Lipo Pillerin Seri-Paralel Bağlanma Koşulları

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

İzzet Camcıoğlu

Moderator
Katılım
14 Ağu 2017
Mesajlar
952
Tepkime puanı
1,920
Yaş
28
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba geçen hafta temel bilgilerinden bahsetmeye çalıştığım lipo pillerin bu haftada seri ve paralel bağlanma özelliklerinden bahsetmeye çalıştım. Bu aşamada elimizdeki pilleri seri veya paralel bağlarken bilmemiz gereken konulardan bahsettiğim gibi bir pili satın alırken üzerinde yazan "3s2p" gibi terimlerin anlamını da göstermeye çalıştım. Bu video ile ilgili şunu belirtmek isterim video içeriğindeki bilgiler benim bildiklerim eksikler yanlışlar olabilir. Yine katkılarınızı bekliyorum :)

Son olarakta serinin belki her videosuna eklemek istediğim bir uyarı, lipo piller tehlikelidir. Tavsiyem mecburiyetiniz yoksa seri bağlamayın paralel bağlamayın. Ama en azından konu hakkında fikir sahibi olmak için videomu izleyebilirsiniz :)

İndeks konuya ulaşmak için :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

İzzet Camcıoğlu

Moderator
Katılım
14 Ağu 2017
Mesajlar
952
Tepkime puanı
1,920
Yaş
28
İlgi Alanı
Multikopter
En çok merak edilen seri ve paralel bağlantı konusunu çok güzel ele almışsın. Emeklerine sağlık @İzzet Camcıoğlu kardesim 👏👍
Mehmet abi çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Beğenmenize çok sevindim. Seri gerçekten beni biraz korkuttu doğrusu yanlış bir şey paylaşmış olmaktan ama şimdilik sanırım iyi gidiyor. :) Bakalım devamı nasıl geçecek. :)

En çok kafa karıştıran, farklı C değerlerine sahip pillerin bağlanması sonucu yeni oluşan paketin C değerinin ne olduğu da açıklığa kavuşmuş oluyor. Ellerine sağlık @İzzet Camcıoğlu kardeşim
Ömer abi çok teşekkür ederim. Sizin yorumunuz benim için çok değerli :) Beğenmeniz ve onaylamanıza çok sevindim :) :saygilar:
 

Benzer konular