Seagull Low Wing Trainer

Seagull Low Wing Trainer

İyi işte bırak Tamer de taksitle alsın bir OS motor... Çocuk patlarlıya yeni başlıyor. ASP ile uğraşmasın. Yoktur şimdi etrafında yardım edecek kimse. Sen biliyor musun ki ASP'de küçük iğnenin 5 dakikalık dönüşü OS'taki küçük iğnenin yarım tutuna eşittir!!!

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
İyi işte bırak Tamer de taksitle alsın bir OS motor... Çocuk patlarlıya yeni başlıyor. ASP ile uğraşmasın. Yoktur şimdi etrafında yardım edecek kimse. Sen biliyor musun ki ASP'de küçük iğnenin 5 dakikalık dönüşü OS'taki küçük iğnenin yarım tutuna eşittir!!!

Abi sen daha iyi bilirsin tabi. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Low Wing Trainer

Yardım alabileceğim kimseler var abi grup olarak uçuyoruz.Hatta Kıbrıs RC Modelciler Derneği adında dernek bile kuruldu.Derneğin kurulmasına daha 1 yıl bile olmadan bugün önemli gelişmeler yaşandı.Geçitkale Havaalanında uçuş izni ve Hava Sporları Federasyonu tarafından modelcilere lisans verilmesi.Gönlüm OS motordan yana ama fiyatı gerçekten tuzlu.ASP ucuz olmasından dolayı daha uygun görünüyor ama kalitesini bilemem.

Seagull Low Wing Trainer

İki zamanlıda ASP 0.61 ve üstünü kabul ederim. Dört zamanlıda ASP çok iyidir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seagull Low Wing Trainer

O halde OS 55AX alacağım Sümer abi.Yaza kadar sabredeceğiz artık.Çok teşekkür ederim. Saygılarımla

Seagull Low Wing Trainer

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün Piper'ın maiden için sahaya gidecektim, bataryaları şarj ettim her şeyi hazırladım. Hava durumu raporunu incelerken öğleden sonra rüzgarın olacağını gördüm, bari motorla uğraşacağıma uçmayı tercih ettim. Ve trainer uçağımı götürdüm sahaya. Piper başka zamana kaldı. Bugünde açıkçası burnum b.ktan kurtulmadı, yakıt değiştirince iğne ayarlarını biraz oynadım ayar tutturdum, motor çalıştırma sırasında pervane çıktı spinner ile, onu taktım, uçak havada iken kanat kaplamasının bir kısmı yırtıldı, uçak o kısma doğru hareket etmeye ve dönüşlerde beni zorlamaya başladı hemen acil iniş yaptım, acil iniş sırasında ön dikmeye biraz sert darbe gelince ön dikme rudder servosuna bağlandığı quick link kısmından çıktı, o kısım loctite ile bağlanmış olduğundan sökmekte zorlandım ama başardım, ardından onu düzelttim tekrar uçtum, kanadı bantladım yine uçtum. Tüm zorluklara bir bir göğüs gerdim ve uçtum. :) Yukarıdaki videoda bir uçuşuma ait, hayatımda ilk defa uçuşlarım sırasında hareketleri denedim, her ne kadar bir şeye benzemeselerde bir şeyler yapabildim. En sevdiğim hareket ise uçağı gök yüzüne götürüp orada stall olduktan sonra ters aileron ve rudder ile uçağı yere doğru indirirken birden uçağı düzeltip gazı açmak. Motor stop etmemesi içinde dua etmek. :) Bugün depo benim onayımdan geçti. Videoda uçak bir an gitti gidecek oldu. O sırada rüzgarın nerede olduğunu görmek için arka taraftaki rüzgar gülüne bakıyordum belki saniye bile olmamıştır. Ama kurtardım. :halay:

Herkese iyi seyirler.

