Önemli Duyuru: Dolandırma Faaliyetleri

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese keyifli bir akşam diliyorum.Son zamanlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bir takım kişi ve/veya kişiler kumanda ve çeşitli malzeme satışı ilanları adı altında Türkiye'deki modelci dostlarımızı dolandırmakta ve mağduriyet yaratmaktadır.İşin ilginç tarafı ise bu kişilerin farklı sosyal medya hesapları üzerinden bu tarz girişimlerde bulunmalarıdır.Bu kişilerin son aldığımız bilgiye göre 8-10 civarı kişiyi dolandırdığı bilinmektedir.Dernek faaliyetlerimiz dışında da birçok kişi bu hobiyi gerek kişisel gerekse ticari olarak icra etmektedirler.Konunun diğer üzücü tarafı da sosyal medyada bazı mağdur kişilerin araştırmadan ve bilgi almadan alışveriş yapmaları ve dolandırılmaları sonucu Kıbrısta yaşayan herkesin dolandırıcı olduğunu ileri sürmesi, ben ve diğer Kıbrıslı modelcileri derinden üzmüştür.

Kıbrıslı modelciler olarak bu tür davranışları hiçbirzaman tasvip etmediğimizi siz değerli dostlarımızın bilgisine sunarız.Ayrıca dolandırma faaliyetlerinde bulunan şahsın, Kıbrıs RC Modelciler Derneği ile ilişiği kesilmiş olup dernek olarak bu tür olaylara asla taviz vermediğimizi ayrıca belirtmek istiyoruz.Siz değerli dostlarımızın bundan sonra mağduriyet yaşamaması adına dernek başkanımızın da müsadesi alınaraktan bu bilgilendirmeyi yapma ihtiyacı doğmuştur.

Bundan sonraki alışverişlerinizde herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına alışveriş öncesi derneğimizden referans alınması ve referans doğrultusunda karar verilmesi güvenlik açısından büyük önem arz etmektedir.Tüm bu yaşanan olumsuz olayların derneğimizle bağının olmadığını belirtir, bundan sonraki alışverişlerinizde çok daha dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Tamer , bu duyumu ben de aldım , şahsen nette mecbur kalmadıkça tanımadığım kimselerden alışveriş yapmam , ama tuzak bu ya , benim bile zaafım olabilir , benim yönetimden ricam bu kişinin ifşa edilmesidir , zaten kıt kanaat zor zamanlarda yapılan bir faaliyetin, yeni başlayan ve mağdur olan kişiler açısından da ,sürdürülebilirliği mümkün olmayacaktır, umarım bilinen şahıs hakkında da kanuni işlem yapılıyordur veya yapılacaktır , inşallah diyelim ve uyarı için teşekkürü de bir borç bilelim.:saygilar:

Hakan abi o halde ismi ben açıklayayım bahsini ettiğimiz şahıs Suat Aydıneri.8-10 kişiyi dolandırdığı söyleniyor.Ayrıca çeşitli hesaplardan dolandırmaya devam ediyor.Aldığım bir başka duyuma göre de Ferdi Yılmaz isimli şahısla birlikte olup dolandırma girişiminde bulunmuşlardır.Bilmiyorum belki haberiniz olmuştur bugün bahse konu olan şahıslar yüzünden çirkin bir iftiraya uğradım.Suat Aydıneri farklı isimlerle girişimlerde bulunduğundan muhtemelen beni de aynı kişi zannedip dolandırıcı olduğum iddia edildi mağdurun birisi tarafından.Bu da beni derinden üzmüştür.Tüm bu iftiralar facebook sayfalarında yapılmış olup kumanda ilanımın altına da konuyla ilgili yorumlar yapıldı.

Şuana kadar dürüstlüğümden asla ödün vermedim ve gerek forumdan gerek forum dışından yaptığım alışverişlerde kimseye hiçbir mağduriyet yaşatmadım.Yine de bu durumun yaşanması bende büyük üzüntü yarattı.Allah'a şükürler olsun şuana kadar hiç gözüm haram lokmada olmadı ümit ederim ki bundan sonra da olmaz.Yurtdışı ülke olduğu için yasal süreç nasıl olur bilgim yok fakat ben insanların dikkatli olmalarını istiyorum ki aynı mağduriyet tekrar yaşanmasın.İçinde en ufak bir şüphesi olan var ise benim hakkımda sorup soruşturabilirsiniz.Saygılar.

Suat Aydıneri farklı isimlerle girişimlerde bulunduğundan muhtemelen beni de aynı kişi zannedip dolandırıcı olduğum iddia edildi mağdurun birisi tarafından.Bu da beni derinden üzmüştür.Tüm bu iftiralar facebook sayfalarında yapılmış olup kumanda ilanımın altına da konuyla ilgili yorumlar yapıldı.
Olması güzel ama ne yazık ki böyle şeyler oluyor hayatta :( Haksız yere suçlandığın için canım sıkılmış ama inan üzüldüğüne tadlı canını sıktığına değmez.... Seni sorun olursa, foruma yönlendir :) Biz sorana seni anlatırız merak etme ;)

Tatsız bir olay olmuş ama modelcilerin bir kabahati yok bu konuda.

Uyarı için teşekkürler Tamer eminim herkes daha dikkatli olacaktır. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
Tatsız bir olay olmuş ama modelcilerin bir kabahati yok bu konuda.

Uyarı için teşekkürler Tamer eminim herkes daha dikkatli olacaktır. :saygilar:
Haklısınız Türker abi.Zaten beni yaralayan konu da bir kabahatimiz olmadığı halde mağdurlardan birisi tarafından hepimizin dolandırıcıymışız gibi lanse etmesi.Facebookta bizzat "Tamer Öztürk de dolandırıcıdır, Kıbrıstan alışveriş yapmayınız." diye yorum yapılmıştır bahse konu olan mağdur tarafından.Tabi bu daha sonra beni tanıyan abilerim,kardeşlerim bana kefil oldular ve öyle biri olmadığımı dile getirdiler.Ben artık tamamen mağdur kişinin büyük bir insanlık ayıbı yaptığını düşünüyorum ve başka da birşey söylemiyorum.

Son olarak sadece Kıbrıs için değil diğer alışverişlerinizde de referans almak güvenlik arttırıcı önlem olacaktır.Çok sağolun abilerim, iyi ki varsınız.Saygılar.