Lipo 5000mah 6s1p 45c gens ace pil. Saygılarımla.

lipo storage mode

enginber' Alıntı:
Herkese selam. Üstadlara sormak istediğim bir konu var. Aldığım 5000mah 6s lipoyu bir sure daha kullanmayacağım. Forumlarda storage modda saklanması gerektiğini okumuştum. sorum ise fabrika cıkışı gelen piller 3.75 ile 3.84 arasında balanssız bir şekildydi. ben storage modun 3.86 oldugunu okumuştum. şımdı benım yapmam gereken lipoyu tam şarj edip tekrar düşürmek mi. ikinci sorum ise storage modu seçtiğimde 0.1-1.0 arasındaki degerlerden hangisini secmeliyim. ve storage modu kullandığımda cihaz butun hücreleri 3.86 'ya balanslı şekilde ındırıp işlemi bitirecek mi ya da manuel olarak ben mi ayarlamalıyım. yine okuduğum forumlarda bütün hücrelerin aynı degerde olması gerektiğiydi. benim için çok önemli yoksa pille çope gidecek. anlayışınıza sığınarak bu kadar soru sordumç forumlarda bununla ilgili sağlıklı bilgiye ulaşamadım. Şimdiden herkese saygılar sunarım.
soruma cevap verebilecek bir üstad var mıdır acep. :rolleyes:

lipo storage mode

Sizin şarj cihazınızı kullanmadım fakat genel mantık, storage moda aldığında, 3.7 yada 3.8 voltta saklayacağın şekilde balanslar ve saklarsın. Bendeki şarj cihazında bunun bir ayarı filan yoktu, pilin doluysa boşaltır, değilse doldurur. Olayın genel mantığı budur. :eek:

lipo storage mode

Ali Salih AK' Alıntı:
Sizin şarj cihazınızı kullanmadım fakat genel mantık, storage moda aldığında, 3.7 yada 3.8 voltta saklayacağın şekilde balanslar ve saklarsın. Bendeki şarj cihazında bunun bir ayarı filan yoktu, pilin doluysa boşaltır, değilse doldurur. Olayın genel mantıhücresi :eek:
hocam saygılar. Pili tam doldurdum. 4.2 de 6tane cell doldu. Kapattım. Sogumasini bekledim . Tabi balance yaparak yaptim. Sonra yine balance kablosu takılı olarak storage moda aldım. Islem başladı. Ama bütün hücreleri 3.8 olduguna islemi nasıl sonlandiracagim. Cihazı nasıl ayarlanam gerekiyor beceremedim.ben storage moda aldigimda otomatik okarak 3.8 de sonlandirir diye bekliyordum ancak bir kac hucre 3.8 in altina inince kapattım. Dahada inmesinler diye. Diğer hücreler farklı degerdeydi tabi. Acaba sabretmedigim için mi belkide 3.75 de balanslayip bitirecekti islemi. Ya da degeri benim mi girmem gerekiyor manuel olarak. .saygılar.

lipo storage mode

siz storage moda alıp, cihazı kendi başına bırakın, sadece gözlemleyin. özel bir ayar olduğunu düşünmüyorum.

lipo storage mode

Ali Salih AK' Alıntı:
siz storage moda alıp, cihazı kendi başına bırakın, sadece gözlemleyin. özel bir ayar olduğunu düşünmüyorum.
hocam peki balance kablosu takılı olacak yine degilmi. Bir de son bir soru. Discharge yapsam daha mi iyi olur. Belki onda da manuel olarak ayar olabiliyordur. Teşekkürler tekrar

lipo storage mode

:rolleyes: izleyin lütfen.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

lipo storage mode

Ali Salih AK' Alıntı:
Ali elline sağlık, güzel ve net bir paylaşım :thumbup:

Şu ana kadar çok fazla kullanmamış olsam da, benim de bildiğim kadarı ile STORAGE moddu seçmek yeterli. Geri kalanını şarj cihazı hallediyor. Gerekli ise pili şarj ediyor, gerekiyorsa da deşarj ediyor. Tüm işlem bittiğinde tüm hücreler balanslı bir şekilde Storage mod seviyesindeki voltaja (3,8-3,7) ayarlanmış oluyor.

lipo storage mode

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali elline sağlık, güzel ve net bir paylaşım :thumbup:

Şu ana kadar çok fazla kullanmamış olsam da, benim de bildiğim kadarı ile STORAGE moddu seçmek yeterli. Geri kalanını şarj cihazı hallediyor. Gerekli ise pili şarj ediyor, gerekiyorsa da deşarj ediyor. Tüm işlem bittiğinde tüm hücreler balanslı bir şekilde Storage mod seviyesindeki voltaja (3,8-3,7) ayarlanmış oluyor.
hocam vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkur ederim. sizin engin bilgilerinizden yararlanmaya devam edeceğim. saygılar..

lipo storage mode

enginber' Alıntı:
hocam vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkur ederim. sizin engin bilgilerinizden yararlanmaya devam edeceğim. saygılar..
Estağfurullah Engin Bey. Burada hepimiz bildiklerimizi paylaşıp, bilmediklerimizi öğrenmeye çalışıyoruz.

Lipo Pilleri Storage Mode Saklamak

Güzel bir paylaşım olmuş ama burda hala bir merak konusu mevcut yeni alınmış bir pili storage modda gelmesi lazım bu pilin rodaj yapılması gerekmiyormu ben yeni pilleri ilk önce şarj edip sonra 3 volta inene kadar deşarj edip tekrar balanslı şarj ediyorum bu işlemi 3 kez yaptıktan sonra pilleri kullanmaya başlıyorum hatalı birşey yapmıyprumdur umarım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi