Mikado LOGO 800 XXTREME Kutu Açılım ve İnceleme

Cok Tesekkur ederim arkadaslar :thumbup:

Berkay soruna gelirsek manual Mutlaka soc ve loctite yaparak yeniden topla diyor ki Ben dun onu yaptim ;)

AMA nasil oldu ise vidalar uzerinde oyle kolay fark edilmeyecek sekilde yag tabakasi varmis. Helifreak birisinin basina gelince dur ben de bir kontrol edeyim dedim ve baktim ki loctite donmuyor:( Yani bu gece tum frame vidalarini alkol ile temizleyip yeniden loctite toplamam gerekiyor :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cok Tesekkur ederim arkadaslar :thumbup:

Berkay soruna gelirsek manual Mutlaka soc ve loctite yaparak yeniden topla diyor ki Ben dun onu yaptim ;)

AMA nasil oldu ise vidalar uzerinde oyle kolay fark edilmeyecek sekilde yag tabakasi varmis. Helifreak birisinin basina gelince dur ben de bir kontrol edeyim dedim ve baktim ki loctite donmuyor:( Yani bu gece tum frame vidalarini alkol ile temizleyip yeniden loctite toplamam gerekiyor :laugh:
Uzun bi gece olucak o zaman abi kolay gelsin ;D :saygilar:

Bir yandan montaj devam ediyor diye biliyoruz :laugh:

Ara ara görseller alsak güzel olurdu ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bir yandan montaj devam ediyor diye biliyoruz :laugh:

Ara ara görseller alsak güzel olurdu ;)
Arkadaşları fazla sıkmamak için tüm montaj bitince 1 seferde paylaşayım diyordum :) Ama madem istek var kısaca bilgi verelim :

-- Kuyruk Rotor, Ana Rotor toplandı
-- Gövde elden geçirip, dün itibari ile Ana dişli montaj ve canopy yerleri takıldı

Özetle Kuyruk borusu epoxy ve elektronik yerleşim harici %90 bitti sayılır. Rasim de belirtiği üzere özellikle Gear Mesh ve diğer ince tiyolar ile ilgili olarak araştırma ve bilgi toplama aşamaları devam ediyor. Ortaya çıkan tespitlerden mümkün mertebe istifade edelim ki, bizim başımıza aynısı gelmesin diyoruz ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canopy renkler gece pek iyi çıkmadı ama bugün yeni resim ilave ederim :)

Görseller için teşekkürler Mehmet abi, dikkatimi çeken blade holderdaki spacerlar bi holderda 3 tane bir holderda 1 tane kalmış ama şimdilik öylesine kalmış gibi duruyor, kaybolmasın diye :D

Kuyruk borusunda da bir araştırma yapılır sanırım. Beni korkutuyor bu gear mesh olayları, TT rulmanları arası mesafeler salınımlar falan... Kayışı daha çok severim bu yüzden :)

Ellerine sağlık Mehmet Abi :saygilar:
yavaş ve emin adımlarla toplandığı belli oluyor.
kuyruğu toplarken epoxy den bahsetmişsin abi, merakımdan soruyorum kuyruğun neresinde kullanıyoruz epoxyi?
tüm model toplarken gerekiyor mu, yoksa modelin büyüklüğünden kaynaklı bir önlem mi?

Mehmet abi kuyruğuda takında bir panaroma fotoğrafını çekersin. Kadraja sığmayacak gibi :laugh: :laugh:

Görseller için teşekkür ederiz Mehmet abi emin adımlarla ilerliyor model toplaması. :bravo:

Ynt: Mikado LOGO 800 XXTREME Kutu Açılım ve İnceleme

Mehmet abi hayirli ugurlu olsun cidden cok extreme model ... kazasiz belasiz keyifli gunlerde kullan ... forumlarda bu ara cok aktif olmadigimdan gozden kacirmis olabilirim belki , setup olarak 12s mi 14s mi kullanicaksiniz ??

Logo 700 ve 800 cok heybetli modeller goze de gonulede bi baska hissettiriyor o yuzden cidden cok sevindim sizin adiniza ...

Logo 700 de diger 700 lerden cok iri bir model , buna benzer bi compass 7Hv var diger 700 lerden farkli olarak en azindan irilik konusunda ... ama 800extreme zirve :)

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok Tesekkur ederim Ediz kardesim, Aynen yaptik Valla bir cilginlik :D Model 14s olack nasip olursa :)

Bu arada arayi bu kadar acmayalim lutfen. Ozletiyorsun kendini ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Görseller için teşekkürler Mehmet abi, dikkatimi çeken blade holderdaki spacerlar bi holderda 3 tane bir holderda 1 tane kalmış ama şimdilik öylesine kalmış gibi duruyor, kaybolmasın diye :D
Valla gozunden de bir sey kacmiyor Rasim :D Gecici olarak bilerek o sekil takmistim :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kuyruk borusunda da bir araştırma yapılır sanırım. Beni korkutuyor bu gear mesh olayları, TT rulmanları arası mesafeler salınımlar falan... Kayışı daha çok severim bu yüzden :)
Aynen kardesim. Helifreak Martin hem Logo 700 hem de Logo 800 2 defa basina gelen disli sorunu korkutmadi desem yalan olmaz :-\ Allahtan yasanan bu olay sadece 1-2 kisinin basina gelmis su ana kadar. Ama yalan olmasin almadan once gormus olsam vazgecebilirdim :laugh: Mumkun oldugunca arastirip min hata yapmaya calisiyoruz. Bakalim insallah sonuc guzel olur.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ellerine sağlık Mehmet Abi :saygilar:
yavaş ve emin adımlarla toplandığı belli oluyor.
kuyruğu toplarken epoxy den bahsetmişsin abi, merakımdan soruyorum kuyruğun neresinde kullanıyoruz epoxyi?
tüm model toplarken gerekiyor mu, yoksa modelin büyüklüğünden kaynaklı bir önlem mi?
Align farkli olarak Bazi modellerde Goblin Mikado gibi, Kuyruk rod uclarini bizim monte etmemiz gerekiyor. Align hazir gelen uclari epoxy ile kendimiz tutturuyoruz Ibrahim ;)

tamerkaymakci' Alıntı:
Mehmet abi kuyruğuda takında bir panaroma fotoğrafını çekersin. Kadraja sığmayacak gibi :laugh: :laugh:
Kamera bir sekilde sigarda evde ne yapacagiz onu dusunuyorum su an Tamer ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
...

Allahtan yasanan bu olay sadece 1-2 kisinin basina gelmis su ana kadar.

Abi zaten 800 xxtreme 3-4 kişide vardı, sen aldın 5 oldu. Oran yüksek.. :lol: :lol:

Şaka şaka :D Ama backlash'lere dikkat :D Sonradan bir sorun olup da bir daldın mı araştırmaya her yerden birşey çıkıyor. Benim derdim 1'di cahilken, okudum kaç oldu şimdi :lollol:

Atalarımız bosuna dememiş "Cahillik mutluluktur" diye :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi epoxy iyidir hoştur da ya şu yapıştırma işine alışık değiliz biz , vida olmayınca rahat edemiyoruz, niye böyle yapıyorlar anlamıyorum. Maliyetten kaçacak değiller bu helide, goblinlerde de aynı ama nerden çıkartmışlar anlamadım :lollol:

Bu arada "cahillik mutluluktur" lafına 100% katılıyorum %p

Var mı bi gelişme falan :)