Pixhawk Kartı ile Hekzakopter Yapım Serisi

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Aslında her videosunu ayrı bir konu olarak paylaştığım serinin videolarını toplu halde bulunduğu bir konu oluşturmak için böyle bir konu açıyorum. Her videonun yanında videonun kendi konusunun linki olacak. Video ile ilgili soru veya paylaşım için ilgili konuya yazabilirseniz sevinirim. Bunun dışında bu konuda serinin akış şemasını da paylaşacağım. 2 hafta sonrasında bir aksilik olmazsa bu serinin devamına ve bitirilmesine öncelik vereceğim. Umarım sonuçları tatminkar olur.

Seri Akış Şeması
1)Parça Seçimler ve Sebepleri
2)Tarot 680pro kutu açılışı / incelenmesi / kurulum -1
3)Tarot 680pro kurulum -2
4)Gövdeye motor montajı aşamaları (Lehim teknikleri)
5)ESC/PDB Bağlantıları (Pixhawk'a ilk hazırlık)
6)Pixhawk uçuş kartı inceleme / firmware yükleme / kalibrasyonlar -1
7)Pixhawk çevre ekipmanları tanıtım ve kurulumları
8)Pixhawk kalibrasyonları -2 (Pusula Kalibrasyonu) && Son Testler && İLK UÇUŞ
9)Hexacopter YANDI :) Hatalarım ve tamir aşamaları
10)Toplanabilir Ayakların Montajı ve Pixhawk ayarları
11)RGB Led şerit ve kontrol kartı montajı ile telemetri bağlantısı
11,5) RGB LED şerit v2 kontrol kartı montajı ve ayarları :)
12)Pixhawk uçuş kartı ile autotune uçuşu
13)Gimbal kurulum ve ayarları
14)Kamera kurulumu ve ayarları
15)Wifi entegrasyonu
16)Bluetooth Entegrasyonu
17)FPV Sistem kurulumu -1- Mini OSD Extra ayarları
18)FPV Sistem Kurulumu -2-
19)Taşıma kutusu yapımı -1-
20)Taşıma kutusu yapımı -2-
21)Çift GPS kurulumu
22)OLED ekran kurulum ve kullanımı

1)Parça Seçimleri Sebepleri ( )
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2)Tarot 680pro kutu açılışı / incelenmesi / kurulum -1 ( )

3)Tarot 680pro kurulum -2( )

4)Motorların montajı ve lehim teknikleri ( )

5)ESC ve PDB Bağlantıları ile pixhawk'a ilk hazırlık ( )

Seri devam ettikçe mesaja eklemeler yapmaya devam edeceğim :)

Son düzenleme:
6)Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -6- Pixhawk uçuş kartına ilk adım ( )

7)Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -7- Pixhawk çevre ekipmanları kurulumu ( )

8)Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -8- Son ayarlar & İlk test Uçuşu ( )

9)Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -9- Hekzakopter yandı :( ( )

10)Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -10- Toplanabilir iniş takımlarının montajı ( )

Son düzenleme:
Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -11- RGB Led şeritlerinin montajı ve kurulumu ( )

RGB LED şerit v2 kontrol kartı montajı ve ayarları

Pixhawk uçuş kartıyla hekzakopter yapımı -12- Pixhawk ile autotune işlemi ( )

Hekzakopter Yapım Serisi -13- 3 eksenli gimbalın pixhawk montaj aşamaları

Hekzakopter Yapım Serisi -14- SJ7 kamera kurulumu ayarları ve otonom uçuş entegrasyonu

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Hekzakopter Yapım Serisi -15- Wifi modül kurulumu ( )

Hekzakopter Yapım Serisi -16- Bluetooth Modül Kurulumu ( )

Hekzakopter Yapım Serisi -17- FPV Sistem kurulumu -1- Mini OSD Extra ayarları ( )

Hekzakopter Yapım Serisi -18 FPV Sistem Kurulumu -2- ( )

Son düzenleme:
İzzet Bey yanma sebebini merakla bekliyorum. Aynı hatayı bende yapmayayım diye. Seri için tekrardan teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
İzzet Bey yanma sebebini merakla bekliyorum. Aynı hatayı bende yapmayayım diye. Seri için tekrardan teşekkür ederim.
Güzel yorum için teşekkür ederim. Normal şartlarda gizli bilgi sayılır :laugh: aramızda kalsın ama sorunu yaşadığım gibi forumda güvenlik başlığı altında paylaştım zaten :lollol: ( )

pixhawk ile apm arasindaki farklar nelerdir ucus karekteristigi olarak nasil farklari var , en onemlisi apm gbi tehlikelimi :)
Merhabalar öncelikle bir yanlış anlaşılmayı önlemeliyim apm uçuş kartı son derece başarılı algoritma ile uçan güvenli bie uçuş kartıdır. Bende bir çok kaza atlattım ama suçlu bendim. Aceleci ve bilgisizce hareket ettiğim içindi. Dolayısıyla apm kartı doğru kullanıldığı sürece çok başarılı ve güvenli bir karttır. Sorunuza gelecek olursak elinizdeki apm e tam hakimiyet sağlamadan geçmenizi önermem. Temelde aynı kartın güncellenmiş formu diyebilirim. Biri 200 biri 600 lira civarında yani öncelikle apm de kendinizi güvende hissedin sonrasında pixhawk a geçin olur benim önerim. İlerleyen dönemde benzer şekilde apm kurulum seriside paylaşacağım. İki kartı karşılaştırmak ise gerçekten uzun bir konu bir çok fark mevcut bununla ilgili burada bahsedeceğim apm emekli edilmiş yani güncelleme almayan bir kart pixhawk ise sık sık güncellenen bir kart. Sorunuzla ilgili ise müsait bir zamanımda ince detaylarına kadar araştırarak bir konu ile açıklamaya çalışırım:)

İzzet Bey, 4 ile 10 numaralı konuların videolarını, daha yüklemediniz sanırım, yoksa bir yerlerde var da ben mi bulamadım? Teşekkür ederim.

• Beğen
İzzet Bey, 4 ile 10 numaralı konuların videolarını, daha yüklemediniz sanırım, yoksa bir yerlerde var da ben mi bulamadım? Teşekkür ederim.
Merhabalar Mehmet bey konu günceldir her yeni yüklenen videoyu burada paylaşıyorum :) Ne yazık ki daha sadece ilk 3 video var. Önümüzdeki hafta pazar günü de bir diğer seriden video gelecek sonrasında 1 ay kadar sadece bu seri devam edecek yani 4. Video 2 hafta sonra pazar açılmış olacak. Ancak takılıp sormak istediğiniz bir konu varsa cevaplamaya çalışırım :)

Teşşekkür ederim İzzet Bey. Devenin nerem doğru ki dediği gibi, hangi birini sorayım. O yüzden merakla videolarınızın devamını bekliyorum. Parçalar daha yeni yeni Çinden geliyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Teşşekkür ederim İzzet Bey. Devenin nerem doğru ki dediği gibi, hangi birini sorayım. O yüzden merakla videolarınızın devamını bekliyorum. Parçalar daha yeni yeni Çinden geliyor.
Toplamaya başladıktan sonra her şey daha da yerine oturmaya başlar takıldığınız ne olursa destek olmaya çalışırım:)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖKMEN