RC Uçak Temel Simulatör Dersleri

faydalı videolar ;) çok güzel hareketler bunlar :bravo:

sadece phoenix veya realflight ile hazırlansa daha güzel mi olurdu diye düşündüm :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
sadece phoenix veya realflight ile hazırlansa daha güzel mi olurdu diye düşündüm :)
Teşekkür ederiz Rasim %p fakat ben bu son kısmı anlamadım :rolleyes: Videolar zaten Real Flight kullanılarak hazırlandı :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Teşekkür ederiz Rasim %p fakat ben bu son kısmı anlamadım :rolleyes: Videolar zaten Real Flight kullanılarak hazırlandı :)

o zaman özür dilerim Mehmet abi :) Şu anda phoenix kullanıyorum grafiksel açıdan daha iyi.. Bir ara real flight da kurmuştum ama grafiksel olarak videodakilerden daha iyiydi gibi kalmış aklımda. Videolardakiler art-tech sim kumandasının yanında verilen fms simulator gibi göründü gözüme ondan öyle yorum yaptım ;D

belki real flight ın eski bir versiyonu... benim modelcilik geçmişim 2013 başları olduğundan cahillik işte ;)

Abi teşekkür az gelir. bu konuyu youtubede 2 gün aramıştım olanlarda yabancıydı bu kadar net anlatımından dolayı teşekkür ediyorum

Rasim Öztürk' Alıntı:
o zaman özür dilerim Mehmet abi :) .....
belki real flight ın eski bir versiyonu... benim modelcilik geçmişim 2013 başları olduğundan cahillik işte ;)
Rica ederiz Rasim, özür dilenecek bir şey yok ;) Ama sen de aslında haksız değilsin, şimdi ne demek istediğini anladım :D

Türker kardeşimin kullandığı simulasyon programı Real Flight 4.5. Fakat notebook biraz eski olduğu için performans sıkıntısı çekmemek için tüm görsel efektleri disable ederek kullanıyor. Hal böyle olunca da Free Simulator yazılımlarındaki grafiklere benziyor :laugh:

Peki diyeceksiniz ki madem notebook performans olarak RF zar zor kaldırıyor, neden Phoenix geçip rahat etmiyor :rolleyes: Phoenix 5 denemedik ama ondan önceki Phonenix fiziksel modelleme tekniğini pek de başarılı bulmuyoruz. Yani bu en azından bizim fikrimiz :)

Tamer GENÇ' Alıntı:
Abi teşekkür az gelir. bu konuyu youtubede 2 gün aramıştım olanlarda yabancıydı bu kadar net anlatımından dolayı teşekkür ediyorum
Yapılan çalışmaları ve verilen emeği takdir eden başta sen olmak üzere tüm üyelerimize esas biz teşekkür ederiz.

Forumun ilk zamanlarında Türker kardeşim gerçekten üşenmeyip hem uçak hem de heli ile ilgili olarak TÜRKIYE'de ILK Türkçe simulator derslerini hazırladı :thumbup:
Şimdi bakınca biraz amatörce olmuş ama yeniden çekmek biraz zor geliyor :D

Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. :)

Mehmet Abi'nin söylediği gibi forumun ilk videoalarından, o yüzden acemilik var biraz ama gözüm yemiyor tekrar hazırlamaya. :laugh: Hiç olmamasından yine de iyidir. ;)

abi bu simülatörü internettenmi indiricez orjinalinimi alıcaz. nasıl tedarik edebiliriz

Tamer GENÇ' Alıntı:
abi bu simülatörü internettenmi indiricez orjinalinimi alıcaz. nasıl tedarik edebiliriz
Aradığın bütüm soruların cevaplarımı aşağıdaki linkte bulabileceksindir diye tahmin ediyorum Tamer kardeşim. ;)

Türker bey ellerinize sağlık, müthiş bir çalışma olmuş. 3,5 kanal gyro uçuramayan ben 2 saatlik çalışmayla uçak kullanır oldum. Simulatörü her elime aldığımda 'lan bu iş nasıl öğrenecez, aylarca uğraşşam belki uçarım' diyordum ki ders videolarınız izledim. Bir dün akşam bir de bu akşam biraz çabaladım ve oldu,çalışmaya devam.. Dileyin benden ne dilerseniz :thumbup: :thumbup:

arif kaya' Alıntı:
Türker bey ellerinize sağlık, müthiş bir çalışma olmuş. 3,5 kanal gyro uçuramayan ben 2 saatlik çalışmayla uçak kullanır oldum. Simulatörü her elime aldığımda 'lan bu iş nasıl öğrenecez, aylarca uğraşşam belki uçarım' diyordum ki ders videolarınız izledim. Bir dün akşam bir de bu akşam biraz çabaladım ve oldu,çalışmaya devam.. Dileyin benden ne dilerseniz :thumbup: :thumbup:
Faydalı olabildiysek ne mutlu bize (Türker kardeşim adına yazıyorum) Arif bey.
O zaman hemen birşey dileyelim , bir tanışma konusu açıp , bize kendinizi tanıtırsanız mutlu oluruz .Hem tüm üyelerimiz sizi tanır , hem yardım istediğinizi bir konuda daha çabuk yardım görürsünüz.... :saygilar:

arif kaya' Alıntı:
Güzel yorumların için teşekkür ederim Arif. Hakan Abi'nin de dediği gibi faydalı olabildiysek ne mutlu bize. :halay:

Güzel haberlerini duyalım yeter. :RCKolik:

Yarın 6 kanallı sim kumanda gelecek.

Gelir gelmez öğrenmeye başlarız.

Videolar çok iyi oldu mükemmelsin Türker abi :)

Kazım Gökçe' Alıntı:
Yarın 6 kanallı sim kumanda gelecek.Gelir gelmez öğrenmeye başlarız.

Videolar çok iyi oldu mükemmelsin abi :)
Hadi bakalim hayirlisi Kazim :thumbup: Sim kumandasini nereden temin ettin ?

Bir gun bu konularin birilerin isine yarayacagini biliyorduk :D Faydali olabiliyorsak ne mutlu bize :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi bakalim hayirlisi Kazim :thumbup: Sim kumandasini nereden temin ettin ?

Bir gun bu konularin birilerin isine yarayacagini biliyorduk :D Faydali olabiliyorsak ne mutlu bize :RCKolik:

Buradan aldım abi.
Akşam aramıştım takip no iletin diye ama mail ile ya da siteden göndermemişler.
Sipariş durumu: kargoya verildi diyor bekliyoruz :D

Faydası olmaz mı abi çok iyi iş çıkarmışsınız. Teşekkürler.