Seagull Low Wing Trainer

Gözünü asla modelden ayırma.
Anlaşılan uzunca bir aradan sonra Piper maideni yememiş. Rüzgar da bahanesi olmuş. :) Ama iyi olmuş.
O pistimsi 20 m yere o şekilde iniyorsan ya eskiden beri bu işi yapıyorsun da yeni başladım diye bizi yiyorsun ya da ciddi bir yetenek ve azim sahibisin.
Piper sorun değil ama P51 için o pistin uzatılması lazım. ;)

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Gözünü asla modelden ayırma.
Anlaşılan uzunca bir aradan sonra Piper maideni yememiş. Rüzgar da bahanesi olmuş. :) Ama iyi olmuş.
O pistimsi 20 m yere o şekilde iniyorsan ya eskiden beri bu işi yapıyorsun da yeni başladım diye bizi yiyorsun ya da ciddi bir yetenek ve azim sahibisin.
Piper sorun değil ama P51 için o pistin uzatılması lazım. ;)

Abi ne inişlerim oldu bugün kanat yırtıldı bantlamıştım bant havada açıldı, bantlı kanatta hava freni varmış gibi kanat geri düşüyor. O şekilde rudder ile yan rüzgarda inen boing gibi kondum abi piste. Hareketler güzel çıkmıyor abi o konumda rudder ile düzleyemiyorum modeli.

Piper'ı götürmediğime çok pişman oldum abi, tertemiz havaydı [emoji4]

Seagull Low Wing Trainer

Valla tum tersliklerim tek tek cozerek gunu bos gecirmemis ve ucup acilmissin daha ne olsun Dogus :thumbup: Ucus, hareketler (gorebildigimiz kadari ile) alcak gecisler ve ozellikle inis Gercekten sahane :bravo: ;D Sumer abimizin dedigi gibi bizi yemiyorsun degil mi ben yeniyim diye :laugh:

Bu arada pist kisa ama guzel. Burasi Kime ait ?? Bir de bundan Sonra cekim yapacak arkadasa soyler misin cekimi dikey degil de yatay yapsin ;) Paylasim icin de Ayrica tesekkurler :)

Seagull Low Wing Trainer

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla tum tersliklerim tek tek cozerek gunu bos gecirmemis ve ucup acilmissin daha ne olsun Dogus :thumbup: Ucus, hareketler (gorebildigimiz kadari ile) alcak gecisler ve ozellikle inis Gercekten sahane :bravo: ;D Sumer abimizin dedigi gibi bizi yemiyorsun degil mi ben yeniyim diye :laugh:

Bu arada pist kisa ama guzel. Burasi Kime ait ?? Bir de bundan Sonra cekim yapacak arkadasa soyler misin cekimi dikey degil de yatay yapsin ;) Paylasim icin de Ayrica tesekkurler :)

Abi bende çok takıldım muz gibi tutma diye ama çekmiş oldu bir kez. [emoji4]

Abi arazi mera olarak geçiyor, oraya yerlesmeye calisiyoruz bizde. [emoji3]

Bence modelcilik pratik çözüm üretebilme sanatı abi, mesela rüzgar gülümüz yok demire asılı poşetimiz var. [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

Doğuş' Alıntı:
Bence modelcilik pratik çözüm üretebilme sanatı abi, mesela rüzgar gülümüz yok demire asılı poşetimiz var. [emoji3]

Fazla bıdı bıdı etme. Biz zamanında tükürüklenmiş baş parmakla anlardık rüzgarın yönünü. :p :D :p :D

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Fazla bıdı bıdı etme. Biz zamanında tükürüklenmiş baş parmakla anlardık rüzgarın yönünü. :p :D :p :D

Abi hava soğukken her taraftan esiyor gibi öyle. [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

Bugun hava rüzgarlı idi. Kuzey - güney istikametli piste güney doğu yönünden geliyordu. O yüzden inişler düzgün değil, birlikte uçtuğumuz bir abi ile inne çalışmaları. [emoji3]

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Seagull Low Wing Trainer

Doğuş' Alıntı:
https://youtu.be/BGfaCChw3Gg

Bugün hava rüzgarlı idi. Kuzey - güney istikametli piste güney doğu yönünden geliyordu. O yüzden inişler düzgün değil, birlikte uçtuğumuz bir abi ile inne çalışmaları. [emoji3]

Monitörü 90 derece cevirip keyifle izledim paylaşım için teşekkürler.

Seagull Low Wing Trainer

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Monitörü 90 derece cevirip keyifle izledim paylaşım için teşekkürler.

Abi kusura bakma telefonda direk yatay aciyor ama youtube neden böyle yaptı anlamadim [emoji4]