Pilleri şarj edemiyorum

Pilleri şarj edemiyorum

Teşekkür ederim kardeşim yordum senide kusura bakma :)

Omer Kose' Alıntı:
Abi o zaman benden bu kadar kusura bakmayin :( İhtimalleri kendimce siraladim fakat hepsi basarisiz oldu. Yarin diger abilerim konuya el atacaklardir. İnsallah cozume kavusturursunuz. :RCKolik:

Pilleri şarj edemiyorum

Abi hic problem degil fakat cozume kavusturabilseydik daha iyi olurdu tabi :)

Pilleri şarj edemiyorum

Bir şekilde çözüme kavuştururuz heralde bilen birileri çıkacaktır. :)

Piller de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Pillerin 2'si de arızalı değildir heralde. Ya imax da sorun var (ki onuda seri numarasından kontrol ettim clone değil orjinal ve sıfır sonuçta) ya da ben bir şeyleri yanlış yapıyorum...

Omer Kose' Alıntı:
Abi hic problem degil fakat cozume kavusturabilseydik daha iyi olurdu tabi :)

Pilleri şarj edemiyorum

Çözdüm sonunda. Sorun senin dediğin gibi güç adaptöründeymiş. Evde ne kadar adaptör varsa denedim. Sonunda harici diskin adaptörü işe yaradı %p :agreed:

Pilleri şarj edemiyorum

Çözüme kavuşturmanıza sevindim. Emre abi ilk mesajda nokta atışı yapmış o zaman :laugh:

Pilleri şarj edemiyorum

Bu yöntemde çalıştırıyor gibi görünsede kısa sürdü bu sevinç. Olmadı. Kullandığım adaptör linkteki imiş. bu arada.

12v 5a doğru adaptör diye düşünüyorum.

Acaba adaptörde mi sorun var bilemedim...

Omer Kose' Alıntı:
Çözüme kavuşturmanıza sevindim. Emre abi ilk mesajda nokta atışı yapmış o zaman :laugh:

Pilleri şarj edemiyorum

Aynı adaptör ve aynı şarj cihazını ben kullanıyorum. Benim adaptör de 5A basıyor. 10A'lik pili 1A ile şarj ediyorum yeni aldığım için. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizin ya cihazda ya da farklı bir yerde bir sorun var ama çözemedim :(

Pilleri şarj edemiyorum

Akşam eve gidince biraz daha uğraşacağım bakalım. Teşekkürler dostum :)

Omer Kose' Alıntı:
Aynı adaptör ve aynı şarj cihazını ben kullanıyorum. Benim adaptör de 5A basıyor. 10A'lik pili 1A ile şarj ediyorum yeni aldığım için. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizin ya cihazda ya da farklı bir yerde bir sorun var ama çözemedim :(

İyi akşamlar. Imax b6ac(kendinden güç kaynaklı) şarj cihazı ile 4S 5000 mAh lipomu uzun süre kullanmamıştım. Storage modda şarj edip bırakmamıştım ftam dolu idi. Bugün baktım ve hücrelerinin bir miktar azaldığını gördüm. 4 amper ile şarja taktım ama 4 amper hemen düşmeye başlıyor ve 0.1A ile devam ediyor şarj etmeye. Hücreler bu esnada 4.2 4.2 4.03 4.09. 0.1 ampere inmesi normal midir?

Cihaziniz orjinal imax degilse gösterdiği değerlere güvenmeyin bence. Doğru ölçüm yapan bir multimetre ile kontrol edin. İlk cihazım imaxin klonuydu ve sorunlu çalıştığını fark ettim. Sonrasinda orjinalini aldım ve şu an memnunum.