Realflight 7.5 vs Phoenix 5.0 Kiyaslamasi ve Degerlendirmesi

Emre Kaman' Alıntı:
Aa yok onu denemedim, daha dogrusu bulamadim [emoji16] box dedigim de ayni mantik, kare seklinde. Ama cikinca parcalanmiyor model, gezip gelebiliyosun [emoji4]
"Training / Heli Hover Trainer" menüsünden erişebiliiyorsun Emre :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Ergün hocam bu değerlendirme konunuz için teşekkür ederim çok faydalı ve bir çok kişinin kafasındaki aradaki fark acaba ne sorusuna büyük yanıt olmuş.

Şu konuda da bir bilgi notu düşmek isterim eski kullandığınız HK Wireless dongle ile şimdiki kullandığınız 22 in1 arasında tepki süresi olarak çok fark var. demek istediğim HK wireless dongle komutları geç iletiyor helede wireless modda, diğer 22 in1 ise sizinde değindiğiniz gibi sticklerin tepkileri daha hızlı. Bunu belirtmemin amacı eğer bu değerlendirmeyi yapmadan önce bu dongle ile RF ve PHX uçtuysanız ve değerlendirmeyi ona göre yaptıysanız test daha kararlıdır, ama PHX i eski dongle göre değerlendiriyorsanız yanılma payı olabilir.

Yeni dongle ve kablolu audio bağlantısı ile hem RF'de hem PHX'te uçtum.

Değerlendirmemde bahsettiğim cyclic kontrol davranışına bir örnek. Heli yerde iken, skid bir noktadan temas ederken, rotor diskini hiç çaba göstermeden aynı açıda tutmak mümkün. Videonun kalanında da knife edge pozisyondaki kaldırmaya bir örnek göstermeye çalıştım. Modeli dik konumda tutmak, phoenix yada gerçek uçuşa kıyasla daha kolay. Durmadan pirotictoc yapabiliyorum.

Bu arada sol çubuğun sürekli yukarıda takılı kalmış olduğuna bakmayın. RF simüle kumandada benim sol stick pitch ekseni sağ üstteki knob ile temsil ediliyor. Simüle kumandanın sol stiği ise aslında benim throttle (sürekli %100)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

açıklama için teşekkürler Ergün hocam belki konularda denk gelmiştir ama Realflight model reset için space tuşunu kullanailirsiniz veya setting menüsünden physics in altındaki Automatic reset delan bölümünden saniye tanımlayarak elinizi vurmadan resetlemesini sağlayabilirsin engin bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
açıklama için teşekkürler Ergün hocam belki konularda denk gelmiştir ama Realflight model reset için space tuşunu kullanailirsiniz veya setting menüsünden physics in altındaki Automatic reset delan bölümünden saniye tanımlayarak elinizi vurmadan resetlemesini sağlayabilirsin engin bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler.

Space kullanırsam "kumandanın üstündeki reset tuşuna bas bakalım" diye bi mesaj veriyor ya... Script kurmam lazım. Onunla da şimdilik uğraşmadım. Düşmek açısından caydırıcı oluyor, simülatörde de daha dikkatli uçuyorum. :laugh:

Benim pilotajımı sitede çoğu abim ve arkadaşım biliyor. Ben şöyle bir kanala baktım da, o zamanlar hayal bile edemediğim uçuşları ve hareketleri
Phoenix ile yapıyormuşum ve şu anda daha fazlasını Phoenix sayesinde yapıyorum.:) Hemde sürekli trimleri kayan usbli kumanda ile uçuyordum. :laugh:

Şu anda dx8 ile Rf'da uçuyorum ama hala alışamadım. ;D Agresif pilotlara göre değil bence Real flight. Gerçi tamamen değişiklik olması açısında uçuyorum. Ben hiç bir zaman oturup harekette çalışmadım. Çünkü çok sıkılıyorum, genelde free uçuşlar yaptım. Sadece yeni denediğim hareketlere yer verdim, zamanla çoğu oturdu.

Phoenix için genel eleştiri; yer çekimi yok gibi uçuyor diyoruz. Fakat bu Dunkan bey yer çekimi var gibi uçuyor mu ? :laugh: :laugh: Hangisi daha iyi derseniz, bana uçmayı öğreten Phoenix olduğu için objektif olmam zor. :)

İşte Phoenix özgeçmişim. :laugh: Karar sizin. :saygilar: :RCKolik:

19 Haziran ve 27 Haziran 2013;

27 Eylül 2013;

7 Ay Önce;

5 ay önce eklediğim Rckolik online etkinlik;

Ergün Gürer' Alıntı:
Space kullanırsam "kumandanın üstündeki reset tuşuna bas bakalım" diye bi mesaj veriyor ya... Script kurmam lazım. Onunla da şimdilik uğraşmadım. Düşmek açısından caydırıcı oluyor, simülatörde de daha dikkatli uçuyorum. :laugh:
22 in1 kullanıyorsanız o zaman bir sorun var çünki 22 in1 onu dememesi lazım space bassanızda oto reset yapsanızda dongle donanımsal olarak reset yapıyor.

Arda Erkan' Alıntı:
Benim pilotajımı sitede çoğu abim ve arkadaşım biliyor. Ben şöyle bir kanala baktım da, o zamanlar hayal bile edemediğim uçuşları ve hareketleri
Phoenix ile yapıyormuşum ve şu anda daha fazlasını Phoenix sayesinde yapıyorum.:) Hemde sürekli trimleri kayan usbli kumanda ile uçuyordum. :laugh:.......
Abi sen yıllardır süper uçarmışsın. :lollol: :lollol:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Abi sen yıllardır süper uçarmışsın. :lollol: :lollol:

Abi simde öyleydi :laugh: 3d için 2 seneden fazla sim çalıştım.Kesinlikle bu süre zarfında gerçek uçuşlarda 3d uçmadım. Sekiz çizdim , alan turu yaptım. ;D ;D

Çok vakit harcayıp, emek verdim gerçek uçuşlarda tam anlamıyla karşığını yeni yeni alıyorum.İşin özü sim gerçekten önemli :)

Ergün Gürer' Alıntı:
Değerlendirmemde bahsettiğim cyclic kontrol davranışına bir örnek. Heli yerde iken, skid bir noktadan temas ederken, rotor diskini hiç çaba göstermeden aynı açıda tutmak mümkün.

Bunu hic denememistim ama cok haklisin Ergun. RF bu noktada gercekten iyi çuvallamis :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Abi simde öyleydi :laugh: 3d için 2 seneden fazla sim çalıştım.Kesinlikle bu süre zarfında gerçek uçuşlarda 3d uçmadım. Sekiz çizdim , alan turu yaptım. ;D ;D

Çok vakit harcayıp, emek verdim gerçek uçuşlarda tam anlamıyla karşığını yeni yeni alıyorum.İşin özü sim gerçekten önemli :)
Bu sozler gecen sene Yizgat Funfly da tanistigimiz Alvin hatirlatti bana. Sana bosuna "Ankara'li Tareq" demiyoruz Arda :thumbup:

Asagidaki konunun ilk mesajinin son kismindaki Ediz' in yorumlarini hatirlayalim :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sozler gecen sene Yizgat Funfly da tanistigimiz Alvin hatirlatti bana. Sana bosuna "Ankara'li Tareq" demiyoruz Arda :thumbup:

Asagidaki konunun ilk mesajinin son kismindaki Ediz' in yorumlarini hatirlayalim :RCKolik:

Estağfurullah abi :) O sizin güzel yakıştırmanız. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bunu hic denememistim ama cok haklisin Ergun. RF bu noktada gercekten iyi çuvallamis :laugh:

Aslında bu davranış, "mükemmel ayarlanmış ve maksimum gain'e sahip bir flybarless üniteden" beklenen bir davranış. Rotor diskini ne olursa olsun aynı açıda tutuyor. Havada da modelin cyclic karakteri bu kadar kararlı.

Ancak gerçek hayatta kullandığımız servolar ve ünite, bu mükemmelliğe sahip değil. Ha bir phoenix'te olduğu gibi flybarlı model gibi davranmıyorlar, ancak yine de bir miktar rotor ekseninde kayma olması lazım.