Lippisch P.13 1/10 ölçek 3D Baskı

Bu modeli gördüğümden beri aklımdaki “uçmaması için sanki her zorluğu çıkarmışlar” fikrinden bir türlü kurtulamıyorum. ?? Sanki arkadaşlar arasındaki bir muhabbette ortaya çıkan meydan okumanın sonucu gibi birsey ? aha sıkıysa al bunu uçur da görelim mi dedi biri acaba? ?

Bu arada, Özgür Bey, foruma heyecan ve eğlence pompalamaya devam ettiğiniz için ben çok mutlu oluyorum, elinize sağlık ?

Bu uçak üreticileri de aptal bence. Koca koca rüzgar tünelleri yapıyorlar. Halbuki ne gerek var ki.
Tabiki gereksiz foruma gelen o çok araştırıp herşeyi bilen ihacı arkadaşların hiçbirinin ben rüzgar tüneli falan kullandığını duymadım görmedim.

Bence modelde henüz motor olmadığı için uçmuyor kardeşim :lollol::lol:

Haftaya hemen motorlu bir deneme yapayım! :evil:

Abi uçması için tam olarak 88 mph hıza ulaşması lazım diye biliyorum ama karıştırıyor olabilirim zaman yolculuğu da yapabilir :lol:.

Belki de Alamanlar onca sene öncesinde bu sayede tasarlamışlardır bu uçağı kim bilir :)

Bu modeli gördüğümden beri aklımdaki “uçmaması için sanki her zorluğu çıkarmışlar” fikrinden bir türlü kurtulamıyorum. ?? Sanki arkadaşlar arasındaki bir muhabbette ortaya çıkan meydan okumanın sonucu gibi birsey ? aha sıkıysa al bunu uçur da görelim mi dedi biri acaba? ?

Valla gayet anlaşılabilir bir düşünce :) Ama işte teknolojik alanda gelişebilmek içinböyle "uçuk" fikirlere ihtiyaç var :)

Bu arada, Özgür Bey, foruma heyecan ve eğlence pompalamaya devam ettiğiniz için ben çok mutlu oluyorum, elinize sağlık ?

:saygilar:

O zaman kopya çekmeden cevapları alalım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Normalde olduğundan daha kısa süre ve mesafede kalkar..

Bence karşıya bir vantilatör lazım o zaman olur gibi

Bu uçak üreticileri de aptal bence. Koca koca rüzgar tünelleri yapıyorlar. Halbuki ne gerek var ki.

Tabiki gereksiz foruma gelen o çok araştırıp herşeyi bilen ihacı arkadaşların hiçbirinin ben rüzgar tüneli falan kullandığını duymadım görmedim.

CFD analizleri yapabilirken rüzgar tüneline ne gerek var yahu :p:p

Haftaya hemen motorlu bir deneme yapayım! :evil:
Biraz kafam karıştı açıkçası. :rolleyes:

Motoru uçağa mı takacaksın, arabaya mı takacaksın yoksa koşu bandına mı takacaksın. :laugh:

Elinde fazla varsa ben senin yerinde olsam garanti olsun diye hepsine birer tane takardım. :lol:

Elinde fazla varsa ben senin yerinde olsam garanti olsun diye hepsine birer tane takardım. :lol:

Aklın yolu bir abi, benzer kafadayız, ne olur ne olmaz diye üç motor/fan sipariş etmiştim!

Biraz kafam karıştı açıkçası. :rolleyes:

Motoru uçağa mı takacaksın, arabaya mı takacaksın yoksa koşu bandına mı takacaksın. :laugh:

Öyle deme abi, sonra dalga geçiyorlar....

O zaman kopya çekmeden cevapları alalım.
Conveyor bant ve uçağın tekerlekleri uçağın kalkış hızının iki katı hızında dönerler ve uçak her zamanki gibi kalkar.

Fuzuli bir iş olur. :laugh:

Son düzenleme:
  • Sevdim
Tepkiler: Mehmet Kucuksari