Seagull Low Wing Trainer

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Dikey stabilizeye rudder deyip beni bu vantilatörcülerin önünde zor durumda bırakıyorsun! :lol:
Anlamadım Sümer abi, rudder her ne kadar pek kullanmaya zahmet etmeselerde uçakçılarda da bulunan birşey diye biliyorum. :laugh:

Hatta başkanı olduğun bir lobi bile vardı diye hatırlıyorum. Ben birşey mi kaçırdım acaba. :rolleyes:

Seagull Low Wing Trainer

Türker Akgün' Alıntı:
Anlamadım Sümer abi, rudder her ne kadar pek kullanmaya zahmet etmeselerde uçakçılarda da bulunan birşey diye biliyorum. :laugh:

Hatta başkanı olduğun bir lobi bile vardı diye hatırlıyorum. Ben birşey mi kaçırdım acaba. :rolleyes:

Ahhh bu cehalet! :p

O "şey" gördüğün gibi iki parçadan oluşuyor. Sabit parçaya dikey stabilize hareketli parçaya rudder diyoruz biz "havacılar"' :p :D :p :D

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ahhh bu cehalet! :p

O "şey" gördüğün gibi iki parçadan oluşuyor. Sabit parçaya dikey stabilize hareketli parçaya rudder diyoruz biz "havacılar"' :p :D :p :D

Ben havacı değilim zaten Sümer abi heliciyim. :lol: :lol:

Cehalet zor zanaat, birşey daha öğrenmiş olduk... :laugh: :saygilar:

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
İşte... Helikopter nasıl uçuyo diye sorsam, soldaki stiği ileri itince uçuyo diye cevap alacağım... :lol:
Yanlışşşşşş.......... Ben mode1'e geçtim Sümer abi, sağdaki stiği ileri itince uçuyor. :lol: :lol: :lol:

Seagull Low Wing Trainer

Merhaba, nasipse 1 hafta sonra Adanaya gelince bu modelden almayı düşünüyorum.Daha önce promodel mağazasında bu modelden vardı fakat stoklarda kalmamış.Şuana kadar hep elektrikli modellerle uçtum.Artık zamanının geldiğini düşünüyorum.Aslında uçuş karakteristiği olarak beklentim akrobasi yapmak ve biraz hızlı uçuş.Almadan önce bir de sizlere danışayım dedim ne diyorsunuz bu model hakkında? Öğrenci bütçesi için de fiyatı diğer modellerle kıyaslandığında makul.En azından ARF olarak alıp yaza kadar hazırlamak istiyorum.Motor olarak OS 55AX düşündüm.Sizlerin düşüncelerini alabilir miyim? Nerede bulabilirim bu modeli?

Seagull Low Wing Trainer

Tamer Öztürk' Alıntı:
Merhaba, nasipse 1 hafta sonra Adanaya gelince bu modelden almayı düşünüyorum.Daha önce promodel mağazasında bu modelden vardı fakat stoklarda kalmamış.Şuana kadar hep elektrikli modellerle uçtum.Artık zamanının geldiğini düşünüyorum.Aslında uçuş karakteristiği olarak beklentim akrobasi yapmak ve biraz hızlı uçuş.Almadan önce bir de sizlere danışayım dedim ne diyorsunuz bu model hakkında? Öğrenci bütçesi için de fiyatı diğer modellerle kıyaslandığında makul.En azından ARF olarak alıp yaza kadar hazırlamak istiyorum.Motor olarak OS 55AX düşündüm.Sizlerin düşüncelerini alabilir miyim? Nerede bulabilirim bu modeli?

OS 55AX ile güzel bir motor olacaktır bence fırsatı değerlendirin. Daha uygun olsun diyorsanız ASP'nin iki zamanlı motorlarına bakın. Trainer bir model için OS'a para kazandırmaya gerek yok. Sonuçta evladiyelik bir şey değil bunlar kırılacak, zarar görecek. Aman motor iyi olsun diğer modelde kullanırım dersenizde 46lık-55lik modeller bana keyifte vermiyor artık çok küçük geliyor. Hani low wing kırıldığında benim 46lık OS satışa çıkacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Low Wing Trainer

Bu durumda en az 60 lık model almamı tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla.Bütçeden dolayı alacağım modeli uzun bir süre kullanmak zorundayım seçimi ona göre yapacağım.Akrobasi modellerini de alabilirim aslında ama uçurabilir miyim bilmiyorum.Şuana kadar elektrikli olmak üzere, Coota,Wing Tiger,Spitfire,Çaylak Trainer modellerini uçurdum.Modeli kırarsam uzun ömürlü olmaz biliyorum ama gittiği yere kadar kullanmak zorundayım bütçeden dolayı.İnşallah sizlerin yardımıyla doğru karar verip pişman olmayacağım bir model alabilirim.

Seagull Low Wing Trainer

Tamer Öztürk' Alıntı:
Bu durumda en az 60 lık model almamı tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla.Bütçeden dolayı alacağım modeli uzun bir süre kullanmak zorundayım seçimi ona göre yapacağım.Akrobasi modellerini de alabilirim aslında ama uçurabilir miyim bilmiyorum.Şuana kadar elektrikli olmak üzere, Coota,Wing Tiger,Spitfire,Çaylak Trainer modellerini uçurdum.Modeli kırarsam uzun ömürlü olmaz biliyorum ama gittiği yere kadar kullanmak zorundayım bütçeden dolayı.İnşallah sizlerin yardımıyla doğru karar verip pişman olmayacağım bir model alabilirim.

Ben aslında onu demek istemedim, bu modeli alacak olsanız bile motora fazla önem vermeyin, ASP'de iş görecektir. OS daha yüksel bir bedele çıkacağından dolayı OS motor alacağınız paraya 1 uçak ve 1 motor alırsınız demek istiyorum. [emoji4]

Seagull Low Wing Trainer

Gerçekten fiyatlara baktım daha ucuz.Hangi motoru önerirsiniz bu model için? Bu arada nerden bulabilirim Seagul Low Wing modelini?

Seagull Low Wing Trainer

Benim görüşüm Low Wing ile OS55AX'in mükemmel bir kombinasyon olacağı şeklinde. :) Bizzat denenmiştir... Tüm temel aerobatik hareketlere de uygun bir ikili oluştururlar.

Seagull Low Wing Trainer

Bugün Promodeldeydim Şubat - Mart gibi yeni ürünlerin geleceklerini söylediler. Ben ASP öneririm açıkçası OS çok para bence ben ona gider bir model daha alırım. Ben stall hızlarda uçmayı seviyorum. Siz elektrikli model kullandınız ben yaparım derseniz Seagull Yak alın. 0.75 iki zamanlı ile istediğinizi yapın spor uçuşlarına baktım çok zor olacağını sanmıyorum.

Seagull Low Wing Trainer

Fakat üç ayda leblebi çekirdek gibi 25 model satın alan Doğuş'un "tasarruf" konusundaki hassasiyeti dikkat çekici. :lol:

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Fakat üç ayda leblebi çekirdek gibi 25 model satın alan Doğuş'un "tasarruf" konusundaki hassasiyeti dikkat çekici. :lol:

Abi ben 9 taksitle alıyorum öyle olunca sanki bedava veriyorlarmış gibi oluyor. :)