SAB Goblin Heliler için Ugrade Tavsiyeleri

Abi ilginç bir tarasım olmuş, bende şahsen şaşırdım.L tasarımı da bir garip olmus.O kuyruk Slider'ın da eğimli durması bir garip olmus..

Ben bugune kadar hiç bir modelimde Dual Point Slider ihtiyacı hissetmedim, zaten o kadar slop da olmuyor.Başaran nasıl başarıyor onu da anlamış değilim.?

Tamam Erhan, kuyrukta yeni upgrade plastik olan kısımı ilk sıfırken kumpasla ölçerim. Bu parça aşınmayacağı için herhangi bir değişiklik olmayacağı kesin :)

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Abi ilginç bir tarasım olmuş, bende şahsen şaşırdım.L tasarımı da bir garip olmus.O kuyruk Slider'ın da eğimli durması bir garip olmus..

Ben bugune kadar hiç bir modelimde Dual Point Slider ihtiyacı hissetmedim, zaten o kadar slop da olmuyor.Başaran nasıl başarıyor onu da anlamış değilim.?
Mehmet şimdi anlamadım nokta senin Goblin 700 kuyruk kısmı bundan farklı mı, Dual Point Slider yok mu yani :rolleyes: Nette baktım ama tam olarak anlayamadım :(

:saygilar: merhaba arkadaşlar , Heavy Duty Main Gear bu dişli goblin tarafından tamamen cnc metal olarak çıkarıldı, deneyen varmı bilmiyorum, deniz sert kardeşime
sorduğumda çok güzel ve acaip güzel bir ses yaptığını söyledi,bende bu metal işinin ustası olduğum için ,bana mantıklı geldi ,bakalım ,tek düşüncem dönme sırasındaki ısının
nasıl sönümleneceği, gerçi ısındıkça yağlama yapan metal alaşımlar var,ama bunu yapanlar onu düşünmüşlerdir sanıyorum,deneyen varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim .
ama mantıklı geldi bana ,, :RCKolik:

Ekli dosyalar

• PilotTR - Helikopter Yedek Parçalarý - SAB GOBLIN - Heavy Duty Main Gear.html
    95.6 KB · Görülme: 52

770 ve speed harici metal dişli gerekli değil. Kendi dişlisi binen yükü rahatlıkla kaldırabiliyor. Boşa para harcamak olur.
Eski model goblini Türkiyede ilk kullananlardan biri olarak modelin uçmasını geliştirmek için hiçbir upgrade ihtiyacı olmadığını söyleyebilirim.
Ancak hayatı kolaylaştırmak amaçlı , kanopi quick release ve battery tray alınabilir. Birde sert inişlerde frame çatlamasını önlemek için iniş takımlarını tutan metal parçaları değişmek gerekiyor.
Dikkat edilmesi gereken bir noktada model DFC olduğu için ana rotor dumperlarının sert olduğuna emin olmak. Pal tutucular elle aşağı yukarı oynamayacak kadar sert olmalı. Paller kuyruğa paralel iken kuyruk ile pal arası mesafe 14 cm den fazla olmalı.
Motor için 5000 watt ve üzeri güç üreten motorlar , ESC için mutlaka 160 amper ESC takılmalı. Normal 700 lerin 2000 devirlerde önerilen kafaturundan farklı olarak DFC goblinler 2200 devirde uçurulduğu için çekilen amper artacaktır. Pitch açıları ve kafaturu arttıkça motorun güç ihtiyacı ve çektiği amper artar.

:saygilar: teşekkürler İlker bey ,özelliklede benim gibi soft uçan arkadaşlarda hiç gerekli değil,yinde ben lynx dişli ile değiştireceğim içim rahat olsun,,, :RCKolik:

Erhan kardeşimizin geçtiğimiz hafta sonu başına gelen ROD çıkması olayı sonrası, Özkan kardeşimizin paylaşımı olan UPGRADE ROD ürünü bu konu başlığı altında da bulunsun dedik :RCKolik:

Özkan Kardeşimizin Paylaşımı :

Goblin de en aptalca bulduğum kuyruk rod'nunun yapıştırılması.Güvenemediğim için sonrasında eklediğim linkteki upgrade rodu aldım..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Özkan Kardeşimizin Paylaşımı :

Goblin de en aptalca bulduğum kuyruk rod'nunun yapıştırılması.Güvenemediğim için sonrasında eklediğim linkteki upgrade rodu aldım..

Her ne kadar montaj sirasinda epoxy ve sonrasi ip ve Japon kullanmis olsam da dayanamadim ve stokta tek kalan 570 icin Rod urununu az once siparis ettim :)

Gerek oluyor mu yaw Goblin gibi bir kusursuzluk abidesine bu tip şeyler :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Gerek oluyor mu yaw Goblin gibi bir kusursuzluk abidesine bu tip şeyler :laugh:
Goblin'in piyasadaki en iyi modellerden birisi oldugunu düşünüyoruz, kusursuz demiyoruz ki Rasim.

Zaten alti ustu Goblin, onun bir Protos ya da Logo olmasini beklemek bence haksizlik olur, oyle degil mi :laugh: ;D

Protos veya Logoya da kusursuz demiyoruz...

Ama bi uçan Goblin var, diğerleri uçmuyor... Yedeğini bulamazsın, keyfini alamazsın.... şeklinde yaklaşanlar var. Asıl kusur onlarda :)

Herkes nasil istedigi modeli almakta serbest ise, isteyen istedigi model hakkinda dogru ya da yanlis kendi fikrini beyan etmekte ozgurdur diye düşünüyorum.

Fikirleri okuruz, degerlendiririz, arastiririz, kendi yorumlarimizi da katar ve nihai tercihimizi yapip yolumuza devam ederiz ;)

Dolayisiyla modellerdeki kusurlar harici :D ben bir kusur görmüyorum :)

Herkese kendi modeli güzel tabi ama olayı abartıp bu modelden başka bir model uçmaz gibi bir iddia bana göre tamamen acemi modelci iddiasıdır. :) Söylediğinin yanlış olduğunu hobiye devam ederse zamanla anlar. :lol:

:saygilar: merhabalar ,kuyruk rodu için yaklaşık 20 dolar artı nakliye bu büyük para bence ,bu parayı edecek bi ürün değil bu ,artı 2 goblinin varsa ,daha da uçuk rakamlar ,iple sarıp kalite
yapıştırıcı da bence sıkıntı çıkmaz ,zaten Erhan,da ip sarmadan yapıştırmış,güzel ip sararak yapıştırırsak sorun çıkmaz,kafada kullanılan ball linklerin plastiğide kırlıabliyor, yani kırım riski
önlenemez bir gerçek ,geçen uçuşta yerde kontrol yapıyorum ball linkin kafası çatlamış ,görmesem gitti, her uçuş öncesi,göz kontrolü hayati önem taşımakta ,uçuş sonrası da mutlaka bütün civataları yoklamakta büyük fayda görürüm , :RCKolik:

Ayrıca ben kusursuz heli diye tanımlamaya katılmam, insanoğlu her geçen gün iyiye gider amma kusursuz diye birşey yoktur, hele yüzlerce parçadan oluşan bir rc helikopter için kusursuz
diyemeyiz.

Bence bütün modeller bir yere kadar uçabilir ,ama ne kadar uçar ,orası biraz karışık ???? :RCKolik: