Tarot 450 pert olmuş kanopi tamiratı

Bayram tatili gelince aylardır bitiremediğim projem için üzüldüm, özellikle burada olan konumu bitirebilmek için yarı amatör boyamalarımı bitirmiş durumdayım.
son kısım şöyle :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

öncelikle en başından beri olan hatalarım:
1. kanopi üzerine kırık yerlerine oje sürmek; ilk hatam bu oldu. sonra bunu temizlemek çok zor oldu
2. kırık olan yerlere çok ince Japon yapıştırıcı süremedim, bazı yerlerde taşma olduğu için lokal boyalarda iz çıktı.
3.bu iş özel boya maskeleme bandını hunharca kullandığım için erken bitti, sonra bunu almak yerine koli bandı ile boyamamı bitirdim. ama koli bandı bazı sınır yerlerinde lokal taşmalara ve kozmetik sorunlara neden oldu. tavsiyem bu iş için özel maskeleme bandı kullanın:evil:
4. dolgu macununu ilk kez kullandım. çok kalın katman yapıp ardından zımparalamayı yarıda bıraktım. aslından lokal boyama yapacağım tüm yüzeyi pürüzsüz yapmam gerekiyordu.
5. kanopi üzerinde yaldızlı isim yazan yerleri kapatarak lokal boya yapmaya çalıştım. boya yapmadan önce boyanın daha iyi tutması için macun olmayan parlak yüzeyi kazıyarak boyanın daha iyi tutunmasını sağlayabilirmişim:lol:
6. sprey kutusunun üzerinde 30 cm mesafeden uygulayın yazıyor. Ben bazı anlarda daha yakından boyadım sonuç daha kalın ve damlama oldu. aslında hiç acele etmeden ince ince astarlama yaparmış gibi ince katmanlar yapmak daha iyi sonuç verirmiş.

4. dolgu macununu ilk kez kullandım. çok kalın katman yapıp ardından zımparalamayı yarıda bıraktım. aslından lokal boyama yapacağım tüm yüzeyi pürüzsüz yapmam gerekiyordu
Bu hatanın aynısını ben de zamanında ilk ve tek denememde yapmıştım :lol:

Her şeye rağmen yine de sonuç güzel olmuş, ellerine sağlık Kenan :thumbup: