Modelcinin Kırım Raporu

Modelcinin Kırım Raporu

Ferdi burası Rckolik Garnizon Komutanlığı değil, bukadar resmi bir rapor yazmana gerek yoktu :lollol: :lollol:

Konuya değişik bir format getirmişşin :D :D

Modelcinin Kırım Raporu

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
:lol: :lol: Ferdi bu kırım raporu fenomen olur haberin ola....... :lollol: :thumbup:
Ben sadece vazifemi yaptım raporumu teslim ettim. Gerisi üst makamlara kalmış :saygilar:

Modelcinin Kırım Raporu

Türker Akgün' Alıntı:
Süper olmuş Ferdi. :lollol: :lol:
Türker abi, kırım zamanında böyle gülememiştim ama şimdi tekrar okuyunca fıkra gibi olmuş resmen, bende çok güldüm. :lollol:

Modelcinin Kırım Raporu

tamerkaymakci' Alıntı:
Ferdi burası Rckolik Garnizon Komutanlığı değil, bukadar resmi bir rapor yazmana gerek yoktu :lollol: :lollol:

Konuya değişik bir format getirmişşin :D :D
Ben sadece vazifemi yapdım gomutanım :D

Modelcinin Kırım Raporu

elimde fotoğraf video yok ama çok şanslı bir kırımımı anlatayım size velocity 50 lık helikopterimi ilk defa uçuruyordum sadece alan turu yapıyordum alıcı piline çift taraflı bant takmadan sadece align bantla sıkıca sabitledim yerine uçarken bir baktım alıcı pili kaydı düştü helikopterin üzerinden biz bakakaldık tabi çok şaşırtıcı bir şekilde helikopter yere yavaşça yan olarak indi skid kırıldı paller hala yüzde 60 gazla dönüyor neyseki paller kendini toparladıda helikopter sapıtmadı havada,indikten sonra dönmeye devam ediyor bende elimde havluyla beklıyorum eğer biryere gidecek olursa enazından havluyu atayımda olduğu yerde enkazını bulalım hiçten iyidir :halay: bir modelci üstadım helikoptere yaklaştı sol taraftan kuyruğu iyice tuttu bende sürünerek helikopterin altına girip yakıt hortumunu kapadım pallerin altında olmak korkutucuydu cidden :laugh:

Modelcinin Kırım Raporu

Ben de benimkileri ekledim ,

Herkesinkini de okudum , keyifli kırımlarda var üzücü kırımlarda. Yine de herkese geçmiş olsun :D

Modelcinin Kırım Raporu

Bugün bir kaza daha yaşadım. Hiç böyle birşey ummazdım ama anakart kumandayı dinlemiyordu resmen, neyse ki sadece iniş takımı kırıldı onu da yapıştırdım. Helikoptere gaz verince epey geriye yatıyordu, bende bataryayı söküp tekrar taktım. Biraz düzelmiş gibiydi, yerden 10 m kadar kaldırıp uçurmaya başlayacaktım ki bir anda herşey değişti. Helikopter kendine kendine sağa sola yatıyordu, o sağa yatıyor ben stiği sola çekiyorum, öne yatıyor ben geriye çekiyordum, birden kuyrukta piro atmaya başladı. Baktım ki park etmiş bir arabaya yaklaşıyor, zaten doğru dürüst kontrol edilmiyordu dedim bari kırılacaksa başka bir şeye zarar vermeden kendisi kırılsın. Çektim holdu, arabanın 1 m kadar önüne düştü. Çevreye zarar vermeden atlattım bu kazayı. İniş takımına ve kanopiye plastik destekler eklemek zorunda kaldım, fotoğrafta kırmızıyla gösterdim. Anakartı da yedeğiyle değiştirdim şu an bir sıkıntı yok, galiba problem eski anakarttaydı. Kumanda sağlam muhtemelen.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelcinin Kırım Raporu

Bunlarda benden olsun :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelcinin Kırım Raporu

Öncelikle Allah hiç kiseye bu konuya mesaj yazmayı nasip etmesin diyeyim. Ama maalesef hep diyoruz ya bu işin doğasında var. Bazen ünitelerimizdeki Rescue de fayda etmiyor hatta belki ünitenin kendisinden kaynaklı kırımlar oluyor.
Hafta sonu birkaç kez uçurduğum Raptorda her şey çok güzeldi. Hatta video çekmedim ama funnel ve piroflip bile denedim.
Bu gün hava çok güzeldi. İşim de erken bitti. Bu gün de aşırı derecede uçma isteği vardı. Alana gittim. Bir pil uçtum Raptorla doyamadım. İkinci pili taktım. Ve yine çok iyiydi. Uçuşun sonlarında kuyrukta titreme başladı pitch verdiğimde. Ben de ineyim dedim. Yavaş yavaş inişe geçerken ki heli düz pozisyondaydı birden kontrolden çıktı. Biraz yükselir gibi oldu sonra yan yattı ve ters döndü. Tabi kumandaya cevap yok. Ters dönünce de ters pitch etkisiyle yere çakıldı. Üstelik inişe geçtiğimden önümdeki küçük su akıntısına.
Henüz modeli incelemedim ama elektronikler sağlam gibi. Şimdilik toplamayı düşünmüyorum ama onsuz da yapamam sanırım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelcinin Kırım Raporu

Cahit hocam geçmiş olsun gerçekten üzücü bir kırım olmuş. :(

Modelcinin Kırım Raporu

Cahit hocam geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın.
Bende birçok kez Kırım yaşadım fakat elektronik kaynaklı kırımlar beni hobiden soğutuyor. :(

Modelcinin Kırım Raporu

Cok gecmis olsun abi [emoji17]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Modelcinin Kırım Raporu

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Cahit hocam geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın.
Bende birçok kez Kırım yaşadım fakat elektronik kaynaklı kırımlar beni hobiden soğutuyor. :(
Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Çok teşekkürler arkadaşlar.

Modelcinin Kırım Raporu

çok geçmiş olsun :( :( :(. spirit ise bi loglara bakarmısın.

Modelcinin Kırım Raporu

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
çok geçmiş olsun :( :( :(. spirit ise bi loglara bakarmısın.
Teşekkürler Erhan. Model yerdeyken pil bağlantısı kopmuştu. Spirit logları saklıyor mu? Yani tekrar enerji versem son uçuşa ait logları da görebilir miyim yoksa enerji verdikten hemen sonra olanları mı görürüm?
Daha önce uçuştan sonra enerji kesmedrn bakardım loglara