Su-37 // Foamboard

Kadir eline sağlık, çok güzel olmuş model. :bravo:

Aksilikler olmuş ama vardır bunda da bir hayır demek lazım. :)

İnşallah uçuşuda keyif verir. :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Kadir eline sağlık model güzel görünüyor. Escler için de geçmiş olsun, oluyor böyle durumlar bazen, basiret bağlanması diyelim. Ama motoru o şekilde mengenede tutma fikri hiç hoşuma gitmedi açıkçası.... Allah korusun bir kurtulursa sonuçları çok tatsız olabilir... bu tür testler için mutlaka yeterince sağlam bir yapıya vidalayarak sabitlemek gerek motorları. Ya da motoru sabitlediğin plakayı işkenceler ile tezgaha da sabitleyebilirsin. Ama çekiş yönü mengene ağizlarının hareket eksenine dik olacak şekilde motoru bağlamak hiç güvenli gelmedi bana...

Kadir eline sağlık model güzel görünüyor. Escler için de geçmiş olsun, oluyor böyle durumlar bazen, basiret bağlanması diyelim. Ama motoru o şekilde mengenede tutma fikri hiç hoşuma gitmedi açıkçası.... Allah korusun bir kurtulursa sonuçları çok tatsız olabilir... bu tür testler için mutlaka yeterince sağlam bir yapıya vidalayarak sabitlemek gerek motorları. Ya da motoru sabitlediğin plakayı işkenceler ile tezgaha da sabitleyebilirsin. Ama çekiş yönü mengene ağizlarının hareket eksenine dik olacak şekilde motoru bağlamak hiç güvenli gelmedi bana...
Haklisiniz Evren abi. Motor ordan kurtulursa istenmeyen sonuçlar olabilir. Mengeneyi baya sıkmıştım ama mekanik bi engel olsa daha iyi olabilirmiş. Pervane veya motorun firlamasi aklımda genelde, bu yüzden tam gaz vermeden önde çelik ve cam bölmeli kapinin arkasindan kumanda ettim. Konuyu okuyup fikirlerini paylaştığınız için teşekkür ederim:saygilar:

Uzun zaman sonra kargo geldi. Yaklaşık 30 gün gümrükte bekletmisler.30 gün sonra saticiyla iletisime gecip durumu anlattim. 1 hafta içinde kargo geldi. İlk firsatta elektronik montajini yapicam.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi hayırlısı.
Modeli havada izlememiz yakın sanırım. :yuppi:
Bende seneler sonra ikinci kez bir polaris yapıyorum. Her ortamda kalkıp insin diye...
Atölye darmadağınık.:)

Servoları montajlarken servo testerın azizliğine uğradım. Servo merkezleme özelliği vardı ona göre yerleştirdim ama kumanda alıcıyı takınca servo merkezleri değişti. Servoları yeniden söküp ayarladım.

Ve maiden gerçekleşti :halay:
İlk önce 1300mah sonra 2200mah ile uçurdum. Motor biraz ısınıyor. 2. uçuşta esc gaz kesti. Esc nin hava almasını sağlamalıyım. Kanadı 5mm olarak yapmıştım. bir kanatta fiber çubuk ayrılmış o kanat havada esnedi. Kanatlara takviye yapmam gerek. Modelin uçuşunu beğendim gayet güzel uçtu :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık, güzel oldu ve güzel uçtu.:thumbup:
Stall hızı biraz yüksek sanırım.

• Beğen
İlk sayfadaki rezerveler düzenlenmiştir.

Ve maiden gerçekleşti :halay:
Kanadı 5mm olarak yapmıştım. bir kanatta fiber çubuk ayrılmış o kanat havada esnedi. :thumbup:

Görsel anlamda veya alışkanlıkla kanat takviyesi karbon çubukları bende KANAT ALTINA denk gelecek şekilde yerleştiriyordum. Fakat son zamanlarda farkettimki zorlamalarda kanadın karbon çubuktan ayrılması o tür yapıştırmada daha kolay oluyor. Bu yüzden son bir kaç modelimin kanat çubuklarını üst kısma yerleştiriyorum. Bu durumda yüzey çubuğa yükleniyor, :)

ESC lerin gaz kesmesi zaman zaman bende de oluyor.
Kullandıığım pilin herhangi bir nedenle A gereksinimini kaşılamaması. (pilin eski olması, C sayısının küçük olması vs.)
Kullanılan kabloların yine çekilen amperi desteklememesi
ESC nin gerektiğinden küçük olup kısa süre sonra ısınması gibi nedenler olabilir.
Motor 2200 kv sanırım, sonuçta bir amper vampiri.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel bir model olmuş. Birde kamuflaj deseni ile kaplarsan tadından yenmez. Videoların devamını bekliyoruz, mesela uçağa kamera takıp video çekmek gibi :D

• Beğen