RCKolik Üyelerinin Kumanda Tercihi - En İyi Kumanda !!

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Kullandığım kumandanın markası

• Futaba

Kullanılan: 49 22.9%
  • JR

Kullanılan: 11 5.1%
  • Spektrum

Kullanılan: 29 13.6%
  • Hitec

Kullanılan: 22 10.3%
  • Turnigy

Kullanılan: 42 19.6%
  • Diğer

Kullanılan: 61 28.5%

• Kullanılan toplam oy
    214
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar,

Sanırım bu kumandayı almaya karar verdim. Radiomaster tx16s
Ancak bir sorum var. Kumandanın 3 farklı versyonu var. Basic, hall ve tbs. TBS nin ne olduğunu bilmiyorum. Team Black Sheep diye açıklaması var ama İnternetten baktığımda çok da anlamadım. Benim için gerekli bir obsiyon mu bilmiyorum. Öneride bulunursanız çok sevinirim. Hall mode 2 versiyonu alacaktım ama önemli birsey ise tbs mode 2 versiyonu alacağım. Arada 400TL fark var.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ahmet ATICI

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Gimbal'i potansiyometreli,hall sensörlü ve bildiğim kadarıyla TBS uzun menzilli bir verici modülü ve kumandanın arkasına takılıp uzun menzilli fpv de kullanılıyor.

Özgür Öztürk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
TBS , the black sheep isimli üretici . Uzun menzilli modül ve verici ile birlikte artık anten vs. gibi yan ürünleride var . Bu piyasada uzun menzil modül dediğinizde tbs crossfire dan başkası çıkmaz karşınıza .
Tx16s alacaksanız 2 paketi satın alın . Ben öyle yaptım . Hall sensör gimballar , dokunmatik ekran ile birlikte sunuluyor . 3. paketi almanın bir anlamı yok .Gönderecekleri modülü belki hiçbir zaman kullanmayacaksınız . Zaten asıl büyük modül değilde nano modülü gönderiyorlar .

İlgi Alanı
Hepsi
TBS , the black sheep isimli üretici . Uzun menzilli modül ve verici ile birlikte artık anten vs. gibi yan ürünleride var . Bu piyasada uzun menzil modül dediğinizde tbs crossfire dan başkası çıkmaz karşınıza .
Tx16s alacaksanız 2 paketi satın alın . Ben öyle yaptım . Hall sensör gimballar , dokunmatik ekran ile birlikte sunuluyor . 3. paketi almanın bir anlamı yok .Gönderecekleri modülü belki hiçbir zaman kullanmayacaksınız . Zaten asıl büyük modül değilde nano modülü gönderiyorlar .
Harika, teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN

Oğuzhan BAŞER

Yeni Uye
Web sitesi
www.elektrobot.net
İlgi Alanı
Multikopter
Konudaki bir çok yorumu okudum da kimse Radiolink kumandalardan bahsetmemiş. Ben AT-10 kullanıyorum memnunum da. Bilmediğim bir dezavantajları mı var acaba? Yada Bind işleminin alıcıda olması sebebi ile mi tercih edilmiyor?

Ali Haydar GÖK

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Bende radiolink at10ii kullanıyorum. Gayet güzel bir kumanda. Ama hissiyat olarak spektrum kumandamın stickleri daha iyi gibi. Tabi parası göz önüne alındığında radiolink almamak için herhangi bir sebep bulamıyorum.

İlgi Alanı
Hepsi
Ben de radiolink at10 ile radiomaster tx16s arasında kalmıştım. İkisinden birini almayı planlıyordum. İkisi de benim için fazlasıyla iyi zaten.

Özgür Öztürk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Radiolink kumundalar için kimsenin bir itirazı olmaz . Bir çok farklı markanın alıcısında da bind button var artık . Burda dezavantajdan çok sunduğu hizmetler , fiyat ve kumandanın popülaritesi meselesi var . Fiyat olarak o bantta bir çok model var . Bunun yanında aldığınız kumandanın alıcı varyasyonları da kumanda kadar önemlidir . Şimdi düşünün ki elinizde iki adet kumanda var . Bu kumandalardan biri 2020 üretimi ve en son sürümle çalışıp piyasadaki alıcıların %90 ile eşleşiyor . Diğeri de 2019 model ve sadece kendi serisi olan alıcılarla eşleşiyor . Birde bunların üstüne 2020 modelin fiyatı daha ucuz olunca insan ister istemez 2020 modele odaklanıyor . Belirli koşullar sağlandığında insan bir noktadan sonra markaya pek bakmıyor işin aslı .